Wizyt
Dzisiaj: 780Wszyscy: 1159898

Egon szuka swojego człowieka

O nas/Kontakt » Aktualności » Egon szuka swojego człowieka

Czy zdarzy się cud? Czy znajdzie się wyjątkowy człowiek, który da wystraszonemu Egonkowi szansę? Człowiek, który pokocha czarnego, niedowidzacego, obawiającego się ludzi kota, który po trzech miesiącach w naszym domu tymczasowym po raz pierwszy dał się pogłaskać?
Gorąco wierzymy, że tak!!!!

Niedowidzący EGON widział mało dobra.

Pół roku spędził w schroniskowej klatce. Wystraszony, syczący na każda próbę zbliżenia. Już taki przyjechał. Czarny, z jednym okiem niewidzącym. Paromiesięczny kociak, a już tak bardzo bojący się człowieka. Co mu się przydarzyło, że tak bardzo nas się boi, tego nie wiemy. Jego klatkę omijali wszyscy. W przepełnionym schronisku nikt nie ma czasu na oswajanie takich skrzywdzonych maluchów. A czas płynie i połamana psychika zrasta się krzywo…

Taki właśnie Egon - niedowidzący i ze złamaną ufnością do ludzi - trafił do fundacji Ja Pacze Sercem. W naszym domu tymczasowym został otoczony opieką czułą choć na odległość. Jest wciąż nieufny i stroni od kontaktu z naszą wolontariuszką, ale robi postępy. Coraz bliżej śpi, coraz łatwiej zabrać go na wizytę u weterynarza, coraz więcej się bawi z innymi kociakami. Egon jest zdrowy i może szukać domu, ale wiemy, że nie znajdzie go tak łatwo. Nie będzie mu łatwo znaleźć kogoś, kto ma cierpliwość i nie musi mieć od razu kota-przytulanki. Jednak na pewno są ludzie, którzy spokojnie poczekają na Egona i będą się cieszyć każdym jego postępem. Egon potrzebuje czasu, ale jest młody i wszystko przed nim. Bo gdy Egon w końcu przestał kryć się pod łóżkiem i przeszedł na krzesło przy stole, to może niewiele dla nas, ale dla niego był to przełom. A gdy pewnej nocy zaciągnął do swojego posłania kurtkę opiekunki, to była radość aż do popłakania.

Egon bardzo pragnie bliskości i swojego człowieka, ale jeszcze bardziej się tego boi. Wciąż siedzi w klatce, tyle że niewidzialnej, zbudowanej ze strachu. Jesteśmy jednak dobrej myśli i równie cierpliwie, i spokojnie czekamy na wymarzonego kogoś dla Egona. Zdajemy sobie sprawę, że pokocha go tylko człowiek o niezwykłej wrażliwości i wiemy, że taki wyjątkowy ktoś w końcu Egonka wypatrzy.

Egon nie ma jeszcze roku, jest zaszczepiony, testy Fiv/Felv ma ujemne. Ma oczy, ale widzi tylko na jedno. Jest spokojny, choć lubi bawić się z rówieśnikami. Może być jedynakiem albo towarzyszem niedominującego kota. Nie chowa się już przed ludźmi, jednak unika jeszcze bezpośredniego kontaktu z nami.

Pokaż Egonowi dobrą stronę życia i wypuść go z jego klatki. Zadzwoń!

 

Kontakt: japaczesercem@gmail.com Tel. 500 383 928