Wizyt
Dzisiaj: 309Wszyscy: 1946805

Boguś

NA ZAWSZE W NASZYCH SERCACH » Boguś

 

Niewidomy Boguś kwitnie dopiero od jesieni…

…bo lato prawie pozbawiło go życia.
Na mazurskim polu, w pięknych okolicznościach przyrody, pewna pani znalazła kota. Leżący w nieznośnym upale, w bardzo ciężkim stanie, z rozszerzonymi oczami i drgawkami… Maleńki Boguś, uratowany przez Dobrą Duszę, po kilku dniach leczenia stanął na łapy. Okazało się, że Boguś jest niewidomy – dlatego trafił do nas, do Fundacji Ja Pacze Sercem. Mimo początkowego ciężkiego stanu, po hospitalizacji z powodu panleukopenii, która zbiera śmiertelne żniwo wśród kociąt, licznych wizyt u specjalistów, Boguś ma się dziś bardzo dobrze! Niezwykła chęć życia tkwi w tym kocie, a on z pokorą, powolutku, po cichutku poznaje ten świat…
Boguś lubi czułości w ograniczonych ilościach. Wymaga cierpliwości, ale potrafi się odwdzięczyć – kiedy zaśnie przytulony do nóg, jest to największa i najmilsza nagroda, jaką można sobie wyobrazić! Jest spokojny, cichy, lubi się bawić z łagodnymi kotami, ale boi się tych bardziej dominujących. Lubi spać na dywanikach, a najlepiej dodatkowo schowany pod stołem. Być może takie ukryte miejsca dają mu poczucie bezpieczeństwa – w końcu prawie dokonał żywota na otwartej przestrzeni. Boguś to spokojny, niepozorny kociak, który jakimś cudem wyrwał się z niebezpieczeństwa śmierci… i chyba sam jeszcze nie wierzy w to, jakie miał szczęście.

Boguś ma około 5 miesięcy, jest zaszczepiony, wykastrowany, testy FIV/FELV ujemne. Szuka domu „niewychodzącego” z zabezpieczonymi oknami/balkonem.

Zaadoptuj Bogusia, niech Twój dom będzie jego bezpiecznym schowankiem, w którym zaufa, rozkwitnie i będzie mógł cieszyć się w pełni swoim odzyskanym życiem!

 

Kontakt: japaczesercem@gmail.com 

Tel. 500 383 928