Wizyt
Dzisiaj: 363Wszyscy: 1946859

Pliszka & Charlie

W Nowych Domach » Pliszka & Charlie

Pliszka i Charlie zamieszkali we wspólnym domu!

Pliszka&Charlie – kotka z przeszłością, kociak po przejściach

Ona z Wielkopolski, on z Podkarpacia. Ona umierała z niedożywienia w oborze, miała mętne oczy, dlatego wszyscy myśleli, że jest niewidoma i tak trafiła do fundacji ja Pacze Sercem. On brudny, chudy malutki rudasek odpędzany przez ludzi, bo ma „kaprawe oczy”:( Te kaprawe oczy też sprowadziły go pod opiekę naszej fundacji. U nas trafiły do dwóch rożnych domów tymczasowych. Okazało się, że ona była po prostu skrajnie wycieńczona, a oczy nie były mętne, tylko przesłonięte trzecią powieką. Pod opieką naszych wolontariuszy rozkwitła i okazała się zielonooką pięknością. Nie mogła dogadać się ze swoja towarzyszką w domu tymczasowym, bo jest bardzo towarzyska, podczas gdy tamta – to raczej typ samotniczki. W efekcie czuła się samotna. U niego zdiagnozowano wrzód na rogówce. To dlatego jedno oczko ma w kolorze szarego agatu. Na szczęście oko udało się uratować, mały widzi. Był jednak zagubiony, wystraszony i nieufny – po prostu bał się ludzi i miał do tego powody. 
Aż tu nagle…
W wyniku nieoczekiwanej zmiany miejsc, oba kociaki wylądowały w jednym domu tymczasowym. To był moment. Z miejsca przyuważył je koci Amor!!!  Z całą bezwzględnością wpakował w nie wszystkie swoje strzały. I widać w przeciwieństwie do naszych podopiecznych, wzrok miał doskonały. 
Pliszka  wzięła malutkiego Charliego  pod swoje skrzydła, wytuliła, wylizała i otoczyła opieką jak najczulsza matka. On stał się spokojniejszy i bardziej ufny. Teraz są nierozłączni: razem śpią i jedzą, myją się i bawią, biegając po domu jak dwie petardy. Razem witają „barankami” przychodzących gości, razem miauczą o miskę, razem wyglądają przez okno, razem biegają za wędką… Razem, razem, razem. Zawsze razem. Dlatego, choć to trudne, chcielibyśmy, by znalazły dom, w którym będą mogły być razem do końca życia. One uratowały siebie, uleczyły swoje pokiereszowane serca, poranione psychiki i nadszarpnięte zaufanie. Dają sobie wielkie wsparcie i wierną przyjaźń. Razem stanowią jedno. Nie chcemy im siebie odbierać.