Wizyt
Dzisiaj: 511Wszyscy: 1946388

Ptyś

W Nowych Domach » Ptyś

Jednooczek Ptyś szuka swojej suszarki do prania

Są szopy pracze, nic więc dziwnego, że jest i kot czuwający nad suszącym się praniem – Ptyś śpi na praniu, wspina się po drążkach, chowa się pod wiszącymi ubraniami, gdy coś go wystraszy. Nie wiemy, skąd zamiłowanie Ptysia do suszarek, bo dzieciństwo spędził na ulicy, a wczesną młodość w schronisku. Był całkiem sam, bez opieki, a ponieważ nikt o niego nie dbał, zachorował i przez to teraz nie widzi na jedno oczko.

Jest też bardzo mały jak na swój wiek, być może również przez bezdomność i przez to, że chodził zawsze głodny. Pragnie bardzo swojego człowieka i czułości, a tu znowu zonk, bo widać nie zawsze był przez ludzi dobrze traktowany i teraz boi się gwałtownych ruchów ręki, nie mówiąc już o ruchach nogi…

Wszystko to jednak nie stanowi żadnego problemu, bo:

a) oczko jest już pod kontrolą specjalisty i lada chwila będzie usunięte, drugie natomiast widzi każdą, nawet najmniejszą zmarszczkę na suszącym się praniu,

b) małe gabaryty tylko ułatwiają Ptysiowi sprawne poruszanie się po suszarce,

c) lęk przed człowiekiem jest mniejszy niż pragnienie bliskości, więc powinien pod wpływem regularnego głaskani zniknąć.

Z powodu kłopotu z okiem, mały Ptyś znalazł się pod opieką fundacji Ja Pacze Sercem. Teraz szukamy dla niego domu z suszarką z prawdziwego zdarzenia. Ptyś nabył się już na ulicy, dlatego potrzebuje domy „niewychodzącego” z zabezpieczonymi oknami i balkonem. Jak najbardziej wskazane są za to w jego nowej rodzinie inne koty, ponieważ Ptyś jest bardzo towarzyski, umie się odpowiednio w stadzie zachować i jest całkowicie bezkonfliktowy.

Co do stanu zdrowia - Ptysiek jest zaszczepiony, testy Fiv/Felv ma ujemne, został niedawno odrobaczony, jest okazem zdrowia, który waży całe 2,8 kg. Wkrótce przejdzie zabieg kastracji połączony z usunięciem niewidzącej gałki ocznej.

Twoje pranie suszy się bez nadzoru? Natychmiast wezwij na pomoc Ptysia!

 

Kontakt: japaczesercem@gmail.com Tel. 502 775 137