Wizyt
Dzisiaj: 269Wszyscy: 1946765

Ogonek

W Nowych Domach » Ogonek

Ogonek zamieszkała razem z Tobisiem

 

Ogonek zawsze na szarym końcu...

Co byście zrobili, gdyby malutkiemu kociakowi pod Waszą opieką zmiażdżyło łapkę? Natychmiast zabralibyście go do weterynarza, bo nie moglibyście patrzeć jak cierpi, prawda? Niestety nikogo z nas nie było przy malusieńkim kocim dziecku, kiedy jego łapka została przygnieciona i zmiażdżona. Było pozostawione samemu sobie. Maleństwo przeżyło i wyrosło na drobniutką kotkę ze zniekształconą po wypadku łapką. Już zanim wyrosła, również pozostawiona samej sobie, zaczęła bez kontroli rodzić dzieci. Przytłaczająca większość z nich nie dożyła dorosłości z powodu chorób i wypadków. Kotka zaś ze względu na swoją niepełnosprawność, była wolniejsza od innych kotów, dlatego zawsze była na szarym końcu w kolejce do miski – o ile ta się w ogóle pojawiała. I tak żyła 5 lat. Z powodu uszkodzenia we wczesnym dzieciństwie, ciągłego niedożywienia i wiecznych porodów, mała kotka została mała i mimo dorosłego wieku wygląda na półrocznego kociaka. Do tego jest niepozornym buraskiem, a oprócz zniekształconej łapki, ma przykrótki ogonek.

Koteczka trafiła do fundacji dla ślepaczków Ja Pacze Sercem, gdy interwencyjnie odbieraliśmy koty z chorymi oczami z pewnego gospodarstwa, chociaż widzi świetnie. Po prostu nie mogliśmy jej tam tak zostawić – na głód, kolejne ciąże - które już spowodowały zapalenie gruczołów mlecznych - i patrzenie jak jej młode umierają. Tylko w ciągu jednego tygodnia normalnego karmienia przytyła aż 600 gramów! Już nigdy, kochany Ogonku, głodu, już nigdy więcej ciąż. Wystarczy. Teraz Ogonek jest w naszym domu tymczasowym i w każdej chwili pokazuje nam, jak mocno przez te lata brakowało jej człowieka. Ogonek przykleja się do wyciągniętej w jej kierunku dłoni, natychmiast zaczyna mruczeć, a na jej pyszczku widać wielką radość. W tym małym, okaleczonym ciałku mieszka urzekające usposobienie – przyjazne, radosne i pełne miłości.

Zdajemy sobie sprawę, że Ogonek nie może konkurować urodą z innymi kotami, ale mamy wielką nadzieję, że znajdzie się ktoś, dla kogo nie uroda jest najważniejsza.

Ogonek ma ok 5 lat, jest zdrowa, testy Fiv/Felv ma ujemne, wysterylizowana i zaszczepiona. Jest spokojna i przyjaźnie nastawiona do świata, ludzi i zwierząt, jednak zdecydowanie lepiej będzie jej jako jedynej kotce w domu. To dlatego, że jest bardzo spragniona swojego człowieka.

Ogonek czeka, żeby z szarego końca trafić na pierwsze miejsce w sercu swojego człowieka. Podaruj burej kruszynie miejsce w swoim domu i sercu!

Kontakt: japaczesercem@gmail.com Tel. 500 383 928