Wizyt
Dzisiaj: 162Wszyscy: 1953566

Jaskier

NA ZAWSZE W NASZYCH SERCACH » Jaskier

Paczacze Drodzy, dzisiaj kilka słów z domu tymczasowego naszego schorowanego, ślepego staruszka Jaskra <3. Niestety nie są to wiadomości optymistyczne :( "Ech, ciągle się zbieram by napisać o Jaskrze ❤ i czekam na jakieś dobre wieści. Niestety one nie nadejdą:( Jaskier ma chłoniaka. W ubiegłą sobotę pobralismy kolejne próbki że wszystkich węzłów chłonnych i wysłano je do Niemiec, do Idexxu czyli laboratorium, które najlepiej analizuje takie rzeczy. Wynik cytologii potwierdza chłoniaka, co niestety dla wetów było oczywiste od początku, bo stan kliniczny (potwornie powiększone wszystkie węzły chłonne, anemia, wyniszczenie) kocurka na to właśnie wskazywał. By rozpoznać jaki to chłoniak trzeba wysłać cały wycinek węzła, a to wiąże się z narkozą. Nie wiem czy się na to zdecydujemy, bo stan Jaskra nie jest dobry:( Rodzaj chłoniaka miałby nam powiedzieć jaki lek (chemia w tabletkach) mógłby nasz ślepek dostać. Próbuję się dodzwonić do wetki prowadzącej, by ustalić dalszy plan. Póki co jest Jaskierek na dawkach onkologicznych sterydu. Niestety nowotwór zaatakował już nerki, a steryd dodatkowo je obciąża, ale jest konieczny. Widzę, że jest coraz gorzej :(. Chciałabym bardzo dać naszemu staruszkowi jeszcze troszkę radości i dobrego życia. Kiepsko mi to idzie, bo On i tak woli swoją miejscówkę pod fotelem i święty spokój. Pocieszam się, że choć tyle mogę mu teraz dać i że to i tak lepsze niż bezdomność. Staram się przyjąć jego perspektywę i się nie zamartwiać - w końcu o jego dobro tu chodzi! Czasem się tulimy, ale On coraz mniej chętnie:( Głaskanie nadal bardzo lubi i reaguje donośnym mruczeniem. To nasze najlepsze momenty. Proszę Was o ciepłe myśli i kciuki. Może jeszcze przyjdą odrobinę lepsze dni? Najważniejsze, że Jaskier nie jest w bólu. Obiecuję, że na to nie pozwolę. No i tak u nas. :(

Rastamański kocyk, to jedyne na co Jaskierek wchodzi i na czym się układa, poza podłogą. Może wie, że ten kocyk jest wesoły i własny? Mam nadzieję, że tak.

  "Ja Pacze Sercem" Fundacja Pomocy Kotom Niewidomym 36175000120000000035415998 (BNP PARIBAS) tytuł wpłaty: "darowizna dla Jaskra" lub ogólnie: "darowizna dla ślepaczków"

PayPal: japaczesercem@gmail.com