Wizyt
Dzisiaj: 699Wszyscy: 1949173

Sherpa

Do adopcji » Sherpa

 

Niewidoma Sherpa nie udźwignie więcej samotności

Znaleziona jako małe kociąto na ulicy. Niedożywione i słabe. Szybko okazało się, dlaczego - weterynarz stwierdził, że mała jest niewidoma. Jej los na ulicy był przesądzony - żadnych szans na przeżycie. Maleńka została w szpitalu, żeby ustabilizować stan zdrowia, a zaraz potem trafiła do nas, fundacji Ja Pacze Sercem, która powstała właśnie dla takich niewidomych stworzeń.

Malutka i z wielkim bagażem nieszczęść dostała imię Sherpa.

Pierwsze dni w domu tymczasowym spędziła ukryta w najdalszym kącie łazienki. Nowe zapachy, odgłosy, inne koty, bliskość ludzi – to wszystko powodowało przygniatający strach. Jednak nie było innego wyjścia, jak cierpliwie czekać, aż mała zrozumie, że nie musi się nas bać.

I tak się stało. Jako pierwszemu zaufała Stiviemu, kociakowi, który także jest podopiecznym fundacji. To on pokazał jej nowy świat, przy nim odważyla się zaufać ludziom. Choć Stivi sam jest niedowidzący, to stał się jej przewodnikiem, obrońcą, który odpędzał od niej stare strachy. Tymczasowi opiekunowie dali jej cierpliwość, spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Teraz dzięki tej zwierzęco-ludzkiej współpracy, Sherpa wspięła się na najwyższy poziom kociego miziactwa. Uwielbia być obok lub na człowieku. Odkryła głaskanie i przytualanie. Mruczy wtedy i z rozkoszą mruży słodkie, choć nic nie widzące oczka.

Poszukujemy dla niej opiekuna, który podaruje jej dom “niewychodzący” z zabezpieczonymi oknami i balkonem.

Sherpa ma 8 miesięcy, jest zdrowa, zaszczepiona, zachipowana, wysterylizowana, testy FIV/FeLV ma ujemne. Może zamieszkać z innymi kotami, jednak nie z dominującymi ani agresywnymi, bo z takimi nie będzie miała szans. Najwidoczniej ma niedobre wspomnienie związane z psami, ponieważ boi się ich. Jest niezwykle delikatna i płocha. Ale, gdy tylko zaufa, staje się o czuła i towarzyska. jest stworzona do tego, by otoczyć ją opieką i ukochać.

Sherpa bez człowieka nie przeżyje. Jednak każdy, kto ją bliżej pozna też już nie będzie umiał żyć bez niej.

Przygarnij i pokochaj Sherpę - razem osiągniecie szczyt szczęścia!

Kontakt: japaczesercem@gmail.com 

 

Tel. 500 383 928