Wizyt
Dzisiaj: 257Wszyscy: 1946753

Truskawka

W Nowych Domach » Truskawka

Tru-tu-tu-tu-tra-ta-ta! Truskawka dobrze się ma! Nareszcie! Bo słodka Truskaweczka była już trzy ćwierci od śmierci, kiedy dotarła do nas – fundacji Ja Pacze Sercem. Dlaczego? Ponieważ jest owocem niekontrolowanego rozmnażania połączonego z kompletnym zaniedbaniem. Nikt nie dbał więc ani o jej matkę, kiedy była w ciąży, ani o nią, gdy się już urodziła.

Niedożywiony kociak zaczął szybko chorować na koci katar. Gdy mała wreszcie trafiła do weterynarza, miała oczy spuchnięte i sklejone tak, że potrzeba było kilku dni, żeby chociaż delikatnie rozchylić powieki. Poruszała się po omacku. Z powodu bólu oczu, jadła z trudem. Gorzkie łzy płynęły do oczu, patrząc, jak się męczy to słodkie maleństwo. Gorzko było patrzeć na wychudzone ciało. I gorzko było męczyć ją kolejnymi nieprzyjemnymi zabiegami. Ale dzięki tym zabiegom krucha Truskaweczka stawała się z każdym dniem coraz bardziej twardą Truskawą, aż w końcu całkiem odzyskała zdrowie i energię. Opuchnięte powieki odsłoniły oczy, które na szczęście widzą. Gdy minął ból, wrócił też apetyt. Apetyt nie tylko na jedzenie, ale i na zabawę, hasanie, skakanie i poznawanie świata. Choć najbardziej, jednak apetyt na jedzenie. Na dużo jedzenia! Ale nie ma się co dziwić - jeśli się głodowało, to teraz trzeba się najadać, kiedy tylko jest okazja, prawda? A gdy nie jest się głodnym, to można się beztrosko bawić tak, jak na małego kotka przystało.

Teraz Truskaweczka najgorsze ma za sobą i jest prześlicznym kociakiem - takim, że można ją jeść łyżkami. Ma 2,5 miesiąca, jest już zupełnie zdrowa, odrobaczona i zaszczepiona. Testy Fiv/FelV ma ujemne. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko przeflancować ją do nowego domu, w którym będzie dalej rosła i cieszyła się swoim odzyskanym życiem. A ponieważ zdrowa Truskaweczka tryska energią, więc potrzebuje kociego towarzystwa do zabaw. Zwykle szaleje ze swoją siostrzyczką Miętą, z którą razem tworzą słodki i orzeźwiający duet zabawowy, ale dogaduje się równie dobrze z innymi kotami i z psami. Dla swojego bezpieczeństwa potrzebuje domu „niewychodzącego zabezpieczonymi oknami i balkonem.