Wizyt
Dzisiaj: 731Wszyscy: 1325549

Do adopcji

 • azalka.jpg

  Azalka

 • azazel.jpg

  Azazel

 • bergamotka.jpg

  Bergamotka

 • bimber.jpg

  Burbon

 • chochlik.jpg

  Chochlik

 • ennio.jpg

  Ennio

 • enter.jpg

  Enter

 • hania[10].jpg

  Hania

  Hania to szarobure dziecko ulicy, które nigdy nie miało nikogo, kto by o nie zadbał. Wręcz odwrotnie – hodowcy gołębi obrzucali ją kamieniami, gdy czaiła się na ich ptaki. Dlatego, mimo to, że ma doskonały wzrok trafiła pod opiekę wolontariuszki fundacji dla ślepaczków -Ja Pacze Sercem. Musiała trafić do bezpiecznego miejsca, zanim dałaby się trafić kamieniem. Miała wtedy ok 5 miesięcy i była zdrowa. Ludzi znała od nienajlepszej strony, dlatego gdy człowiek chce ją pogłaskać, wtedy ucieka. Za to lubi sama przychodzić na głaskanie i wtedy ociera się, mruczy, gada i przytula. Z lubością daje się tarmosić i smyrać. Wobec innych kotów jest nastawiona pokojowo i choć teraz żyje z ósemką pod jednym dachem, to nigdy z żadnym nie wchodzi w konflikt. Hania chce mocno kochać, ale jeszcze trochę się boi. Potrzebuje czasu i cierpliwości. Hania ma 1,5 roku, jest zdrowa, wysterylizowana, zaszczepiona, zaczipowana, testy FIV/FELV ma ujemne. Szukamy dla niej domu „niewychodzącego” z zabezpieczonym balkonem i oknami. Nie odrzucaj Hani, daj jej szczęście – dom i bezpieczeństwo!

 • karolcia.jpg

  Karolcia

   

  Niedowidząca Karolcia ma chrapkę na nowe życie

  A chrapkę ma ogromną, bo to stare było zakichane. W przenośni i dosłownie. Przeszła bezdomność, samotność, chorobę, głód, strach – wszystko, czego małe kocie dziecko nie powinno nigdy zaznać. Bardzo złe warunki, w których się urodziła i żyła przez pierwsze miesiące spowodowały, że zachorowała na tzw. koci katar. Kichała, prychała, miała katar, a także stan zapalny w gałkach ocznych. Czuła się coraz gorzej, robiła się coraz słabsza, a po paru tygodniach, może miesiącach byłaby już niewidoma, umęczona bólem i czekałaby ją tylko śmierć. Na szczęście w porę została zabrana z ulicy i udało się ją wyleczyć. Teraz jedynie niedowidzi na jedno oko. Ma też jeszcze jedną pamiątkę po kocim katarze – przerośnięte małżowiny nosowe. To zupełnie niegroźna, ale za to bardzo zabawna pozostałość, bo Karolcia jest kotem, który chrapie. Chrapie, gdy śpi, a kiedy nie śpi, najbardziej lubi być z człowiekiem i się tulić na wszystkie sposoby. W ogóle jest bardzo przyjazna i towarzyska, zarówno w stosunku do ludzi, jak i do innych kotów. Psów nie zna, ale sądząc po jej charakterze, pewnie też nie miałaby nic przeciwko takiej międzygatunkowej przyjaźni. Teraz, gdy jest już całkiem zdrowa, Karolcia ma chrapkę na nowe życie ze swoim własnym człowiekiem, do którego mogłaby się do woli przytulać. I na bezpieczny dom – „niewychodzący” z zabezpieczonymi oknami i balkonem, żeby przypadkiem znowu nie znaleźć się samotnie na ulicy. Mała ma ok 10 miesięcy, jest zaszczepiona, również na białaczkę, testy FIV/FeLV ma ujemne i została wysterylizowana. Karolcia przebywa w domu tymczasowym fundacji Ja Pacze Sercem.
  To jak, masz chrapkę na kota, który chrapie? Pokochaj Karolcię i podaruj jej dom!

 • kaszmirek.jpg

  Kaszmirek

   

   

  Nie odwracaj oczu od koszmaru niewidomego Kaszmira

  Chwila zmieniła życie Kaszmira w koszmar
  Wypadek, krótka utrata świadomości i zupełnie sprawny roczny kociak staje się kaleką. Niedotlenienie mózgu pozostawiło u Kaszmira po sobie koszmarne piętno – stracił wzrok, dostał padaczki, nie ogarnia kuwety, a gdy otacza go zbyt dużo bodźców, robi się nerwowy. Jedyne, co nie uległo zmianie, to miłość do człowieka. Kaszmir jest bardzo przyjazny, choć nienachalny, i potrzebuje ludzkiego dotyku i czułości. Czuje się też dobrze w towarzystwie zwierząt, o ile są one spokojne. Ze względu na brak wzroku, Kaszmir jest pod opieką fundacji Ja Pacze Sercem. Teraz, gdy jego stan zdrowia został ustabilizowany dzięki lekom i odpowiedniej karmie, postanowiliśmy dać mu szansę na znalezienie swojego domu. Szanse te są nikłe, bo kto zaopiekuje się tak koszmarnie skrzywdzonym kotem? Nawet jeśli jest jedna na milion, to Kaszmir na nią zasługuje. I tak, jak jedna chwila zmieniła jego życie w koszmar, tak inna chwila może dać mu spokojny dom i kochającego człowieka.
  Kaszmir ma teraz 1,5 roku i jest niepełnosprawny. Został zaszczepiony, testy FIV/FELV ma ujemne. Wymaga karmy weterynaryjnej gastro intestinal. Jest kotem niekuwetkowym. Szuka spokojnego domu stałego. Będziemy również wdzięczni za adopcję wirtualną, bo kot z takimi problemami może nigdy nie znaleźć swojej wymarzonej rodziny, a każda pomoc finansowa będzie dla nas ulgą.

  Nie odwracaj oczu od koszmaru niewidomego Kaszmira. Pomóż mu!

  Kontakt: japaczesercem@gmail.com Tel. 500 383 928

   

   
 • kazmirz.jpg

  Kaźmirz

   

  W Kaziu, zakochaj się!

  Już wiosna podrosła i bzami tchnie... Och Kaziu, zakochaj się! Pamiętacie Kabaret Starszych Panów? Kazimierz to także starszy pan, który ma na pewno 10 lat, tyle że jego życie daleko różni się od kabaretu. Nie znamy jego losów od początku, ale wiemy, bo trafił do nas – fundacji Ja Pacze Sercem - prosto z lecznicy po wypadku. Wszystko wskazuje na to, że z powodu wypadku właśnie Kazimierz cierpi na ślepotę neurologiczną, co oznacza, że czasem widzi, a czasem traci zupełnie wzrok. W niczym mu ono co prawda nie przeszkadza, bardzo lubi się ganiać z innymi kotami i bawić z tymczasową opiekunką, a nawet wyglądać sobie przez okno, ale nigdy nie wiadomo, kiedy to robi „na czuja”, a kiedy coś widzi. Jakby tego wszystkiego nie było jeszcze dosyć, to Kazimierz jest nosicielem kociej białaczki. Dlatego też może bawić się tylko z innymi „białaczkowymi” kotami, zdrowymi psami i innymi zwierzętami – w tym także i z ludźmi:) Białaczką może zarazić tylko i wyłącznie innego kota. To jednak ogranicza jego szanse na adopcję i skazuje na wieczną samotność. Kazimierz ma zrównoważony charakter, umie zając się sobą i głównie zajmuje się wtedy snem, w stosunku do człowieka nie jest nachalny, ale widać też, że ludzka obecność daje mu poczucie bezpieczeństwa i spokój. Starszy pan Kazimierz jest zaszczepiony, wysterylizowany, testy ma FIV/FELV dodatnie.
  Tak więc sami widzicie, że Kaziu, choć mądry i przystojny, ma marne szanse na to, by ktoś się w im zakochał. Chyba że... TY w Kaziu zakochasz się!

 • lilith.jpg

  Lilith

 • lilu-i-lulu.jpg

  Lilu i Lulu

  Niedowidzące Lilu i Lulu mają pecha

   

   

   

  Losy dwóch sióstr da się spuentować krótko - to nie czarne koty przynoszą pecha, tylko pech nie opuszcza czarnych kotów. Przyszły na świat nie wiadomo gdzie, jako dzieci bezdomnej kotki i szybko straciły matkę. Chude, osłabione i zapchlone trafiły do schroniska. Tam zdiagnozowano u nich koci katar. Ich los miał się zmienić, gdy znalazły dom tymczasowy u ludzi, którzy przejęli się ich losem. Dostały opiekę, dzięki której wyzdrowiały i nabrały ciałka. Znaleźli im dom stały, który miał być końcem ich tułaczki i bezpieczną przystanią do końca życia. Wszystko malowało się więc w różowych kolorach. Nic nie zapowiadało czarnych chmur, które wisiały nad ich życiem. Podczas kontroli w domu stałym po roku od adopcji, okazało się, że kocięta są w gorszym stanie niż do niego dotarły. Były zupełnie zaniedbane, niedożywione, zarobaczone, zapchlone i wystraszone. Tak, jakby przez cały ten czas tułały się po ulicy. Wiadomo też, że pseudo opiekunowie używali przemocy, gdy koty nie zachowywały się tak, jak chcieli. Lilu i Lulu natychmiast wróciły do dawnego domu tymczasowego, w którym musiały być znowu doprowadzone do dobrego stanu. Są już zdrowe, odrobaczone, zaszczepione, testy FIV/FELV mają ujemne, mają 1,5 roku. Po kocim katarze zostały im blizny, które sprawiają, że siostry niedowidzą – Lilu ma gorszy wzrok i jest spokojniejsza, a Lulu widzi lepiej, jest bardzo energiczna, zawsze skora do zabawy, a ze wszystkich zabaw najbardziej kocha bawić się ze swoim człowiekiem w aportowanie piłeczki. Lulu wymaga codziennego zakraplania oczu, bo jej oczy mają tendencję do wysychania. Obie kochają czułości, głaskanie i przytulanie. Potrzebują obecności człowieka – lubią spać obok albo na opiekunie, mruczą wtedy przez cały czas. Wszystkie niedole przeszły razem, tylko w sobie nawzajem miały wsparcie, co spowodowało, że stały się bardzo zżyte. Z tego powodu poszukują domu razem. Dla ich bezpieczeństwa powinien to być dom „niewychodzący” z zabezpieczonymi oknami i balkonem. Mogą mieszkać z dzieckiem i innymi kotami.
  Odczaruj pecha Lilu i Lulu i podaruj im szczęśliwy dom!

 • mania[10].jpg

  Mania

 • meteor.jpg

  Meteor

 • mgielka.jpg

  Mgiełka

 • milano.jpg

  Milano

 • pascal.jpg

  Pascal

 • roma.jpg

  Roma

 • stella.jpg

  Stella

   

  Bądź światełkiem w tunelu dla Stelli, która widzi tylko cień

  Zagłodzona, niespełna 5-tygodniowa sierota z oczkami w niepokojącym stanie. Takie nieszczęście trafiło do naszej fundacji Ja Pacze Sercem we wrześniu. Nie wiemy, gdzie podziała się jej matka i ewentualne rodzeństwo. Tak mały kociak powinien być jeszcze pod opieką swojej mamy. W przeciwnym razie potrzeba bezpieczeństwa i bliskości nie zostaje w pełni zaspokojona i cierpi na tym psychika kota. Nie inaczej stało się z tą kruszyną, której nasi wolontariusze nadali imię Stella. Mała Stella przejawia chorobę sierocą, która objawia się ssaniem tkanin – swetra, koszulki, kocyka lub ucha czy palca opiekuna. Nic groźnego, ale serce pęka, patrząc na jej nieukojoną tęsknotę za matką. Kolejnym problemem są jej chore oczy. Z powodu wady wrodzonej i wirusa kociego kataru, których nikt nie leczył, Stella prawie nic nie widzi. Na szczęścia to nie sprawia jej problemu w poruszaniu się, wskakiwaniu na wyższe meble albo spacerowaniu po skraju wanny. Najwidoczniej nauczyła się orientować w rzeczywistości, rozróżniając światło i cień. Jest szansa, że z czasem jej wzrok się poprawi, ale jeśli nawet, to nigdy nie będzie widziała idealnie. Tymczasem wydobrzała i jest już gotowa na to, by znaleźć człowieka, który ją pokocha, mimo jej niepełnosprawności. Stelcia odzyskała radość życia i jest żywiołowym dzieciakiem, chętnie bawi się z innymi kotami w domu tymczasowym. Bardzo lubi dorosłą kotkę, która chyba jest dla niej namiastką mamy. Na razie jest zbyt zajęta dziecięcymi szaleństwami, żeby być wielkim przytulakiem, ale ma na to zadatki, bo lubi czasem przyjść do tymczasowych opiekunów na czułości. Lubi być na rękach i siedzieć na ramieniu jak papuga. Została zaszczepiona, zaczipowana, testy FIV/FELV ma ujemne, przed nią sterylizacja,ma 5 miesiecy. Mimo to, że jest ślepaczkiem, bardzo lubi zwiedzać świat, dlatego potrzebuje domu „niewychodzącego” z zabezpieczonymi oknami i balkonem.
  Podaruj Stelli dom i rozświetl jej życie!

  Kontakt: japaczesercem@gmail.com 

   

  Tel. 500 383 928

 • teddy.jpg

  Teddy

  Kocurek w trakcie leczenia
 • teofila.jpg

  Teofila