Wizyt
Dzisiaj: 455Wszyscy: 1946332

Jasiek i Tosiek

W Nowych Domach » Jasiek i Tosiek

Chłopcy  zamieszkali  w Dzierżoniowie

Za nimi raczej smutna historia, długa walka o wzrok, która dzięki wspaniałym osobom ratującym malce została wygrana 
Jasiek i Tosiek to urodzeni podróżnicy, do obecnego domu tymczasowego przejechali aż 300 km, by trafić w kochające ręce.
Maluchy we wczesnych dniach swego życia chorowały na herpeswirusa, na skutek czego do gałki ocznej przykleiła im się trzecia powieka. Ich oczka pokrywa jakby 'mgiełka', ale wg Pani Okulistki wraz z wiekiem mgiełka powinna się rozjeść. U Tośka z jednego oczka zeszła już całkowicie.
Kociaki, jak to kociaki. Uwielbiają zabawę myszkami, piłeczkami, wszystkim co szeleści, nawet mysz większa od nich nie jest dla nich problemem - potrafią ją nieźle wytarmosić. 
Wychowywane w stadzie dorosłych kotów nie boją się niczego, wręcz przeciwnie, im więcej kumpli do zabawy tym bardziej rozrabiają.
Są niesamowitymi żarłokami, jak na maluchy przystało. Uwielbiają kocie jedzonko (mokra, sucha karma), ludzkie zresztą też. Potrafią oczywiście korzystać z kuwety, którą dodatkowo traktują jako plac zabaw. Sprzatają po dorosłych kotach, zakopują wszystko co się tylko da zakopać;)
Kociaki uwielbiają człowieka, tymczasowa opiekunka - osoba o wielkim sercu, skutecznie je rozpieściła i przyzwyczaiła do wszelkich przytulanek 

Jasiek - ma czarne łapki i ogonek, tułów za to ciemno-szary, z widocznymi pręgami, z białymi kępkami na krawaciku i dużą kępką białej sierści na brzuszku, ma smukłą sylwetkę i wydłużony pyszczek, pieszczotliwie nazywany Przecinkiem.

Tosiek - cały czarny, z jedną sporą biała kropą na brzusiu, totalne przeciwieństwo brata - kot-baryłka