Wizyt
Dzisiaj: 413Wszyscy: 1946290

Odyn

W Nowych Domach » Odyn

Ogłoszenie grzezcnościowe:

 

Mimo iż jego gabaryty wskazywałyby, że mamy do czynienia z dorosłym kotem, Odyn - o słusznej wadze 3,7 kg -jest jeszcze kocięciem i ma zaledwie 5 miesięcy. Gdy trafił na leczenie do Poznania, własnie wymieniał mleczne zęby na stałe...
Już z pierwszych obserwacji wynika, że z jego oczami jest źle. Prawa gałka oczna jest kompletnie niewidoczna i musiała już jakiś czas temu zarosnąć - to konsekwenjce nieleczonego kociego kataru.
Co do drugiego oka, podejrzewaliśmy, że sytuacja jest dużo lepsza - widoczne było jedynie delikatne bielmo.

Nic bardziej mylnego 😞
Podczas szczegółowego badania u zwierzęcego okulisty, okazało się, że źrenica nie reaguje na światło, zaś źrenica i rogówka są sklejone, więc ciężko ocenić, na ile, i czy w ogóle kocur widzi! Jedno wiemy na pewno - Odyn wie, skąd pada światło, bawi się zabawkami - i to nie tylko tymi które wydają dźwięki - bezbłednie korzysta z kuwety oraz świetnie radzi sobie w przestrzeni.

Kocurek w ostatnich dniach przeszedł zabieg kastracji, został odrobaczony, jego testy FIV/FeLV są ujemne i ma już założoną książeczkę zdrowia.

Jeśli zaś chodzi o charakter Odyna - kocurek uwielbia towarzystwo innych kotów, jak i człowieka. Garnie się do niego i szuka jego uwagi. Uwielbia dotyk ręki, strzela też pełne miłości baranki. Człowiek to dla Odynka największe szczęście!

Póki co, Odyn jest na diecie BARF, ale nie upieramy się by u swych docelowych opiekunów trzymał się tej diety.

Kontakt: Ewa, 692 510 875