Wizyt
Dzisiaj: 607Wszyscy: 1946484

Egon

W Nowych Domach » Egon

Niedowidzący EGON widział mało dobra.

Pół roku spędził w schroniskowej klatce. Wystraszony, syczący na każdą próbę zbliżenia. Już taki przyjechał. Czarny, z jednym okiem niewidzącym. Paromiesięczny kociak, a już tak bardzo bojący się człowieka. Co mu się przydarzyło, że tak bardzo nas się boi, tego nie wiemy. Jego klatkę omijali wszyscy. W przepełnionym schronisku nikt nie ma czasu na oswajanie takich skrzywdzonych maluchów. A czas płynie i połamana psychika zrasta się krzywo…

Taki właśnie Egon - niedowidzący i ze złamaną ufnością do ludzi - trafił do fundacji Ja Pacze Sercem. W naszym domu tymczasowym został otoczony opieką czułą choć na odległość. Jest wciąż nieufny i stroni od kontaktu z naszą wolontariuszką, ale robi postępy. Coraz bliżej śpi, coraz łatwiej zabrać go na wizytę u weterynarza, coraz więcej się bawi z innymi kociakami. Egon jest zdrowy i może szukać domu, ale wiemy, że nie znajdzie go tak łatwo. Nie będzie mu łatwo znaleźć kogoś, kto ma cierpliwość i nie musi mieć od razu kota-przytulanki. Jednak na pewno są ludzie, którzy spokojnie poczekają na Egona i będą się cieszyć każdym jego postępem. Egon potrzebuje czasu, ale jest młody i wszystko przed nim. Bo gdy Egon w końcu przestał kryć się pod łóżkiem i przeszedł na krzesło przy stole, to może niewiele dla nas, ale dla niego był to przełom. A gdy pewnej nocy zaciągnął do swojego posłania kurtkę opiekunki, to była radość aż do popłakania.

Egon bardzo pragnie bliskości i swojego człowieka, ale jeszcze bardziej się tego boi. Wciąż siedzi w klatce, tyle że niewidzialnej, zbudowanej ze strachu. Jesteśmy jednak dobrej myśli i równie cierpliwie, i spokojnie czekamy na wymarzonego kogoś dla Egona. Zdajemy sobie sprawę, że pokocha go tylko człowiek o niezwykłej wrażliwości i wiemy, że taki wyjątkowy ktoś w końcu Egonka wypatrzy.

Egon nie ma jeszcze roku, jest zaszczepiony, testy Fiv/Felv ma ujemne. Ma oczy, ale widzi tylko na jedno. Jest spokojny, choć lubi bawić się z rówieśnikami. Może być jedynakiem albo towarzyszem niedominującego kota. Nie chowa się już przed ludźmi, jednak unika jeszcze bezpośredniego kontaktu z nami.

Pokaż Egonowi dobrą stronę życia i wypuść go z jego klatki. Zadzwoń!

 

Kontakt: japaczesercem@gmail.com Tel. 500 383 928