Wizyt
Dzisiaj: 840Wszyscy: 1159108

Brylant szuka swojego domku

O nas/Kontakt » Aktualności » Brylant szuka swojego domku

Paczacze! Już w wielu domach można cieszyć się blaskiem świątecznych bombek, lampek, a u nas najjaśniej błyszczy ... Brylant 😍 Szukamy juz dla Niego domu na zawsze, by mógł tam w pełni błyszczeć, już bez strachu...
 
Strach Brylanta ma wielkie oczy
 
Może i tak, ale dla niego jest jedynym co zna. Brylancik błąkał się samotnie po ulicach miasta, a jego oczy robiły się coraz większe i większe ze strachu. Widział wiele rzeczy, których nie znał, nie rozumiał i które były straszne dla małego kociego dziecka. Ten strach w oczach został mu do dziś. Mimo to, że widzi równie dobrze jak sowa w nocy, to jest podopiecznym fundacji Ja Pacze Sercem. No cóż, można śmiało powiedzieć, że strach odbiera mu zdolność widzenia tego, co dobre i czyni go ślepym na radość. Z jednej strony na przykład bardzo go ciągnie do człowieka, z drugiej strasznie się tego obawia. Tak bardzo, że traci możliwość przekonania się, że człowiek potrafi być dobry. Powoli ośmiela się podejść, a nawet ostatnio poprzytulać, do siedzącego albo leżącego człowieka. Ale kiedy się chodzi – ucieka. Widać Brylancika coś kiedyś strasznie wystraszyło i teraz potrzebuje więcej czasu niż inne koty, by zaufać. Robi na szczęście postępy i boi się coraz mniej. Z innymi kotami dogaduje się wspaniale, poza jednym kocim rezydentem, którego obecność stresuje go tak bardzo, że mały czasami nie trafia ze swoimi potrzebami do kuwety. Brylant jest pod opieką behawiorysty, który zaleca mu spokojny dom bez kotów, w którym odzyska wewnętrzną równowagę i wtedy ten objaw jego strachu powinien minąć całkowicie.
 
Brylant ma 6 miesięcy, jest już odrobaczony, zaszczepiony, testy FIV/FELV ma ujemne. Poszukujemy dla niego domu „niewychodzącego” z zabezpieczonymi oknami i balkonem, żeby malec nawet przypadkiem znowu nie znalazł się na ulicy.
 
Pokaż Brylancikowi, że strach ma tylko wielkie oczy i nic złego już mu nie grozi – podaruj mu bezpieczny dom!
 
500383928