Wizyt
Dzisiaj: 610Wszyscy: 1949084

Syriuszek

W Nowych Domach » Syriuszek

Tajemnica Syriusza – kociaka spod najjaśniejszej gwiazdy.

Choć czarny jak nocne niebo, to na jego widok twarz rozjaśnia uśmiech. Uśmiech nie schodzi nawet wtedy, gdy dowiadujesz się, że nie słyszy i nie widzi na jedno oczko. A nawet wtedy, gdy okazuje się, że ma zaburzenia neurologiczne, które czasem powodują, że w charakterystyczny sposób kiwa głową. W czym tkwi tajemnica Syriusza? Dlaczego kocha się go od pierwszego wejrzenia mimo to, że jest przecież niepełnosprawnym kociakiem? Może dlatego, że niepełnosprawność nie przeszkadza mu być pierwszym kotem pod drzwiami, gdy do jego tymczasowego domu pukają goście? Może za to, że cieszy się na widok każdej żywej istoty, jaką zobaczy na swojej drodze? A może to dlatego, że kocha zabawę, jest zawsze wesoły, pozytywnie nastawiony do świata, ludzi i zwierząt. Może za to, że rozkosznie ćwierka, gdy tylko jest blisko człowieka. Trudno powiedzieć, bo zanim się zorientujesz, to już trzymasz w ramionach rozkosznego Syriuszka i szepczesz w zachwycie: „ty moja gwiazdko z nieba”.

A tak niewiele brakowało, by Syriusza wciągnęła czarna dziura – gdy dotarł do fundacji Ja Pacze Sercem był krok od śmierci. Przeszedł bardzo długie leczenie. Wszystkie badania i zabiegi znosił z wielkim zaufaniem, tak jakby wiedział, że wszystko robimy dla jego dobra. Nie zgasł, a wręcz przeciwnie – rozbłysnął nowym blaskiem. A teraz jest już gotowy, by utworzyć nową konstelację w nowej rodzinie.

Szukamy mu domu „niewychodzącego” z zabezpieczonym balkonem i oknami. Koniecznie z młodym kotem do zabawy, bo Syriusz, mimo to, że jest niepełnosprawny, to od rana do wieczora rozpiera go energia i nie może być samotną gwiazdą. Syriuszek ma 5 miesięcy, jest zaszczepiony, wykastrowany, testy Fiv/Felv ma ujemne. Jest po endoskopowym czyszczeniu uszu i trzeba go obserwować, bo nie można wykluczyć, że uszko zapcha się na nowo i wymagać będzie korekty, aby wydzielina, która się tam zbiera mogła swobodnie wypływać. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, lubi wszystkich, także dzieci. Jest bardzo odważny w stosunku do ludzi, kotów i psów. Wpada jednak w małą panikę, gdy elementy świata nieożywionego zachowają się w nieprzewidziany dla niego sposób, czyli np. spadnie z wieszaka ręcznik, poduszka z łóżka albo koszulka z suszarki. Gubi się wtedy i ze strachu czasem siknie poza kuwetą. Ma za to niezwykłą, jak na kota, cechę - szanuje sen swoich opiekunów, nigdy nie budzi ich w nocy i zawsze cierpliwie czeka z pieszczotami aż się obudzą.

Syriusz potrzebuje kochającego człowieka, a czy Tobie czasem nie trzeba Syriusza - gwiazdki z nieba?

 

Kontakt: japaczesercem@gmail.com Tel. 500 383 928