Wizyt
Dzisiaj: 552Wszyscy: 1946429

Mała Mi i Włóczykij

W Nowych Domach » Mała Mi i Włóczykij

 

Niedowidzące Mała Mi i Włóczykij oko w oko z Buką

Bezdomność jest straszna. Potwornie jest urodzić się, gdy nikt na ciebie czeka ani nikt cię nie chce. Otacza cię zimna obojętność. Mała Mi i Włóczykij poczuły jej bezwzględność już we wczesnym dzieciństwie. Dwa maleństwa tak długo czekały na jakiś ciepły ludzki odruch, że omal nie umarły z głodu. Zostały uratowane, gdy było z nimi już bardzo źle. Znaleziono je w stanie poważnego niedożywienia, z oczami chorymi już od dawna. Od tak dawna, że wirus kociego kataru nie dosyć, że sprawił im wiele cierpienia, to jeszcze nieodwracalnie zniszczył wzrok. I właśnie ze względu na to, że kocięta niedowidzą, trafiły do naszej fundacji Ja Pacze Sercem. Włóczykij, dzięki zakraplaniu, uratował oczka, ale niedowidzi, natomiast Mała Mi musiała mieć usuniętą jedną gałkę oczną, ale na drugie oko widzi świetnie. Jakby za mało było tych nieszczęść, Mała Mi ma wadę serca. Jest w trakcie leczenia i w połowie listopada będziemy wiedzieli, co dalej z jej sercem i czy będzie wymagała dalszej farmakoterapii. Teraz już oba maleństwa są w doskonałej formie. Doskonałej, oczywiście, jak na ogrom nieszczęścia, które je spotkało. Bo choć niedowidzą, to jednak cieszą się ze swojego życia jak szalone: kochają ludzi, kochają świat, są ciekawskie i radosne. Mała Mi to wulkan energii i radości. Włóczykij jest spokojniejszy, ale uwielbia wędrować – także po siatce w oknach - i poznawać nowe kąty. Uwielbia też poznawać nowe smaki, co przejawia się w tym, że obgryza i próbuje wszystko, co się da, nawet wodę po kiszonych ogórkach.
Parę miesięcy zajęło naszym wolontariuszom, by osowiałe z bólu i cierpiące istotki zmienić w radosne dzieciaki, które nic sobie nie robią z tego, że niedowidzą.
Aż w końcu nadszedł czas, aby puścić je w świat. Pora na przygody w innym domu pod czułą opieką innych ludzi. Mała Mi i Włóczykij mają 4 miesiące, testy FIV/FELF ujemne, są zaszczepione. Szukamy dla nich wspólnego domu. To rodzeństwo przeżyło razem wiele złego, dlatego jest ze sobą mocno związane. Rozdzielenie ich byłoby dla nich traumą. Wystarczy im tego. Teraz potrzebują spokoju, bezpieczeństwa i miłości. Szukamy więc dla nich człowieka, który zechce wynagrodzić im całe zło, którego doznały. Ponieważ są wszędobylskie powinny mieć dom „niewychodzący” z zabezpieczonymi oknami i balkonem. To ważne dla ich bezpieczeństwa.
Podaruj dom Małej Mi i Włóczykijowi, żeby już nigdy więcej nie musiały się bać!

Kontakt: japaczesercem@gmail.com 

Tel. 500 383 928