Wizyt
Dzisiaj: 645Wszyscy: 1949119

Przystojniak

W Nowych Domach » Przystojniak

Przepraszam, czy tu biją?

Takie pytanie wydaje się zadawać Przystojniak. To 12-letni kot, który dlatego że mocno niedowidzi, trafił do fundacji Ja Pacze Sercem. W schronisku zrezygnował z życia, poddał się. Wszyscy myśleli, że to z powodu bardzo chorych zębów. Jednak gdy trafił do domu tymczasowego, zaczął jeść mimo silnego stanu zapalnego dziąseł. Potrzebował po prostu bliskości ludzi. Dosłownie umierał z osamotnienia. A nie miał chyba łatwego życia, bo z jednej strony pragnie dotyku, głaskania i bliskości. Z drugiej zaś, wystarczy szybszy ruch ręką lub nogą, a natychmiast ucieka. Jeśli nauczył się tego kiedyś, gdzieś, w swoim domu, to nie było to najszczęśliwsze miejsce na świecie...

Jest w ogóle nieśmiałym kotem, długo się otwiera, zarówno w stosunku do kotów, jak i opiekunów. Dlatego mówimy na niego też Nieśmiałek. Przystojniak-Nieśmiałek widzi tylko światło i cień, rozpoznaje też kształty. Jest bardzo spokojny i nie chce nikomu wchodzić w drogę. Przykro myśleć, co spowodowało, że stał się aż tak ostrożny. Czeka go jednak parę lat szczęścia i spokoju – o ile znajdzie swoich ludzi, którzy cierpliwie pozwolą mu się otworzyć. I którzy pokażą mu świat bez przemocy.

Wiemy: jest bury, stary i nie ma w sobie nic efektownego, a tymczasem konkurencja jest ostra. Wierzymy jednak w to, że na Przystojniaka-Nieśmiałka czeka druga szansa. Szukamy mu „niewychodzącego” domu z zabezpieczonymi oknami i balkonem. A przede wszystkim ludzi którzy pokochają tego staruszka, którego szczęście strasznie omijało przez całe dotychczasowe życie. Niesamowite rzeczy zdarzają się jednak.

Bądź niesamowitym zdarzeniem w życiu tego nieszczęśnika. On tak długo już na Ciebie czeka. 
 

Przystojniak-Nieśmiałek jest zdrowy, zaszczepiony, wysterylizowany, testy Fiv/Felv ma ujemne.

 

Kontakt: japaczesercem@gmail.com Tel. 500 383 928