Wizyt
Dzisiaj: 140Wszyscy: 1953544

Björk

W Nowych Domach » Björk

Niedowidząca Björk widziała już wszystko, ale jest pełna miłości

Brudne podwórka, nieprzychylnych ludzi, śmierdzące resztki jedzenia – to był świat bezdomnego kociego dziecka. Ledwo przejrzała na oczy, a już zachorowała na „koci katar” – wirus, który atakuje właśnie takie niedożywione, zaniedbane kocięta, jak ona. Niewiele brakowało, a wkrótce oślepłaby całkowicie i tańczyła w ciemnościach. I tak aż do tragicznej śmierci. Miała jednak wielkie szczęście, które nie jest udziałem zbyt wielu maluchów w jej sytuacji. Ludzkie zachowanie zwykle jest nieludzkie i mało kto lituje się nad chudym kociakiem z zaropiałymi oczkami. Tym razem jednak dobre serce zatriumfowało. 2-miesięczna niedowidząca kicia z mlecznymi oczkami trafiła do domu tymczasowego fundacji Ja Pacze Sercem. Jej leczenie trwało półtora miesiąca i polegało na tym, że trzeba było zakraplać jej oczy co 4 godziny przez okrągłą dobę. Nie mówiąc już o innych zabiegach, takich jak odrobaczanie, szczepienie, czipowanie i wizyty u weterynarza. Po drodze przeszła również infekcje, gorączkę i inne dolegliwości, które mogą być dosyć niebezpieczne dla tak małego i osłabionego organizmu. Nasza wolontariuszka ofiarowała jej wiele swojego czasu, energii i serca. Dzięki temu malutka Björk odżyła, a co więcej mleczna mgła z jej oczu zniknęła niemal całkowicie. Zostały tylko niewielkie ślady, które jednak nie przeszkadzają jej widzieć. Dziś Björk jest pełną energii, by nie powiedzieć gwałtownie szczęśliwą, kicią. Przeważnie się bawi, zaczepia psa i odkurzacz podczas sprzątania. Jest śmiała i nieustraszona. A jeśli nagle robi się cicho, to znaczy, że się przytula do innego zwierzęcia albo człowieka i słodko śpi. Z walecznej i odważnej regularnie przeistacza się w czułą i rozmizianą kruszynę, która, gdy tylko może, uwielbia siedzieć na ramieniu swojej tymczasowej opiekunki i mruczeć jej do ucha. Ma w sobie tyle uroku, że każdy kto ją spotka z miejsca staje się jej wielkim fanem.

Björk urodziła się 27 sierpnia 2021, ma więc ok 3 miesięcy. Jest zdrowa i wesoła. Zastała zaszczepiona, zaczipowana, testy FIV/FeLV ma ujemne. Może więc rozwijać swoje kocie talenty w nowym domu.
Nie chcemy, by jej śmiały charakter sprowadził na nią nieszczęście, dlatego poszukuje domu „niewychodzącego” z zabezpieczonymi oknami i balkonem.
Podaruj dom małej Björk i powiększ grono zakochanych w niej fanów!

Kontakt: japaczesercem@gmail.com 

Tel. 500 383 928