Wizyt
Dzisiaj: 458Wszyscy: 1946335

Dante

W Nowych Domach » Dante

Dante to 6-cio miesięczny, pogodny kocurek. Zabrałam go z malutkiego schroniska, w którym nie miał szans na adopcję. Był bardzo wystraszony, siedział wtulony w najciemniejszy kąt klatki, bał się ludzi, dlatego została mu przypięta łatka „dzikusa”. Kotek miał też wrzód na rogówce oka, który był nie do wyleczenia w schroniskowych warunkach.
Dante mieszka u mnie od miesiąca, okazało się, że jest niesamowicie przyjaznym kotkiem, który bardzo potrzebuje czułego kontaktu z człowiekiem – kiedy siedzę przy komputerze, on wskakuje mi na kolana, kiedy śpię, on kładzie się obok, gdy go wołam natychmiast przybiega z uniesionym ogonkiem i radosnym „miau!”. Jest nieufny wobec osób, których nie zna, ale jest też niesamowitym łakomczuchem i szybko daje się przekupić smakołykami. To wspaniały, łagodny kotek, który każdego dnia maluje na mojej twarzy uśmiech. Nie ma dnia, w którym Dante miałby gorszy humor, on codziennie się cieszy i działa jak naturalny środek na jesienno/zimową chandrę  Codziennie rozczula mnie gdy śpi, bo zwykle przyjmuje przedziwne pozycje i to do góry łapkami.
Dante jest już całkowicie zdrowy, jego oczko zostało wyleczone, niestety już do końca życia na rogówce będzie widoczna „mgiełka”. Kotek widzi na to oczko, ale nie tak dobrze jak na zdrowe. Może zamieszkać tylko w domu bez możliwości wychodzenia, ponieważ mógłby nie zauważyć zagrożenia w postaci samochodu czy psa. Kocurek jest odrobaczony, wykastrowany i zachipowany.
Dante będzie wspaniałym towarzyszem dla dziecka, ponieważ ma wyjątkowo łagodne usposobienie. Bardzo lubi towarzystwo innych kotów. Aktualnie mieszka u mnie razem z bratem, ślicznym buraskiem o mięciutkim futerku. Marzę o wspólnym domu dla tej dwójki, bo pięknie się razem bawią, tulą, oba miały dotychczas bardzo ciężkie życie. Jestem jednak skłonna rozdzielić tych dwóch kawalerów, jeżeli ktoś ma już jednego kota i/lub jest w stanie zapewnić Dantemu wystarczającą ilość uwagi i zabaw.

Beneficjent listopadowy Dante w swoim domu- zdjecia z ds