Wizyt
Dzisiaj: 386Wszyscy: 1955336

Atena i Fineasz

W Nowych Domach » Atena i Fineasz

Piękne, rude koty – mama i syn, bezpieczne, zadbane.  Ale jest tak tylko dzięki niezwykłej osobie, która dostrzegła kocią rodzinę – wychudzoną, wyniszczoną matkę i trójkę kociąt z zaklejonymi, ropiejącymi oczami. Wypatrzyła je będąc na wakacjach w Grecji – serce dobrych ludzi jest otwarte nawet tam, gdzie mogliby robić nic, odpoczywać, opalać się i zaślepieni prażącym słońcem nie widzieć zła. Ale Ona je dostrzegła, poprosiła o pomoc i schronienie dla kociej rodziny, postarała się o szczepienie i paszport dla nich i wróciła po nie. Uratowała życie czterem bezbronnym istotom.

Atena – piękna mama, była skrajnie wycieńczona. Oddała swoim kocim dzieciom wszystko – dosłownie wszystko – co miała. Dzięki temu maluchy są zdrowe! Do tej pory przychodzą do mamy, przytulają się, piją mleczko i zasypiają przytulone.

Konsekwencją niedożywienia jest zły stan ząbków Ateny i usunięty kieł, ale na szczęście, poza tym, kotka z każdym dniem wygląda lepiej. Nabiera zaufania do człowieka, zaczyna mruczeć przy głaskaniu, a co najciekawsze – uwielbia zabawy wędką! Jest tak spragniona rozrywki, że potrafi nawet biegać jak szalona razem ze swoim synkiem – Fineaszem. Mama i syn są więc nie tylko najbardziej podobni fizycznie, ale też mają takie same zainteresowania ;) i są najbardziej ze sobą zżyci.

Troskliwa opiekunka jeszcze tam, w Grecji, uratowała oczka Fineaszowi. Rudy synek widzi, jest zdrowy, szalony i ciągle chętny do zabawy! Choć jeszcze nie jest typem „nakolankowca”, coraz bardziej ufa człowiekowi i coraz chętniej pozwala się głaskać. I pod tym względem jest podobny do mamy ;)  Najważniejsze, że ma apetyt i niezliczone pokłady energii! Kocha piórka, piłeczki, myszki, drapaczki … J

Dla Ateny i Fineasza znaleźliśmy wspólny dom we Wrocławiu!