Wizyt
Dzisiaj: 288Wszyscy: 334034

Atena i Fineasz

Do adopcji » Atena i Fineasz

Piękne, rude koty – mama i syn, bezpieczne, zadbane.  Ale jest tak tylko dzięki niezwykłej osobie, która dostrzegła kocią rodzinę – wychudzoną, wyniszczoną matkę i trójkę kociąt z zaklejonymi, ropiejącymi oczami. Wypatrzyła je będąc na wakacjach w Grecji – serce dobrych ludzi jest otwarte nawet tam, gdzie mogliby robić nic, odpoczywać, opalać się i zaślepieni prażącym słońcem nie widzieć zła. Ale Ona je dostrzegła, poprosiła o pomoc i schronienie dla kociej rodziny, postarała się o szczepienie i paszport dla nich i wróciła po nie. Uratowała życie czterem bezbronnym istotom.

Atena – piękna mama, była skrajnie wycieńczona. Oddała swoim kocim dzieciom wszystko – dosłownie wszystko – co miała. Dzięki temu maluchy są zdrowe! Do tej pory przychodzą do mamy, przytulają się, piją mleczko i zasypiają przytulone.

Konsekwencją niedożywienia jest zły stan ząbków Ateny i usunięty kieł, ale na szczęście, poza tym, kotka z każdym dniem wygląda lepiej. Nabiera zaufania do człowieka, zaczyna mruczeć przy głaskaniu, a co najciekawsze – uwielbia zabawy wędką! Jest tak spragniona rozrywki, że potrafi nawet biegać jak szalona razem ze swoim synkiem – Fineaszem. Mama i syn są więc nie tylko najbardziej podobni fizycznie, ale też mają takie same zainteresowania ;) i są najbardziej ze sobą zżyci.

Troskliwa opiekunka jeszcze tam, w Grecji, uratowała oczka Fineaszowi. Rudy synek widzi, jest zdrowy, szalony i ciągle chętny do zabawy! Choć jeszcze nie jest typem „nakolankowca”, coraz bardziej ufa człowiekowi i coraz chętniej pozwala się głaskać. I pod tym względem jest podobny do mamy ;)  Najważniejsze, że ma apetyt i niezliczone pokłady energii! Kocha piórka, piłeczki, myszki, drapaczki … J

Dla Ateny i Fineasza szukamy wspólnego domu „niewychodzącego” z zabezpieczonym balkonem/ oknem. Domu, który zrozumie, że koty wiele przeszły i dopiero uczą się zaufania do człowieka. Domu, który cierpliwie poczeka na to, aż rudzinki otworzą się i pozwolą na bliższy kontakt. Domu, który da im to, czego potrzebują – bezpieczeństwo, miłość, czas na zabawę. Domu, który dostrzeże w ich oczach – cudem uratowanych! – ten niezwykły blask, który mówi „chcę Ci zaufać, pozwól mi”.

Atena przed adopcją zostanie wysterylizowana; testy Fiv/Felv ma ujemne. Fineasz jest zaszczepiony, bezbłędnie korzysta z kuwetki.  Szukamy dla nich domku najlepiej bez innych zwierząt.

 

Kontakt: 505 132 444

japaczesercem@gmail.com