Wizyt
Dzisiaj: 138Wszyscy: 1948612

Lovia

W Nowych Domach » Lovia

Kocia ma dom. Lovia potrzebuje miłości, by zapomnieć.
Ma tylko 4 miesiące, ale dużo do zapomnienia. Głód i strach – z tego składało się jej dotychczasowe życie. Nikt nie karmił kotki z dziećmi - niech sobie sama radzi. Nikt też nie bronił ich przed ludzkim okrucieństwem, bo przecież to tylko koty. Lovia urodziła się na wsi i tam by również umarła, gdyby ktoś nie zawiadomił nas o dwóch maleństwach z chorymi oczami – w ten sposób Lovia razem z bratem Likierem znalazły się pod opieką fundacji Ja Pacze Sercem. Gdy do nas dotarła, była chudziutkim maleństwem z raną w oku. Weterynarz stwierdził, że rana może być spowodowana wirusem, ale mogła powstać tez w wyniku urazu mechanicznego.

W domu tymczasowym okazało się, że Lovcia obawia się ludzi – boi się głaskania, ucieka, kiedy chce się ją wziąć na ręce. Gdy się połączy ranę w oku i ten lęk przed człowiekiem, to włosy stają dęba – co i kto zrobił tej bezbronnej kruszynie. Uszkodzone oczko musiało zostać operacyjnie usunięte. Szkoda, że z jej pamięci nie można tak po prostu usunąć złych wspomnień i wciąż boi się nas - ludzi. Choć trzeba przyznać coraz mniej, bo lubi bawić się ze swoją opiekunką, ale na razie na odległość - wędką, albo zabawką na sznurku. Czas i miłość uleczą ją ze złych wspomnień, wierzymy w to całym sercem.

Lovia jest już zdrowa, dlatego szukamy dla niej domu na stałe. Lovia potrzebuje kogoś, kto cierpliwie będzie jej pokazywał, że człowiek to nie samo zło. Potrzebuje domu „niewychodzącego” z zabezpieczonymi oknami i balkonem. Jest zaszczepiona, testy Fiv/Felv ma negatywne, jest zachipowana. Drugie oczko jest zdrowe i ma urzekający kolor bursztynu. Lubi inne koty, ale nie potrzebuje ich towarzystwa, dlatego może być w stadzie, ale może też być kocią jedynaczką. Jest spokojna, cicha i nieśmiała, ale grzeczna i przyjazna. Zjada z miseczki wszystko chętnie i szybko nauczyła się, do czego służy kuweta. Jedyne, czego jej brak to miłość, która pomoże jej zapomnieć o wszystkich złych chwilach z dawnego życia.