Wizyt
Dzisiaj: 404Wszyscy: 772040

W Nowych Domach

 

Prawdziwy dom nie jest tam, gdzie mieszkamy

ale tam, gdzie kochamy i jesteśmy kochani."

                                                                                            -Karlheinz Deschner-

 

 
 
 • adas.jpg

  Adaś

  Adaś zamieszkał w Poznaniu i obecnie ma na imię Kylo. Ma kocią przyjaciółkę Tonks. 

  Przygody Kylo i Tonks można oglądać tutaj:
  https://www.facebook.com/kyloitonks

   
 • adela[7].jpg

  Adela

  Adelka heart obecnie przebywa w domu tymczasowym i poznaje życie wśród ludzi i innych zwierząt.

 • adelle[3].jpg

  Adelle

  Smutna historia, smutne jej bohaterki. Mamy jednak nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się stworzyć szczęśliwe zakończenie losów Adelki, a tym samym sprawić by jej dotychczasowa opiekunka poczuła ciepło i spokój w sercu...

  Jak widzicie Adelle ma piękne, zdrowe oczy. Została "honorowym ślepaczkiem" czyli naszą podopieczną w niezwykle dramatycznych okolicznościach. Jej wieloletnia opiekunka Kasia, ratowniczka kotów i ludzi, zachorowała na nieuleczalną chorobę i Jej stan nie pozwolił na dalsze zajmowanie się ukochaną futrzaną rodzinką Musiała zawczasu powierzyć swoje koty innym... Znamy Kasię i jej dzieło od lat, więc oczywiście postanowiliśmy pomóc w jedyny możliwy sposób - zabierając koteńkę do naszego DT. Kasia nam bardzo zaufała i wybrała spośród swoich pięciu kotów (które również zostały zabrane przez dobrych ludzi z forum miałwa ) najdelikatniejszą, najbardziej płochliwą kotkę, o której zaufanie trzeba będzie długo zabiegać.

 • afera[1].jpg

  Afera

  Tak, Afera, czyli Honorowy Ślepaczek prosto z drzewa!

  Afera ma dom! :)

 • agatka.jpg

  Agatka

  Agatka ma już domek :)

  Emotikon heart


   

 • alaska.jpg

  Alaska

  Niewidoma i niesłysząca kotka, zamieszkała w Warszawie :)

 • alfi.jpg

  Alfi

  Koteczek w trakcie diagnozowania
 • alutka[1].jpg

  Alutka

  Alutka znalazła kochający dom, taki na zawsze heart

 • anakin[3].jpg

  Anakin

  Anakin - uratuj go przed ciemną stroną mocy

  Anakin ma ok. 1 roku, ale już poznał ciemną stronę życia: bezdomność, brak schronienia i głód, a potem schronisko – kilka długich miesięcy w klatce. Dla małego, rezolutnego szkraba to udręka. A taki właśnie jest Anakin – rezolutny i ciekawy świata.

  Odkąd wyszedł zza kratek, wchodzi wszędzie, gdzie tylko się da. Wszystko musi powąchać, posmakować i dotknąć. Wszystko przeżyć, z każdym się pobawić. Mimo złych wspomnień z dzieciństwa jest rycerzem jasnej strony mocy. I gdy go widzimy w akcji, to trudno dostrzeć, że nie widzi. Urodził się już taki, więc dla niego to żaden kłopot.

 • anastazja[10].jpg

  Anastazja

  Ma dom :)

   

  Anastazja to młoda, niespełna półroczna koteczka, której imię wskazuje na książęce pochodzenie, choć zachowanie jeszcze niekoniecznie ;) Nastka jest szalona –  biega jak torpeda, uwielbia zabawy piłeczką – sama lub z kocim towarzyszem, jest bardzo kontaktowa i przytulaśna.  Choć jest na tym świecie od niedawna, zdążyła poznać, co to schroniskowa klatka, dlatego teraz nadrabia ten czas, czyli je za trzech i bawi się, ile może! Poznała też czym jest nieleczona choroba – w wyniku kociego kataru na jednym oczku ma zrosty, na drugie widzi.

 • andek[1].jpg

  Andek

 • ania[3].jpg

  Ania

  Aneczka na zawsze zostaje w swoim DT :)

 • antos.jpg

  Antoś

 • asik[1].jpg

  Asik

 • asja[9].jpg

  Asja

  Asja zamieszkała w swoim domku z kochającą rodziną.

   

  Niewidoma Asja - As kociego wywiadu 

  4 lata incognito, 4 lata nikomu nieznana, 4 lata przez nikogo nie zauważana. Przez 4 lata kamuflowała się w ciemnych zaułkach miasta... Nieuchwytna jak cień, niewidoczna jak duch. Nikt nic o niej nie wiedział. As kociego wywiadu. Aż w końcu wpadła. Prosto w ręce… naszej fundacji! 

 • atena-i-fineasz[1].jpg

  Atena i Fineasz

  Dla Ateny i Fineasza znaleźliśmy wspólny dom we Wrocławiu!

 • awaria.jpg

  Awaria

  Awaria już w swoim domku ❤️

 • bahir.jpg

  Bahir

  Bahir ma dom! We wrześniu 2017 r. zamieszkał w Łodzi!

   
 • balbinka.jpg

  Balbinka

  Balbinka  ma już domek.

 • banderas.jpg

  Banderas

  Banderas zamieszkał już w kochającym domu :)

   

  Paczacze! Młody Banderas już gotowy do życiowej roli!!!!

  Długo się do niej przygotowywał. Bo jednak jak się jest małym, a do tego czarnym - a ludzie wciąż boją się czarnych kotów 🤔 - a do tego jeszcze z chorym oczkiem, kotem, to do swojej najważniejszej roli trzeba się przygotować. Musiał więc Banderas grzecznie znosić wszystkie zabiegi weterynaryjne i leczenie. 

 • bantik.jpg

  Bantik

  Bantik ma dom!

 • barszczyk.jpg

  Barszczyk

  Zamieszkał w nowym domku 05.05.2017 r z Rosołem :) Chłopaki mają swój profil na FB https://www.facebook.com/kotekrosolek/

 • basia[3].jpg

  Basia

 • bazyl.jpg

  Bazyl

  O Bazylianie pisaliśmy tak: Bazylian ma dopiero 8 miesięcy, a już zaliczył zderzenie z ciężkim, ludzkim butem. Nie było nas przy tym, ale na to wskazują jego obrażenia. W wyniku tego spotkania w oczach Bazyliana doszło do wylewów krwi, co spowodowało całkowitą utratę wzroku. Mały stracił też część zębów. A na dodatek został znaleziony oblepiony smołą. MIMO TO Bazyli lubi ludzi i kocha życie. Jest ciekawski i wszędobylski, przyjacielski i ufny, aktywny i rezolutny. Brak wzroku w niczym mu nie przeszkadza. Mruczy, ociera się, bada świat, bawi się z innymi kotami, śpi ze swoimi tymczasowymi człowiekami. Jego ufność i przyjazne nastawienie udzielają się. Wystarczy go pogłaskać i już nie wiadomo kiedy ma się błogi uśmiech.

  Bazyl ma dom!

 • becia[2].jpg

  Becia

 • behemot[1].jpg

  Behemot

  Maluch zamieszkał w swoim domu.

   

  Kotek po usunięciu oczka, w trakcie rekonwalescencji.

 • bella[5].jpg

  Bella

  Życie Belli nie było usłane różami. Przeszła poważny wypadek samochodowy w wyniku którego straciła jedno oko a w drugim wzrok, a jej żuchwa uległa zwichnięciu, przez co nie domyka pyszczka. Jakby tego było mało, po tak traumatycznych przejściach była trzymana w fatalnych warunkach...

 • bella[14].jpg

  Bella

  Nasza kochana Bella zamieszkała w swoim nowym domu

   

  BELLA znaczy piękna.

  Ta mała koteńka jest urocza w każdym calu, choć początkowe miesiące jej życia były okrutne. Jako małe kocię trafiła do schroniska. Z powodu choroby straciła oczko i dlatego stała się podopieczną fundacji " Ja pacze sercem". Drugie oko jest zdrowe i w pełni sprawne.

  W jej maleńkim ciałku lekarze odkryli przepuklinę, operacja się udała i ta przypadłość też już jest tylko wspomnieniem. Bellunia ma złamaną końcówkę ogonka, ale to jej w niczym nie przeszkadza a nawet dodaje uroku.

 • berlin.jpg

  Berlin

  Berlin, razem ze swoim ledwo żywym rodzeństwem, został znaleziony na dachu budynku. Kocięta miały zaledwie 3 tygodnie i zostały porzucone przez kotkę. To właśnie Berlinowi udało się zwrócić na siebie uwagę – stał na skraju dachu, patrzył na przechodzących ludzi i błagał ich o pomoc rozdzierającym płaczem. Dwa pozostałe kociaki leżały wtulone w siebie bardzo wyziębione. Jedno kocie dziecko już nie żyło. Gdyby nie to, że Berlin stał murem za życiem i walczył o nie do końca, nikt by ich w porę nie odnalazł. Berlin uratował siebie i swoje rodzeństwo, ale był przecież jeszcze oseskiem. Wymagał karmienia strzykawką, dogrzewania i masowania maluteńkiego brzuszka po jedzeniu. Jednak przez to, że jego rodzeństwo było słabsze, poświęcano mu najmniej uwagi podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Teraz już podrósł, jest zdrowy i pełen energii, ale tej niesprawiedliwości nigdy nie zapomniał i dlatego robi wszystko, żeby być na ludzkich kolanach od razu kiedy się da, jak najszybciej, jeszcze przed swoimi braćmi i siostrami. Kiedy domaga się atencji, wygłasza prześmieszne przemówienia, po których wiadomo, że nie ma wyjścia i trzeba spełnić jego postulaty, czyli ponosić go na rękach, pomiziać, poprzytulać się. Poza chwilami, które spędza w ramionach swoich tymczasowych opiekunów jest aktywnym stworzonkiem: bardzo ciekawym świata, uwielbiającym obserwować, co się dzieje za oknem, zaglądającym w każdy zakamarek, który wszystkiego musi dotknąć, powąchać i będącym w ciągle w ruchu. Doskonale dogaduje się z innymi kotami. Ponieważ jest otwarty na świat i inne zwierzęta, psy też nie powinny być dla niego problemem. Berlin jest teraz w pełni zdrowym, samodzielnym 2,5-miesięcznym kociakiem. Jak większość bezdomnych bied, przeszedł koci katar, ale na szczęście nie ucierpiał na tym jego wzrok. Jedyną pamiątką po chorobie jest leciutka deformacja górnych powiek, ale nie ma to żadnego znaczenia dla jego zdrowia i w niczym mu nie będzie przeszkadzać ani teraz, ani w przyszłości. Berlinek jest odrobaczony, zaszczepiony, testy Fiv/Felv ma ujemne i jest gotowy do znalezienia swojego własnego domu, w którym dostanie to, czego pragnie najbardziej – ludzkiej miłości i dużo czułości. Dla jego bezpieczeństwa musi to być dom „niewychodzący” z zabezpieczonymi oknami i balkonem. Maluch jest pod opieką fundacji Ja Pacze Sercem. Stan murem za Berlinem i podaruj mu życie, o które z taką determinacją walczył.

 • beza[5].jpg

  Beza

  Zamieszkała w Poznaniu/

  Śnieżnobiała, dojrzała kotka, która nie słyszy (jak wiele białych kotów) i nie ma jednego oczka. Za to ma bardzo bogaty bagaż doświadczeń zdobytych na ulicy, gdy straciła dom, który z pewnością kiedyś miała.
   

 • bianka[3].jpg

  Bianka

  Bianka zamieszkała w Tychach

   

  Już za chwilę, już za momencik, ta kocia piękność będzie szukać swojego domku.

  Co nieco wiemy o niej i o jej charakterze. Kilka słów z domu tymczasowego:

  "Jej ulubioną zabawką jest wędka z dzwonkiem. Śpi w nogach w łóżku. Ciągle nas zagaduje i podbiega szukając kontaktu, ale szybkich ruchów się jeszcze boi i jest ostrożna. Myślę, że już teraz widać, że jest kotem, który idealnie dogada się w większym stadzie bo nie przejawia żadnych oznak dominacji, ale nie jest też stresowa i płochliwa."

 • biala[5].jpg

  Biała

  Biała ma domek. A pisaliśmy o niej tak:

   

  Nikt nam nie powie, że Biała jest biała!

  Prosimy nie regulować odbiorników. Tak, tak, nikt nam nie powie, że Biała jest biała, bo… jest czarna  I to caluteńka! Biała to imię na przekór – na przekór głupim zabobonom, przez które czarne koty cierpią, na przekór czarnej rzeczywistości, w której urodziła się Biała, na przekór czerni, którą widzi wokół niewidzącymi oczkami!!! 

 • bidzio.jpg

  Bidzio

 • biggie.jpg

  Biggie

  Malutki Biggie ma wielką nadzieję na nowe życie

  Dawne życie Biggiego składa się z ze straty matki, głodu i choroby. To dlatego maluszek potrzebuje nowego życia. Teraz ma zaledwie 6 tygodni, brzuszek jest już pełny, a oczka zaatakowane kocim katarem są wyleczone i widzą. Cała nadzieja w nas. Bo Biggie robi naprawdę wszystko, co tylko może, żeby jego marzenie się zrealizowało. Jest pociesznym dzieciakiem, który uwielbia zabawy. Ma potężny apetyt, bo jeszcze pamięta, jak to jest, gdy nie ma co jeść. Potrzebuje ogromnej porcji pieszczot, jak każde dziecko. Biggie z całych swoich malutkich sił domaga się nowego życia – głośno piszczy i prosi o uwagę. Gdy tylko się na niego spojrzy, od razu pokazuje brzuszek i prosi, żeby go masować. Pragnie szczęśliwego nowego życia, na które przecież zasługuje. Szczególnie po tym wszystkim, co przeszedł. Malutki Biggie jest teraz pod opieką fundacji Ja Pacze Sercem. Został odrobaczony, zaszczepiony, testy FIV/FeLV ma ujemne. Jego oczka są zdrowe i sprawne. Szuka domu „niewychodzącego” z zabezpieczonymi oknami i balkonem, żeby jego ciekawski charakterek nie spowodował, że się zgubi. Pokaż Biggiemu, jak wygląda szczęśliwe życie, zaopiekuj się nim!

  Kontakt: japaczesercem@gmail.com Tel. 500 383 928

 • biszkopt.jpg

  Biszkopt

  Biszkopt zamieszkał w swoim domku i osładza życie Dużym :)

 • blinka[23].jpg

  Blinka

  Blinka, aktualnie Ofelka ma swój Wspaniały Dom! :)

  Oto rozmruczana, przesłodka i tłuściutka niewidoma Blinka

 • bohun.jpg

  Bohun

  Przybył z Ukrainy. Całkowity ślepaczek. Został na zawsze w swoim DT w Sosnowcu.

 • bond.jpg

  Bond

  Bond zamieszkał w Gliwicach :)

 • bonifacy[4].jpg

  Bonifacy

 • boro.jpg

  Boro

  Powiemy Ci. Czy zastanawiasz się, nad przygarnięciem kociaka? Fajnie by było, żeby trafił się rasowy? A jeśli nie, to może oryginalnie umaszczony? Może ciekawa mieszanka ras? Chociaż niech ma piękne błękitne oczy? Śnieżnobiały? Błękitny? Szylkretowy? Znajomi będą krzyczeć z zachwytu, gdy go zobaczą. Prawda? No właśnie. To dlatego Boróweczek ma nikłe szanse na dom – większość z nas chce mieć zwierzę, które zaimponuje znajomym i rodzinie albo takie, które będzie pasowało do wystroju wnętrza. Smutne. Tymczasem Boro to najzwyklejszy na świecie burasek. Bez rodowodowych przodków, bez wyjątkowego pochodzenia. Urodził się nie wiadomo po co, chyba tylko po to, żeby dołożyć cegiełkę cierpienia do historii świata. Bezdomny, bez matki, z pustym brzuszkiem, za to z oczkami pełnymi ropy i łez – w takim stanie został znaleziony na ulicy. Był osieroconą kruszyną, miał zaledwie 1 miesiąc. Z powodu chorych oczek, co do których nie było wiadomo, czy będą w pełni sprawne, trafił pod opiekę fundacji Ja Pacze Sercem. Przeszedł kurację wzmacniającą oraz leczenie oczu i teraz jest zupełnie zdrowym, w pełni sprawnym, 2-miesięcznym, okrąglutkim Boróweczkiem. Jest co prawda bardzo poważny jak na swój wiek, ale wybaczmy mu to – przeżył tyle smutnych chwil, że ma do tego pełne prawo. To bardzo spokojny dzieciak, który woli obserwować, niż szaleć z innymi maluchami. Jest też bardzo przyjazny w stosunku do innych kotów i do ludzi. Potrzebuje dużo czułości, ale i sam ma jej dużo do dania. Spokojny, czuły Boro ma niewielkie szanse na dom, ale wciąz liczy na to że go znajdzie. Powinien to być dom bezpieczny - „niewychodzący” z zabezpieczonymi oknami i balkonem. Boróweczek jest odrobaczony, zaszczepiony, testy FIV/FeLV ma ujemne, jest więc gotów, by znaleźć swojego upragnionego człowieka.
  A może jednak... Może zaliczasz się do mniejszości i masz wystarczająco dużo piękna w sobie, żeby wybrać takiego zwykłego buraska?

 • borysek.jpg

  Borysek

  Maleńki kotek bez oczu, już znalazł dom na zawsze!!!

 • bozydar[4].jpg

  Bożydar

 • brawurka.jpg

  Brawurka

  Koteczka w trakcie leczenia
 • bruno.jpg

  Bruno

  Ten przepiękny maluszek został podrzucony wraz z bratem pod dom jednej z naszych wolontariuszek, w co aż trudno uwierzyć...
  Bruno ma około czterech miesięcy, jest odrobaczony i zaszczepiony, umie korzystać z kuwetki.

 • bubu.png

  Bubu

  Bubu zostaje już na zawsze w swoim domu tymczasowym, który stał się jego własnym domkiem heart

   

  Bubu – buuu, Tak bardzo mnie boli!
  Mały kociak pojawił się nagle wśród wolnożyjących kotów i od razu było widać, że coś z jego jednym okiem jest nie tak. Z tego powodu znalazł się pod opieką fundacji Ja Pacze Sercem. Weterynarz orzekł, że maluch ma uszkodzone oko w wyniku rozległego urazu. Co to mogło być? Może uderzenie, może kopnięcie – trudno powiedzieć. I nawet nie chce się myśleć, kto i dlaczego skrzywdził takie maleństwo. Już samo wyobrażanie sobie tego boli, a co dopiero czuł on. Nie dziwi nas więc, że Bubu boi się trochę ludzi. Przez to jedno feralne spotkanie, Bubu nie widzi na prawe oko. To musiało naprawdę mocno boleć… Odzyskuje zaufanie szybko - jak to dziecko - ale dopiero, gdy się przekona, że człowiek nie chce go znowu skrzywdzić. Gdy już zaufa, tuli się i pragnie bliskości.

 • bubu[10].jpg

  Bubuś

  Bubuś ma dom! :)

 • bukowski.jpg

  Bukowski

  Bukowski zamieszkał w nowym domu razem z Łazankiem :)

 • busia[10].jpg

  Busia

 • bojka.jpg

  Bójka

  Czy B

   

  Bójka jest maleńkim kocim dzieckiem, ma zaledwie 2 miesiące i we wczesnym dzieciństwie straciła matkę. Jest zupełnie bezbronna wobec życia, które bywa okrutny dla małych chucherek jak ona. Zabraliśmy ją ze schroniska, ponieważ miała chore oczka. Taki kociak nie ma najmniejszych szans na adopcję. Dlatego też Bójka, razem z dwiema siostrzyczkami, trafiła do naszej fundacji dla kotów niewidomych i niedowidzących Ja Pacze Sercem. Teraz my będziemy się bić ze złym losem o to, by Bójka znalazła swoje szczęście. Gdy znalazła się u nas, była taka mała, że trzeba było ją dokarmiać butelką i zastępować jej matkę – ogrzewać, masować brzuch, cały czas doglądać. Na szczęście podejrzenia, że może mieć uszkodzony wzrok, nie potwierdziły się. Widzi doskonale. Gdy już doszła do siebie, oczka zaczęły widzieć, a głód przestał doskwierać, okazało się, że Bójka ma bardzo wesoły charakterek – jest ciekawa świata, rozbrykana, chętna do zabawy i przytulanek. Tylko czasem przeszłość jak gdyby kładzie się cieniem i przesłania jej szaloną radość życia, dlatego czasami chowa się w ciemny kąt i obawia się wyjść. To mija. A z czasem minie całkowicie i na zawsze, gdy Bójka znajdzie swoje miejsce w czymś sercu, kiedy będzie się czuła bezpiecznie i nigdy więcej nie będzie czuła się osierocona. A ponieważ jest już zupełnie zdrowa i samodzielna, odrobaczona i zaszczepiona, a testy Fiv/Felv ma ujemne, nadszedł czas na znalezienie dla niej domu i nowej rodziny. Powinien być to dom „niewychodzący” z zabezpieczonymi oknami i balkonem. Rodzina może mieć zwierzęcych członków, bo Bójka, wbrew imieniu, ma bardzo pokojowe usposobienie i jest skora do nawiązywania nowych znajomości. Czy Bójka dobiła się do Twojego serca?

 • baczek[1].jpg

  Bączek

  Bączek już w nowym domku!

 • chmurka.png

  Chmurka

  Chmurka ma już swój dommotikon smile

   
 • chmurka[4].jpg

  Chmurka

  Zjawiskowa, niezwykła Chmurka  Ma już domek :)

 • ciri.jpg

  Ciri

  Ciri ma swój dom na zawsze

 • cis.jpg

  Cis

  Cis dostał wycisk od życia..

  Po kocie nie widać smutku. Nie widać rozpaczy. Ani rezygnacji, która przychodzi potem… Z wyrazu jego pyszczka nie da się wyczytać, co przeszedł. Kot wydaje się zawsze taki elegancki i wyniosły, jak gdyby żadne nieszczęście nie mogło go dotknąć. A Cis dostał wycisk, i to taki, który po nim widać. Najpierw na ulicy, gdzie żył samotnie i nie raz głodował, a potem w schronisku, w którym spędził aż 1,5 roku  

 • cudaczek[2].jpg

  Cudaczek

  Młodziutki kociak, już znalazł dom!

 • cudaczek[10].jpg

  Cudaczek

  Ślepaczek Cudaczek - los się z nim nie pieścił.

  A było tego trochę: porzucenie, bezdomność, głód, bolesna choroba oczu, usunięcie zniszczonych gałek, rekonwalescencja. I to wszystko w ciągu pierwszych miesięcy życia. Całkiem sporo jak na kocie dziecko, prawda? Los go nie oszczędzał. Mimo to, że Cudaczek poznał życie tylko od tej naprawdę przykrej strony, zachował całą swoją słodycz małego kociaka. Bo Cudaczek to taki cud natury, że choć los się z nim nie pieścił, to on, na przekór tym wszystkim złym doświadczeniom, uwielbia się pieścić.

 • cypisek.jpg

  Cypisek

 • cytrynek.jpg

  Cytrynek

  Kocurek w trakcie diagnozowania
 • czesio.jpg

  Czesio

  Czesław śpiewał:Aach gdybym dom miau…

  …to bym cały czas robił mrau!

  Mrau na dzień dobry i na dobranoc, kiedy wracasz z pracy i kiedy Cię nie ma, ale o Tobie pomyślę 

 • czoko.jpg

  Czoko

  Czoko osładza życie swoim ludziom w domku stałym!

 • dante[10].jpg

  Dante

  Dante w swoim domu- zdjecia z ds

 • danylko[10].jpg

  Danyłko

 • delfinek.jpg

  Delfinek

  Delfinek został na zawsze w swoim DT :)

 • demon[1].jpg

  Demon

  Kotek jest w trakcie leczenia.

 • dettlaff[1].jpg

  Dettlaff

  Dettlaff zamieszkał ze swoją siostrą, Idą :)

  Małe, słabe, obolałe ciało, w zupełnych ciemnościach. Wokół dziwne odgłosy i zapachy. Czasem jest ciepło, a czasem zimno. Za to cały czas głód. Prawdziwy koszmar na jawie, prawda? A tak właśnie wyglądało życie maleńkiego kociaka, który nie dość, że nie miał domu ani opieki swojej kociej matki, to jeszcze stracił wzrok z powodu kociego kataru. Taki świat potrafi przerazić, nic więc dziwnego, że maleństwo strasznie płakało. I taki - płaczący w ciemności – został znaleziony.

 • diwa[15].jpg

  Diwa

  Diwa miała kiedyś błysk w oku, piękny głosik i świetny słuch

  Miała też swój dom, w którym, jak przystało na prawdziwą diwę - była jedyną gwiazdą. Domyślamy się tego na podstawie jej zachowania, bo jej poprzedniego domu nie znamy. Wiemy dobrze, jak los potrafi się obejść z diwą, gdy ta straci urodę lub zdolności. Tak właśnie stało się z naszą koteczką – jako młode, śliczne stworzenie cieszyła się względami swoich ludzi. Niestety z nienanego nam powodu straciła wzrok oraz popsuł jej się słuch i wtedy została wyrzucona.

 • donald.jpg

  Donald

  Niewidomy, czarny kocurek, już znalazł dom na zawsze!

 • dusia-i-moris.jpg

  Dusia i Moris

 • dylan[8].jpg

  Dylan

  Dylan już w swoim domku :)

  Dylan urodził się w miejscu, w którym rodzi się dużo zwierząt i prawie wszystkie umierają. A młode zwierzęta jeszcze bez solidnej odporności i w dodatku niedożywione, nieodrobaczane i brudne łatwo łapią choroby. I faktycznie, mały bury kociak ledwo otworzył oczy, a już był chory na koci katar. Wirus zaatakował oczy, więc maluch nie zdążył dobrze zobaczyć świata, a już miał opuchnięte, sklejone i obolałe powieki. Nikt nie zamierzał się tym zajmować. Infekcja rozwijała się w najlepsze, śmierć czekała spokojnie. Ale się nie doczekała. Na szczęście ktoś wypatrzył to dziwne miejsce i zaalarmował nas – fundację Ja Pacze Sercem.

 • dyzio[4].jpg

  Dyzio

 • dyzio[2].jpg

  Dyzio

  Został na zawsze w DT

 • dziedzic[6].jpg

  Dziedzic

  Kotek przeprowadził się do nowego domu heart

 • dzordz[1].jpg

  Dźordż

  Niewidomy kocurek, już znalazł dom na zawsze!

 • edi.jpg

  Edi

  Edward Weźmnienaręce

  …z tej klatki i już nigdy nie każ mi w niej siedzieć! No to wzięliśmy 7-tygodniowego Ediego razem z rodzeństwem – wszystkie chudziutkie, ze sklejonymi ropą oczkami - ze schroniskowej klatki. I tak fundacja Ja Pacze Sercem stała się kocim żłobkiem. Dzieciaki zostały osierocone przez mamę i brakowało im opieki i ciepła, której wymagają tak małe kociaki. Bez tego maluchy mogłyby szybko umrzeć pod wpływem osłabienia i choroby. Na szczęście tak się nie stało i teraz mamy całą zgraję wesołych i rozbrykanych gagatków.

 • egon[8].jpg

  Egon

  Niedowidzący EGON widział mało dobra.

  Pół roku spędził w schroniskowej klatce. Wystraszony, syczący na każdą próbę zbliżenia. Już taki przyjechał. Czarny, z jednym okiem niewidzącym. Paromiesięczny kociak, a już tak bardzo bojący się człowieka. Co mu się przydarzyło, że tak bardzo nas się boi, tego nie wiemy. Jego klatkę omijali wszyscy. W przepełnionym schronisku nikt nie ma czasu na oswajanie takich skrzywdzonych maluchów. A czas płynie i połamana psychika zrasta się krzywo…

 • elvis.jpg

  Elvis

  Elvis nie musi być bożyszczem tłumów Wystarczy mu w zupełności jedna osoba. Ta jedna jedyna, której Elvis mógłby oddać serce. I która pokochałaby jego. I żeby było jak w piosence "Love me tender, love me true"…

 • etna[6].jpg

  Etna

  Niedowidząca Etna – uśpiony wulkan czułości

  Przez pół roku swojego życia nie poznała, co to opieka, głaskanie ani pełna miseczka. Żyła na ulicy niepotrzebna nikomu. Trzymała się od ludzi z daleka. Kryła się w niedostępnych miejscach. Żywiła się śmieciami. Niewidoczna. I jak to niedożywiony, bezdomny kociak, zaczęła chorować na koci katar. Wkrótce choroba zaatakowała jej jedno oko. To wirus, który powoduje stan zapalny w gałkach ocznych, utratę wzroku, a przy tym ogromny ból. Na końcu, niewidomego, osłabionego kota, czeka tylko śmierć. Etna była na początku tej drogi. Na szczęście, z powodu chorego oczka, trafiła do nas – fundacji Ja Pacze Sercem. Zupełnie jak gdyby rozumiała, że tylko ci przerażający ludzie są w stanie ją uratować. W pierwszych dniach była dzika i wystraszona, ale nigdy agresywna. Pozwalała na zabiegi pielęgnacyjne i leczenie – czesanie, podawanie tabletek itp.

 • fabian.jpg

  Fabian

  Kocurek w trakcie leczenia

 • fasolka[2].jpg

  Fasolka

  Fasolka ma dom.

 • fax[10].jpg

  Fax

  Faxsiu pojechał do wspaniałego domku

   

  Historia Faxa, który wycierpiał się na maxa
  Fax przyszedł na świat 4 miesiące temu. Jest jeszcze kocim dzieciaczkiem, a już doświadczonym przez los. W tym kawałku świata, w którym się pojawił, koty rozmnażają się bez kontroli i na maxa. Na maxa też chorują i umierają. Nikt specjalnie się tym nie przejmuje. Niby nic dziwnego, prawda? Na szczęście dla Faxa, całym tym chorym stadem zainteresował się osoba, dla której to jednak było dziwne. Ponieważ Fax miał chore oczy i nie wiadomo było, czy będzie widział, trafił do fundacji Ja Pacze Sercem.

 • feliks.jpg

  Feliks

  Feliks zamieszkał w nowym domku w lipcu 2017 roku.

 • ferb.jpg

  Ferb

  Biało-czarny kociak z Grecji, syn rudej mamusi Atney :) Zamieszkał z cudowną rodziną w Słupsku :)

 • figaro.jpg

  Figaro

  DLA SILNIE NIEDOWIDZĄCEGO FIGARO FIGA , A NIE DOM Gdy starszą panią zabrało pogotowie, dla jej dziesięcioletniego kota skończył się świat. Stało się to tak nagle, że nie wiadomo nawet, jak przez te 10 lat jego ukochana pańcia się do niego zwracała. Nie wiemy o jego dawnym życiu zupełnie nic. Ono skończyło się w jednym momencie i już nigdy nie powróci. Każdy, kto przeżył odejście bliskiej osoby zrozumie szok, jakiego doznał Figaro. Koty to tak, jak my, ludzie zwierzęta stadne i tworzące bardzo silne relacje ze swoimi bliskimi, więc to wcale nie jest przesada. One tylko o tym nie mówią, tak jak my. Jednak wrażliwe nie tylko na swoja krzywdę oko zobaczy oznaki tragedii po tym, jak zwierzę się zachowuje. Nieśmiały, lekko wycofany, jak gdyby lekko przygarbiony. Teraz Figaro jest pod opieką fundacji Ja Pacze Sercem, ale do niedawna był w schronisku. Źle to znosi. W obu miejscach za dużo jest ruchu, innych zwierząt, kociąt. A on jest taki smutny, poważny i spokojny. Jakby w żałobie. Figaro jest w naszej fundacji, ponieważ cierpi na postępującą wadę wzroku – powoli przestaje widzieć. Wada ta jest nieoperacyjna ani nie da się jej leczyć. Wzięliśmy go ze schroniska, bo tam – ze względu na wiek, niedowidzenie, a także mało efektowną urodę stałby się zupełnie niewidoczny i umarłby z samotności. Takie starsze stworzenia jak on dostają figę z makiem, a nie dom. A Figaro bardzo pragnie mieć swojego człowieka i w pełni na niego zasługuje. Jest duży, ale delikatny i przyjazny. Lubi ludzi i ostrożnie domaga się pieszczot. Mógłby być jednym kotem w domu albo mieć spokojnego, niedominującego towarzysza. Jest zdrowy, zaszczepiony, testy Fiv/Felv ma ujemne, wysterylizowany. Zachowuje czystość i nie sprawia kłopotów. To dobrze wychowany dojrzały jegomość. Szukamy dla niego domu „niewychodzącego” z zabezpieczonymi oknami i balkonem. A może jednak? Czy jest ktoś, kto nie pokaże Figaro figi, ale da mu ciepły, spokojny dom?

 • filipek[8].jpg

  Filipek

  Phi! Po co komu niewidomy Filip?

  Jak to po co?! A kto będzie się lepiej przytulał? Kto będzie głośniej mruczał? Kto będzie się mocniej miział? Jasne, że Filip. A czy do tego wszystkiego niezbędne są oczy?

  Filip musiał mieć usunięte oba oczka, bo zostały zniszczone przez wirus kociego kataru, a kociak był już tak zaniedbany, że ledwo uszedł z życiem. Choroba była na tyle zaawansowana, że zamiast oczu czuł tylko niewyobrażalny ból. Gdy ból zniknął, maluch – Filipek ma dopiero 6 miesięcy – odzyskał radość życia. Teraz jego szczęście z życia bez bólu nie ma sobie równych.

 • filis.png

  Filis

  Oto Filis- kot z cukrowej waty :) Filis ma już swój dom :)

 • filon[6].jpg

  Filon

  Filon to niesamowicie uczuciowy kot. Nie trzeba go długo prosić, żeby przyszedł na głaski,
  wystarczy wyciągnąć rękę. To Pan całuśny, który dając "buzi" pokazuje człowiekowi jak bardzo
  go kocha. No i że uwielbia być trzymany na rękach, blisko buzi ;)

  Filon ma same zalety. Nie grymasi przy jedzeniu, ale też nie pochłania go w zatrważającej ilości ;)

  Nie boi się innych zwierząt, a co więcej jest bardzo czuły dla swoich przyjaciół. 

  Ma dom :)

 • fionka[1].jpg

  Fionka

 • fixi[2].jpg

  Fixi

  Kotka z interwencji, na zawsze zostaje w DT.

 • flap[2].jpg

  Flap

  Zamieszkał w Londynie wraz z bratem Flipem.

 • flip[7].jpg

  Flip

  Zamieszkał w Londynie wraz z bratem Flipem.

 • florentynka[9].jpg

  Florentynka

  Kicia w trakcie leczenia.

 • foczka.jpg

  Foczka

  Foczek zamieszkał w swoim domu na zawsze!

   

   

 • franek[4].jpg

  Franek

 • frania.jpg

  Frania

  Frania zwana Fruzieńką.

   

 • franka[8].jpg

  Franka

  Franka pojechała do domku

   

  Gdzie moja firanka? – pyta jednooczka Franka.

  Masz firanki? To znaczy, że Twój dom jest ideałem dla Franki!
  Cztery łapki i jedno bystre oczko biega, szuka i wypatruje swojego własnego człowieka. Ma dopiero cztery miesiące, a wie już, jak ważne jest to żeby mieć kogoś zupełnie swojego, kto kocha i dba. To dlatego, że dotąd swojego człowieka nie miała i dlatego straciła oko. Nikt się nie przejął chorym kociakiem, nikt w porę nie zaniósł do lekarza, nikt nie leczył. Nie mówiąc już o tym że nikt nie karmił ani nie tulił.

  Całe szczęście w tym nieszczęściu trafiła pod opiekę fundacji Ja Pacze Sercem i udało się uratować jej drugie oczko. Teraz jest już zdrowa i patrzy na świat co prawda jednym okiem, ale za to widzi absolutnie wszystko.

 • fraszka.jpg

  Fraszka

  Fraszka znalazła dom!!!

  Pisaliśmy o nie tak:

  "4 lipca 2017 roku odzyskała wolność. Właścicielka, która wychowywała ją od małego, czasem, dla świętego spokoju, przywiązywawszy do kaloryfera, po trzech latach postanowiła się kotki definitywnie pozbyć. Odebraliśmy telefon i zostaliśmy zaszantażowani emocjonalnie: albo eutanazja albo schronisko. Noo, albo my. Tyle że natychmiast! Już! O godzinie 22.00 nie jest nam łatwo mobilizować szyki, ale wówczas nie było wyjścia. Czuliśmy, że sytuacja jest groźna. Groźna dla Fraszki. 
  5 lipca 2017 roku przerażona Fraszka obudziła się w naszym domu tymczasowym, w którym na własną rodzinę czeka już rok! 

 • fredzio.jpg

  Fredzio

  Fredzio ma już swój dom :)

 • frodo-i-bilbo.jpg

  Frodo i Bilbo

  Zamieszkali razem w stałym domu w Warszawie.

 • frotka[14].jpg

  Frotka

  Jednooczka Frotka - wywrotka.

  Bo gdy zaufa Ci Frotka, wtedy czeka Cię wywrotka… miłości! Tony mruczenia, hektolitry czułości, metry sześcienne bliskości. Skąd ona to bierze? Bo przecież nikt jej tego nie dał. Przez cztery miesiące była po prostu samotnym, głodnym i chorym kocim dzieckiem. Niepotrzebną nikomu kupką nieszczęścia umierająca na ulicy. A teraz? Wystarczy odrobina serca, a to małe chucherko po prostu przygniata ogromem dobrych uczuć.

   

 • fruzia.jpg

  Fruzia

  Fruzia już w swoim domu!!!

 • fryderyk[5].jpg

  Fryderyk

 • fuki.jpg

  Fuki

  Fuki zamieszkała we Wrocławiu we wrześniu 2017r.

 • gaja[4].jpg

  Gaja

  Gaja zamieszkała we wspaniałym domku

   

  To nie w stylu Gai, żeby się mazgaić.

  Gaja była w tak opłakanym stanie, że nie miała już nawet siły, żeby płakać. Urodziła się w miejscu, w którym nikt nie dba o zwierzęta, szczególnie te chore. Kiedy więc malutki bury kociak zachorował, było wiadomo, że umrze. Takie było jego przeznaczenie. Miał zaklejone oczy, ledwo oddychał, cienka skóra opinała drobne kosteczki. Zabraliśmy ją w ostatnim momencie - trafiła pod opiekę fundacji Ja Pacze Sercem. U weterynarza okazało się, że to maleństwo jest dziewczynką i że naszą wolontariuszkę czeka prawdziwa walka o jej życie.

 • gala.jpg

  Gala

  Niewidoma kotka, już znalazła dom na zawsze!

 • gapcia.png

  Gapcia

  Gapcia - 7 letnia, mocno niedowidząca kotka ma Dom :)

 • gimli.png

  Gimli

  Zamieszkał w Łodzi
 • goya[1].jpg

  Goya

  Goya urodziła się by umrzeć. Niewielka wieś, brudny chlew i mały kotek bez szans na przeżycie. Kocia mama choć niewiele miała, dała jej wszystko, co mogła, lecz wzroku zwrócić jej nie była w stanie. Ze względu na swoją ślepotę Goya nie była w stanie poradzić sobie sama. Na szczęście znalazła się dobra istota, która oddała kocię pod opiekę schroniska. Lepsze to niż głodowanie lub stratowanie przez inne zwierzęta czy śmierć pod kołami. Koteńka w schronisku spędziła długie 3 miesiące. W klatce była przerażona i zdezorientowana, siedziała w bezruchu, wciśnięta w kącik. Po opuszczeniu klatki maleńka miała takie przykurcze łapek, że musiała uczyć się chodzić od nowa.

 • grafit.jpg

  Grafit

  Kotek mieszka już w swoim domku heart

 • grey[4].jpg

  Grey

 • gromik[2].jpg

  Gromik

  Mieszka w swoim domku z Hubusiem
 • groszek[2].jpg

  Groszek

  Groszek już szczęśliwy w nowym domku!

 • groszka[4].jpg

  Groszka

 • gusia[1].jpg

  Gusia

  Kotka jest w trakcie leczenia.

 • gwiazdka[3].jpg

  Gwiazdka

  Gwiazdka zamieszkała w swoim domku :)

  Gwiazdka nie spadła z nieba…

  Nie wie, co to niebo  Niestety zdążyła już poznać piekło. Ma dopiero poł roku, a doświadczyła już piekła bezdomności, głodu i choroby… Zna dobrze ciągły ból i zimno. Jako bezdomny kociak, szybko złapała koci katar. Nieleczona choroba zaś zniszczyła zupełnie jej małe oczka, a na ich miejscu pozostawiła stan zapalny i ból  Trafiła do nas – fundacji Ja Pacze Sercem – zimą, tuż przed gwiazdką – prezencik, który mieścił się na jednej dłoni…

 • hania[2].jpg

  Hania

  Hania została na zawsze w swoim dotychczasowym DT :)

 • hebe.jpg

  Hebe

  Hebe znalazła wspaniałych ludzi i jest szczęśliwa w swoim domku, w którym zamieszkała w czerwcu 2017 roku.

 • helenka.jpg

  Helenka

 • holly-dolly[10].jpg

  Holly Dolly

 • homer[10].jpg

  Homer

 • hoshi.jpg

  Hoshi

  Hoshi zamieszkała w Warszawie u pani Karoliny i ma kocią towarzyszkę Yoko.

 • hubus[4].jpg

  Hubuś

  Mieszkaw swoim domku z Gromikem
 • ichi.jpg

  Ichi

  Listopadowy beneficjent -Ichi -zdjęcia ze swojego domu

 • imbir.jpg

  Imbir

 • irka.jpg

  Irka

  Irka Zbirka – nie boi się niczego 

  Nic dziwnego. Po tym co przeszła, już nic jej nie wystraszy. Nie wiadomo, jak długo się błąkała  Nie wiadomo, kiedy i jak straciła swoją kocią mamę i prawie całe rodzeństwo… Została znaleziona razem z siostrą Mirką na ulicy. Była wygłodzona i osłabiona.

 • isia.jpg

  Isia

  Isia zamieszkała w Gliwicach

 • iwan.jpg

  Iwan

  Iwanek mieszka we wspaniałym domku

 • jacus[4].jpg

  Jacuś

  Jacuś ma DOM!

 • jadzia[10].jpg

  Jadzia

 • jagus.jpg

  Jaguś

  Jaguś już nie szuka domku, bo domek wyszukał Jagusia smiley

   

  Paczacze! Szukamy domku dla tego pięknego, czarnego maluszka Zdjęcia tego ślicznego kociaka wykonał Jarek Grabek - dziękujemy!

  Raz, dwa, trzy… Jaga za swoim człowiekiem patrzy!

  Jednym, jedną, dwoma, dwiema, dwojgiem – w dowolnej konfiguracji, bo miłość jest najważniejsza. Miłość i bezpieczny dom. Jaga, a dla bliskich Jaguś, to 2-miesięczny koci chłopak, który właśnie miłości został pozbawiony już na samym początku swojego życia - został podrzucony do schroniska razem z braciszkiem bez swojej kociej mamy 

 • jancia.jpg

  Jancia

 • jasiek-i-tosiek.jpg

  Jasiek i Tosiek

  Chłopcy  zamieszkali  w Dzierżoniowie

 • jimi.jpg

  Jimi

  Jimi porusza najczulsze struny w sercach swoich nowych ludzi w Płońsku

 • julka[16].jpg

  Julcia

 • julka[10].jpg

  Julka

  Fenomenalna, wesoła i słodka Julka znalazła dom.Emotikon heartz

 • julka-i-miluch[1].jpg

  Julka i Miluch

  Julka i Miluch mają swój dom :)

 • jurek.jpg

  Jurek

  Jurek zamieszkał w Warszawie :)

   

  Starcie z samochodem było ciężkie. Na szczęście nad  kupką mokrego futra pochyliła się pewna super bohaterka, która nie przeszła obojętnie obok potrąconego kota i postanowiła go uratować. Bo jej super moce to dobre serce i odwaga. I to spotkanie miało decydujące znaczenie dla naszego Jurka. Super bohaterka miała już duże stado zwierząt, dlatego nowego przybysza musiała zakwaterować na strychu swojego domu. Mimo to postanowiła go wyleczyć. Szybko okazało się, że w wyniku wypadku  Jurek stracił całkowicie wzrok. I z tego powodu trafił do nas – fundacji Ja Pacze Sercem.

 • kabi[10].jpg

  Kabi

  Kabi zamieszkał w swoim domu :)

  Gdy został znaleziony był sam, odwodniony, wychudzony i z zapaleniem górnych dróg oddechowych, umierał – oczy już zakryła trzecia powieka. Mieścił się na dłoni, ważył tyle co nic. Śmierć w samotności była tuż, tuż…

  Trajektorię jego losu zmieniła nagle dziewczyna z dobrym sercem! Zabrała kociaka z ulicy. Wiedziała, że w schronisku maluch nie przeżyje, a sama nie mogła go przygarnąć. Szukała pomocy, a ponieważ maluch miał chore oczy i wydawał się niewidomy, trafił do nas – fundacji Ja Pacze Sercem.

 • kacper[4].jpg

  Kacper

  Kacper wraz z Kornelem obecnie są w trakcie leczenia, ale wkrótce będzie po wszystkim i wtedy zaczniemy poszukiwania dla nich wspaniałych domów.

 • kacperek.jpg

  Kacperek

 • kaj[1].jpg

  Kaj

  Kaj to kot niezwykły, za którym równie niezwykła historia. Został cudem uratowany z kry, którą płynął po Warcie...

 • kalinka.jpg

  Kalinka

  Kalinka od lipca 2017 r. mieszka w swoim domku.

 • kallisto.jpg

  Kallisto

  Jednooka Kallisto nigdy nie będzie dla nikigo najpiękniejsza

  Mityczna Kallisto to przepiękna nimfa. A czy malutka Kallisto nigdy nie będzie dla nikogo najpiękniejsza tylko dlatego, że nie ma jednego oczka, bo straciła je w walce o życie? Ta kocinka urodziła się w rzeczywistości zupełnie dla niej nieprzyjaznej. Na ulicy, bez bezpiecznego kąta dla siebie, bez opieki, bez pełnej miseczki, bez swojego człowieka, który by o nią się zatroszczył. Z ulicy trafiła do schroniska, ale ponieważ miała chore oczy, o pomoc zwrócono się do nas – fundacji Ja Pacze Sercem. W takich przypadkach trzeba działać szybko. Za chore oczy odpowiedzialny jest wirus kociego kataru, który może doprowadzić nawet do ślepoty i śmierci. Dlatego też szybko odebraliśmy maleństwo i robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby zdążyć z leczeniem i uratować jej oczko. Niestety werdykt lekarza był bezwzględny – jedno oko trzeba usunąć. I tak mała Kalliste, choć dla nas najpiękniejsza istotka na świecie, straciła szanse na swój własny dom. Bo dla kogo teraz będzie tą najpiękniejszą? Każdy chce mieć zdrowego i w pełni kompletnego kociaka, a nie taką wybrakowana biedę. I co z tego, że Kallisto jest słodka, spokojna i grzeczna. Że kocha ludzi i uwielbia się przytulać. Wygląda na to, że nie znajdzie swojego człowieka, któremu będzie miękko mruczeć, śpiąc przytulona… My nie rozumiemy tego zupełnie, no może troszkę, ale i tak się przeciwko temu buntujemy. Kot widzący jednym oczkiem jest tak samo sprawny jak taki, który ogląda świat dwojgiem oczu. To mit, że jest niepełnosprawny. I jak to mit – jest bardzo okrutny. Z tego buntu wzięło się to ogłoszenie - bo to nie jest możliwe, żeby rzeczywiście nie znalazł się nikt, dla kogo Kallisto będzie jego najpiękniejszą i najukochańszą kruszyną. Szukamy więc dla niej domu „niewychodzącego” z zabezpieczonymi oknami i balkonem - by zapewnić jej bezpieczeństwo. Śliczna Kallisto jest już całkiem zdrowa, odrobaczona, zaszczepiona, testy FIV/FeLV ma ujemne, jest grzeczna, czysta i słodka. O bogowie! Widzisz w Kallisto to samo co i my – zasługującą na miłość skrzywdzoną kocią dziecinę? Zadzwoń!

 • kapsel.jpg

  Kapsel

  Kapselek zamieszkał ze wspaniałą rodziną i kocią koleżanką ❤️

   

  Kapsel, to kotek, który po ciężkim urazie głowy stracił możliwość normalnego widzenia oraz normalnego jedzenia - ma bardzo zniekształconą szczękę.

  Pół roku spędził w klatce schroniskowego szpitala. Chcieliśmy zająć się nim wcześniej, ale postanowiono wyleczyć kota na miejscu. Po pół roku wreszcie jego stan pozwolił na zabranie biedulka pod nasze skrzydła. Przeżył, to najważniejsze!!!!!!!!!!!

   

 • karmel[6].jpg

  Karmel

  Karmel jest przeuroczym, bardzo energicznym i towarzyskim ok.3 miesięcznym kawalerem. Jest bardzo ciekawski – musi zobaczyć wszystko, wszędzie wejdzie i sam sprawdzi co się dzieje. Uwielbia się bawić – ganianie za piłeczką, wędki to jego żywioł. Chłopak rozdaje też buziaki. Bezbłędnie korzysta z kuwety.

 • kawaler[10].jpg

  Kawaler

  Kawaler znalazł domek w Zgierzu, gdzie przeprowadził się 20.09.2017 r. Ma dwie kocie towarzyszki.

 • kecik[6].jpg

  Kecik

  Kecik znalazł swój dom!

  Taki się już urodził – bez oczu  Gałki oczne po prostu mu się nie wykształciły. Takie życie. W jaki sposób przeżył – tego nie wiemy. 

 • kinia[4].jpg

  Kinia

 • kitka.jpg

  Kitka

  Panienka wiele złego przeszła w swoim życiu i najwyższy już czas aby mogła rozkwitać we własnym domu, w otoczeniu ludzi, którzy pokochają ją całym sercem!!!

 • klakier.jpg

  Klakier

  GARGAMELU GDZIE JESTEŚ?- MIAUCZY NIEDOWIDZĄCY KLAKIEREK Mały Klakierek, podobnie jak ten z kreskówki, mieszkał w ruinach. Urodził się tam. Kot pałacu nie potrzebuje, bo ważniejsze to mieć swojego człowieka, który by o niego dbał. No oczywiście chyba że to ruiny z bajki. Ale Klakierek urodził się w realu. Nie dbał o niego nikt, nawet złośliwy Gargamel. Wspólnie z bezdomną rodziną przymierał głodem. Ponieważ miejsce, w którym się urodził miało być zlikwidowane, został złapany i oddany do schroniska. I jako jedyny z całego kociego rodzeństwa w nim został. Powód? Upośledzony wzrok i czarne umaszczenie. Upośledzony wzrok to wynik kociego kataru, który atakuje niedożywione kocięta. Na szczęście maluch jest już wyleczony. Natomiast czarne umaszczenie to zabobon, który świadczy tylko o nas, a nie o kocie. Tak czy inaczej, nikt go nie chce. Klakier ma dopiero 3 miesiące, a poznał prawdziwe życie… Z powodu niedowiidzenia, Klakierek trafił do fundacji Ja Pacze Sercem. Na początku płakał z tęsknoty za swoją kocią rodziną, ale po kilku dniach pogodził się z sytuacją. Jak każde maleństwo, potrzebuje czułości i w ciągu dnia uwielbia być blisko swojej tymczasowej opiekunce, a w nocy śpi z nią w łóżku. Chętnie bawi się z innymi kotami. Pamięta jeszcze „głodne” czasy i przy miseczce nigdy nie wybrzydza. Wie doskonale, do czego służy kuweta. Jest zdrowy, odrobaczony i zaszczepiony, testy fiv/felv ma ujemne. A gdyby tak jeszcze miau swojego własnego Gargamela… to by już była po prostu bajka.

 • klaps.jpg

  Klaps

  Serce dla Klapsa potrzebne od zaraz!!! 

 • klara.jpg

  Klara

  Nasza kochana Klara pojechała do domu. Szczęścia malutka

   

  Piękna Klara z paskudnym życiem

  Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda życie bezdomnej, bezimiennej kotki. Nikt nie wie, ile razy w życiu rodzi młode, jak często cierpi z bólu, z głodu czy z zimna. Często jedyne, co możemy – z powodu braku środków, nie chęci - zrobić, to oszczędzić jej kolejnych ciąż, rodzenia i patrzenia, jak dzieci giną w tragicznych okolicznościach. Po to właśnie została złapana pewnego dnia śliczna trikolorka - miała być wysterylizowana i ponownie wypuszczona na teren ogródków działkowych, gdzie żyła do tej pory.

 • klarnet.jpg

  Klarnet

  Klarnet ma dom!

  Przepiękny bury kawaler spoglądający na świat jednym oczkiem

 • kokos.jpg

  Kokos

  Kocurek już w swoim domu!

 • kola.jpg

  Kola

  Kola zamieszkał w nowym domku 15 lipca 2017 roku.

 • koralik.jpg

  Koralik

  Koralik ma dom :)
  Koralik młody niewidomy domowy kocurek po śmierci opiekuna trafił do krakowskiego schroniska. Szuka swojego Domu!
   
 • korek.jpg

  Korek

  Korkowi opada trzecia powieka, a nam ręce. Rok w klatce. Za co? Za to, że jest grzeczny, przyjazny, że lubi ludzi i inne zwierzęta, że jest czysty, nie marudzi przy jedzeniu, że jest trochę nieśmiały? Oczywiście, że nie. Ten wyrok dostał od nas, ludzi, za to, że jest taki zwyczajny, bo bury. Bo jest dorosły, a nie śliczny, malutki i nowiusieńki. No i za ten smutny wyraz pyszczka spowodowany opadającymi trzecimi powiekami. Jemu opadają powieki, a nam ręce. Jak możemy być tak nieczuli, niesprawiedliwi i okrutni? Jak możemy oczekiwać serca, ale tylko dla siebie, a gdy chodzi o innych, to liczy się wygląd? Dość tego! Korek też - jak każdy z nas - zasługuje na zainteresowanie, ciepło i miłość. Potrzebuje jak powietrza, a przez rok był tego całkowicie pozbawiony. Nie wiadomo, jak wyglądało jego życie i jak był traktowany zanim trafił do schroniska. Nie wyglądało chyba zbyt wesoło, bo Korek jest nieco nieśmiały, a nawet bojaźliwy, co nasuwa na myśl podejrzenie, że coś złego spotkało go kiedyś z ręki człowieka. Ale to się już nigdy nie powtórzy. Od dziś czeka Koreczka tylko to na co zasłużył, czyli dużo czułości i miłości. Dlatego szukamy mu człowieka, który patrzy sercem, a nie szuka zwierzęcia pod kolor foteli i dywanu. Kogoś, kto pomoże Korkowi nadrobić długi czas samotności. To prawda i niezaprzeczalny fakt, że Korek to najzwyklejszy w świecie buras, a do tego w wieku 9 lat i z takim smutnym wyrazem oczu. Ale jest zupełnie niezwykle spragniony człowieka i swojego własnego domu. Gdy już pozna nowego człowieka i nabierze do niego zaufania, nie może przestać się przytulać. Potrzeba bliskości bierze górę nad złymi doświadczeniami. Kto z nas tego nie zna? To takie ludzkie. I, jak się okazuje, też takie „kocie”. Kto da choć kawałek serca temu nieszczęśliwemu kotu? Poszukujemy dla Korka kochającego, ale i bezpiecznego, „niewychodzącego” domu z zabezpieczonymi oknami i balkonem. Koreczek z powodu kłopotu z oczkami trafił do fundacji Ja Pacze Sercem. U nas okazało się, że ma na powiece niewielkiego guza, który został usunięty i na szczęście okazało się też, że nie jest złośliwy. Teraz jest już całkiem zdrowy, szczepiony kastrowany, testy fiv i felv ma ujemne. Tobie też opadają ręce, gdy czytasz historię Korka? Niech te ręce lepiej opadają już na Korka siedzącego na Twoich kolanach i mruczącego ze szczęścia, że ma swojego człowieka! 500383928 japaczesercem@gmail.com

 • kornel[5].jpg

  Kornel

  Kornel wraz z Kacperkiem obecnie są w trakcie leczenia, ale wkrótce będzie po wszystkim i wtedy zaczniemy poszukiwania dla nich wspaniałych domów.

 • koteczka[1].jpg

  Koteczka

 • koteczka2.jpg

  Koteczka2

 • kotek[3].jpg

  Kotek

 • kraska.jpg

  Kraska

 • kredka.jpg

  Kredka

  Koteczka została w swoim DT na zawsze!

 • kropek.jpg

  Kropek

  Kropek ma domek :)

   

  Maleńki kotek błąkał się po ulicy i spotkał miłą dziewczynę, która Go ze sobą zabrała i uratowała Mu życie. Kropek jest niewidomy, nie miałby więc żadnych szans na przetrwanie. Jedno oczko ma pęknięte, ale już zaleczone, a drugie jest w zaniku. Trafił pod opiekę Ja Pacze Sercem i w Domy Tymczasowym zaczął rozkwitać!

 • kropla`.jpg

  Kropla`

  Niewidoma koteczka Fiv +. Znalazła już cudowny dom!

 • krzys.jpg

  Krzyś

  Krzyś znalazł swoje miejsce na Ziemi i swoich ludzi heart

   

  W przygotowaniu do operacji usunięcia oczka.

 • kubus.png

  Kubuś

 • kuzia.jpg

  Kuzia

  Kotek w trakcie diagnozowania
 • pokatne-biznesy-kacika[7].jpg

  Kącik

  Kącik znalazł swój domowy kącik ;)


  Kącik♥ to kot, który zajmuje się powiększaniem mieszkań. Zanim się zjawił, jego tymczasowi opiekunowie mieli swoje cztery kąty i byli z nich całkowicie zadowoleni. Ale gdy przyjechał Kącik  – a o tym skąd przyjechał, za chwilę – okazało się, że mają dużo więcej kątów, nawet tam, gdzie się ich zupełnie nie spodziewali  

 • lalus[5].jpg

  Laluś

 • legion[1].jpg

  Legion

  Legion - niedowidzący kociak z wolą życia nie do pokonania

  Legion - niedowidzący kociak z wolą życia nie do pokonaniaArmia ludzi przeszła obojętnie obok 6-tygodniowych kociąt porzuconych na działkach. Dlaczego? Bo miały chore oczy. W najgorszym stanie był Legion. W wyniku powikłań po kocim katarze jego gałki oczne zaczęły przerastać i dosłownie wyszły z oczodołów. Widok był faktycznie okropny. Ból pewnie też. Ale na mięczaka nie trafiło. Legion, razem z rodzeństwem, trafił w końcu do fundacji Ja Pacze Sercem, która powstała właśnie dla takich ślepaczków. Tutaj nasi woluntariusze mają odwagę, żeby zajmować się takimi stworzeniami, które wszyscy inni omijają. Dodatkowo dysponują też orężem zdolnym zwalczyć wszelkie zło męczące małe kocie ciałka i nie wahają się ich użyć. W ruch więc poszły antybiotyki, wzmacniacze odporności, krople do przemywania oczek, ale także miseczki pełne wartościowego jedzenia, ręce do przytulania i ramiona do tulenia. Walka była zaciekła. Bo choć wydawałoby się, że medycyna jest na tyle zaawansowana, że potrafi uratować każde życie, to nie zawsze tak jest. Czasem przegrywamy. Jednak w tym wypadku trafiliśmy na prawdziwego twardziela. Legion dzielnie znosił wszystkie zabiegi i szybko wracał do zdrowia. Jego wola życia jest nie do pokonania. Niestety z walki pozostała mu pamiątka – ma blizny na oczach, które spowodowały pogorszenie wzroku. On nic sobie jednak z tego nie robi. Jest pierwszy do zabawy z rodzeństwem, silny, energiczny, chętnie urządza sparingi z bratem, uwielbia swoją spokojną siostrzyczkę. Apetyt mu dopisuje, jak to po całym dniu walk, utarczek, zdobywania piłeczek i odbijania drapaka z łap przeciwnika. A gdy sobie podje, lubi sobie pospać. Sen też ma twardy, ale na szczęście nie chrapie. I taki właśnie waleczny maluch rozgląda się teraz za terytorium do podbicia, dlatego szukamy mu domu – „niewychodzącego” z zabezpieczonymi oknami i balkonem oraz odpowiedzialnym ludzkim dowództwem, które stanie na straży jego bezpieczeństwa. Legion jest odrobaczony, zaszczepiony, testy Fiv/ Felv ma ujemne. Może dołączyć do kociej kompanii, bo jest przyjazny i towarzyski, a jednocześnie śmiały, więc nie da sobie w kaszę dmuchać.Legion czeka na swojego dowódcę, którego będzie mógł wiernie kochać. Dowiedziesz, że ma na to szanse?

 • lemi.jpg

  Lemi

  Kocurek zdrowy, odrobaczony, zaszczepiony, testy fiv/ felv ujemne
 • lenka1.jpg

  Lenka1

 • lenka2[1].jpg

  Lenka2

 • lenko[17].jpg

  Lenko

  Oj, cienko z tymi ludźmi - mówi Lenko…

  „Bo co to za ludzie, co cię biorą, mówią, że na zawsze, ty się oswajasz, potem przyzwyczajasz, w końcu przywiązujesz, tęsknisz, gdy wychodzą, cieszysz się, gdy wracają. Aż tu nagle…biorą cię jak gdyby nigdy nic, jak byś nie był żywym stworzeniem z uczuciami i oddają. Bo się rozstali… Bo jednak nie jesteś do niczego potrzebny żadnemu z nich…

   

 • leopold.jpg

  Leopold

  Leopold ma dom

  Ma za sobą życie na ulicy, schronisko i ciężki koci katar. Z kupki nieszczęścia, jaką zabraliśmy ze schroniskowej klatki, wyłonił się piękny, spokojny, zrównoważony kot. Leopold ma 4 lata, jest już wykastrowany i zdrowy, a z dawnych, złych czasów zostało mu tylko to, że nie widzi na jedno oko.

 • lewka-i-tygrys.jpg

  Lewka i Tygrys

  Kotki zamieszkały razem we wspaniałym domu, pełnym miłości do zwierząt heart

   

  Przyczajony Tygrys i ukryta Lewka zmartwiałe z przerażenia …zostały znalezione pod balkonem pewnego bloku. Przyczajone i ukryte w najciemniejszym kącie. Dwa maluchy tylko popiskiwały cicho z przerażenia. I to je uratowało.

 • liberiusz.jpg

  Liberiusz

  Przyleperiusz – bo jak raz przylepi się do człowieka to już nie da się odlepić. W dzień najchętniej spędza czas jak papuga na ramieniu, w nocy nie schodzi z łóżka. Oraz w każdy inny możliwy sposób, byleby tylko tkwić w stanie przylepienia. Nic dziwnego – co najmniej połowę swojego krótkiego, 8-miesięcznego życia spędził w schronisku, więc wie, co to samotność.

 • likier[27].jpg

  Likier

  Nasz słodki Likier zamieszkał w cudownym Domu w Siemianowicach Śląskich

   

  Słodki Likier z kropelką goryczy Jak smakuje bezdomność? Głównie głodem i pragnieniem. Czasem odpadkami i brudną wodą. Bezdomność ma gorzki smak. Czuć ją też bólem, gdy z osłabienia wątłe ciałko zaczyna chorować. Krwią, jeśli mały kociak nie zdąży umknąć przed kopniakiem. Tę kropelkę goryczy widać w słodkim Likierku – w jego oczku została blizna po złych czasach, kiedy był słaby i chory. Koci katar już zaczynał niszczyć jego gałki oczne, gdy trafił do fundacji Ja Pacze Sercem i tu zdążyliśmy przeciwdziałać dalszemu rozwojowi choroby.

 • lila.jpg

  Lila

  Lila to cudownie delikatna koteczka, uwielbiająca człowieka. Kocha spać na kolankach lub przytulona do opiekuna. Jest spokojną koteczką, choć baaaardzo lubi poszaleć za kulką zrobioną z folii aluminiowej czy pogonić sznurek :) Ogromny deficyt miłości i zainteresowania człowieka koteczką sprawił, że Lileńka bardzo mocno lgnie do swojego opiekuna, ale nie jest w tym natarczywa ;)

 • lilka[10].jpg

  Lilka

  Młoda koteczka jednooczka. Zamieszkała w Poznaniu.

 • limpopo.jpg

  Limpopo

  Limpopo znalazła SWÓJ dom!!!

  Nie mogę, Limpopo na mnie leży … 

  To jest moment. Gdy Limpopo wyczuje okazję – zobaczy wolne kolana, plecy albo brzuch – jest tam natychmiast! Leży, wtula się mruczy i tylko przymyka oczy z rozkoszy  I może tak godzinami. Co za błogość. Nareszcie…

   

 • lori.jpg

  Lori

  Lori zamieszkał na zawsze w swoim domu tymczasowym, bo jego opiekunowie z DT tak mocno go pokochali!

 • lovia[7].jpg

  Lovia

  Lovia ma domek.
 • lubelski.jpg

  Lubelski

  Lubelski zostaje w swoim domu tymczasowym na zawsze!!!

  Lubelski lubi życie, choć życie nie lubi jego
  Lubelski lubi ludzi i życie zachłannie i po wariacku. Ale jak ma nie lubić, skoro musiał o nie walczyć? Niestety na samym początku, zaraz po urodzeniu, życie nie polubiło Lubelskiego. Raz, że urodził się czarny, a to nie jest najszczęśliwszy kolor sierści dla kota, bo ludzie wciąż się czarnych kotów obawiają i nie chcą ich w swoich domach ani obejściach. Dwa – urodził się bezdomny, a to był właściwie wyrok. Lubelski z powodu głodu i chłodu szybko złapał wirusa kociego kataru i - bez pomocy - miał przed sobą kilka tygodni egzystencji w coraz większym bólu. Życie nie tylko go nie lubiło, ale wręcz było dla niego okrutne. 

 • Lucjan

  Czarny Lucjan  :)
   

 • lucy[3].jpg

  Lucy

 • ludmilka-(nie)zwykla-kotka[6].jpg

  Ludmiłka

  Ludmiłka – (nie)zwykła kotka

   

  Ludmiła jest piękną, dorosłą kotką o urokliwym umaszczeniu. Jak na kocicę przystało, potrafi zachowywać się jak dama na salonach, ale też pokazać pazurki przy zabawie wędką, którą uwielbia ponad wszystko. Jest pogodna, towarzyska – zarówno w stosunku do ludzi, jak i innych zwierząt. Lubi jeść, bezbłędnie korzysta z kuwetki, uwielbia się bawić i, oczywiście, wypoczywać. Jednak nie jest zwykłą kotką...

 • lulus[4].jpg

  Luluś

 • luszyn.jpg

  Luszyn

   

  MIZIAK LUSZYN NAJTWARDSZE SERCE ROZKRUSZY

   Zwykły, szary, bury kot z przekrzywioną główką, a jednak mocno chwyta za serce ! Pod naszą opiekę trafił ze Schroniska, a skąd tam się znalazł nie wie nikt. Na pewno nie był kochany i chciany skoro trafił za karty . W schroniskowej klatce czekał na swojego człowieka wycofany i niezauważany, bo nikt nie chciał kota z " defektem " czyli z przekrzywioną główką i z nieco „popsutym” oczkiem. Gdy zamieszkał w domu tymczasowym, pod troskliwą opieką, wreszcie pokazał jak bardzo kocha życie. Jak bardzo kocha inne koty, a przede wszystkim ludzi!!!!!!!!!!!! To niesamowity pieszczoch i przytulak . Potrzebuje dużo uwagi, uwielbia zabawy, szczególnie gonitwy za wędką. Energia wręcz rozpiera tego kawalera! Gdy kończy szaleństwa natychmiast szuka opiekunów by móc się rzucic w ich objęcia . Przechylona główka Luszyna to efekt przebytego zespołu przedsionkowego. Na szczęście w żaden sposób nie przeszkadza mu w codziennym funkcjonowaniu i nie sprawia bólu, bo Luszyn jest już zdrowy. Konsultacja okulistyczna wykazała, że kocio na szczęście widzi, ale cierpi na " zespół suchego oka ", który zostanie z nim do śmierci. Nie jest to jednak nic groźnego, wystarczy raz dziennie zakropić oczka "sztuczna łzą", aby poprawić komfort jego życia. Oczka samodzielnie nie produkują odpowiedniej ilości łez, by mogły prawidłowo nawilżyć gałkę oczną . Luszyn ma obecnie około roku. Jest wesoły, towarzyski kochający ludzi i wszystkie inne żywe istoty!!! Sypia wyłącznie w łóżeczku ;) To prawdziwy rozkoszniak, pomimo całego ogromu smutków, które zdążyły go dotknąc w tak krótkim przecież życiu. Kocurro jest wykastrowany, zaszczepiony, testy FIV/ FeLV ma ujemne. Bezbłędnie korzysta z kuwety. Szukamy dla niego odpowiedzialnego domu z zabezpieczonymi oknami i balkonem. Życie dotkliwe go doswiadczyło przez porzucenie i choroby ale teraz czas tylko na szczęśliwe chwile w swoim domu. Może Luszyn poruszył właśnie Twoje serce i sprawił, że zechcesz otoczyć go miłością i opieką? On bardzo na to czeka.

 • maciej[7].png

  Maciej

  Maciej ma Dom :)

 • magia.jpg

  Magia

  Pewnie nikt nie uwierzy, że taka śliczna, zdrowa, zadbana koteczka ledwie uszła z życiem. Kiedy była jeszcze w brzuchu mamy, ta została wyrzucona z domu. Bo ciężarna. Bo się sama nie wysterylizowała. Bo skoro była kotką domową, na pewno doskonale poradzi sobie na wolności, z małymi.

  Na kotkę jednak nie rzucono klątwy, tylko dobry czar - mamę z czterema kociętami znaleziono na działce i od tego czasu jest bezpieczna – trafiła do naszego domu tymczasowego i tam mogła spokojnie dalej karmić i dbać o swoje dzieci. Wszystkie są więc dobrze odżywione i dzięki temu to okazy zdrowia!

 • majeranek.jpg

  Majeranek

  Ma swój domek.

 • makossa.jpg

  Makossa

  Makossa ma domek :)
 • maksymilian[2].jpg

  Maksymilian

  Maksio kocha ludzi i koty. Wkrótce będzie mógł zamienić dom tymczasowy na swój dom i swoją rodzinę, taką na zawsze, na dobre i na złe.

 • malik[6].jpg

  Malik

  Malik zamieszkał w swoim domku.

 • malinka[5].jpg

  Malinka

 • Pianka

  Malinka i Pianka

  Kotki ślicznotki czyli Pianka Emotikon heart i Malinka Emotikon heart mają Dom :)

 • maluszek[2].jpg

  Maluszek

 • mango.png

  Mango

  Jednooki Mango - kiedyś był dom, koci przyjaciel…

 • mango[17].jpg

  Mango

  Mango zamieszkał w Warszawie z naszym Tolem, a obecnie Aresem, którego wyadoptowaliśmy 4 lata temu. Jego towarzyszka odeszła, a Toluś został samotny. W tej sytuacji Pan Piotr postanowił, że powiększy rodzinę o kolejnego Japaczka!!!

 • maniek[1].jpg

  Maniek

  Maniek jest bardzo żywiołowy, aktywny i lubi szaleć. Dużo się bawi. Lubi się z kotami. Człowiekowi ufa. Sypia obok tymczasowej opiekunki na kołdrze heart

  Wkrótce będziemy szukać dla niego domu.

   

 • manila.jpg

  Manila

  Ponieważ urodziła się jako nikomu niepotrzebny dachowiec, od początku jej życie miało bardzo gorzki smak. Kocia matka porzuciła ją, razem z rodzeństwem, kiedy maluchy miały niecałe 3 tygodnie. Gdy zostały znalezione, jedno już nie żyło. Manila czekała na swoją kolej wtulona w braciszka. Tak głodne maleństwa próbowały ratować się przed chłodem. Głodne, wycieńczone, wychłodzone i chore na koci katar trafiły do fundacji Ja Pacze Sercem. Nasza wolontariuszka stawała na głowie, żeby maluchy przeżyły – karmiła strzykawką, masowała mikro brzuszki, dogrzewała, a przy tym jeszcze leczyła chore oczka. dzięki jej wysiłkom, Manila z kociego niemowlaka wyrosła na przedszkolaka. Ma teraz 2,5 miesiąca i jest wzorowym uczniem, wymarzonym w każdym kocim przedszkolu - niezwykle inteligentna: pierwsza nauczyła się jeść, pierwsza ogarnęła kuwetę, w sekundę potrafi rozgryźć jak się bawić każdą nową zabawką. Jest najmniejsza spośród całego rodzeństwa, ale nadrabia to sprytem. Kiedy ktoś ją zaczepia, wygrywa zwinnością i umiejętnością znalezienia najlepszych kryjówek. Bardziej niż bójki interesują ją interaktywne zabawki i toczące się piłeczki. Bardzo interesuje ją wszystko, co robi człowiek. Lubi obserwować ludzi, wpatruje się w nich intensywnie i ma wtedy przeurocze, zdziwione spojrzenie. Manila to sam miód i malina – wnosi radość do domu – jest małym, pełnym energii promyczkiem, ciekawym świata, pełnym energii i beztroski. Kocha człowieka. Jest malutką kruszynką i w przyszłości prawdopodobnie również będzie drobniutka. Prawidłowo się rozwija, regularnie przybiera na wadze, jest całkowicie zdrowa: odrobaczona, zaszczepiona, testy Fiv/Felf ma ujemne. Wyróżnia się dużą samodzielnością. Może już więc szukać swojego domu na zawsze. Powinien to być dom „niewychodzący” z zabezpieczonymi oknami i balkonem, by Manilka już nigdy nie zaznała gorzkich chwil. Dużo zdrowia i słodyczy Manila Ci życzy. Oczywiście ze sobą na Twoich kolanach!

 • margot.jpg

  Margot

 • marian.jpg

  Marian

 • marley.jpg

  Marley

 • marlon.jpg

  Marlon

  Niewidomy Marlon - historia, od której serce rośnie…

  …a potem pęka. Bo gdy Marlon do nas trafił miał zaledwie 4 tygodnie. Co stało się z jego matką i rodzeństwem, nie wiemy.  Został znaleziony samotny i chory. Już na pierwszy rzut oka było wiadomo, że coś nie tak jest z jego oczami – były ogromne i zaropiałe – i dlatego trafił pod opiekę fundacji Ja Pacze Sercem. Marlon od początku garnął się do człowieka, mruczał, jadł wszystko, co dostał. Zupełnie jakby rozumiał, że tylko w ten sposób przeżyje. No po prostu serce rośnie, jaki mądry maluch!

 • masza.jpg

  Masza

  Malusieńka i drżąca siedziała w dziurze pod wrakiem samochodu... Tylko popiskiwała cichutko na widok człowieka  Taka buro-niewidoczna. Zupełnie jak myszka. Masza  została znaleziona na złomowisku samochodów. Skąd się tam wzięła – nie wiemy i nie chcemy wiedzieć, żeby się nie denerwować i nie tracić cennej energii. Bo odkąd Masza  jest pod naszą opieką, są ważniejsze sprawy niż nerwy. 

 • maurycy[16].jpg

  Maurycy

  Maurycy wygląda jak pluszowy miś – Jego futerko ma piękne odcienie brązowe i kremowe, z lekką domieszką czerni. Kiedy czuje się swobodnie, lubi być głaskany delikatnie po główce, pod bródką, a czasem nawet pozwoli wymasować sobie swój kremowy brzuszek i wyczesać grzbiet. Uwielbia bawić się piórkiem, pięknie korzysta z drapaka, jest też bardzo domyślny i sprytny - zabawki-zagadki z ukrytymi chrupkami to dla Niego pestka! Nie grymasi przy jedzeniu. To niezwykle grzeczny, spokojny i mądry kot :)

 • mala-mi[7].jpg

  Mała Mi

  Mała Mi ma już dom :)

 • malpka.jpg

  Małpka

  Ma DOM! :)

   

 • mefija.jpg

  Mefja

  Koteczka w trakcie leczenia
 • melisa.jpg

  Melisa

  Melisa to kotka, która potrafi ukoić skołatane nerwy – jest wesoła, kocha przytulanki i mizianko na kolankach, przychodzi się przywitać z radością, lubi spać w łóżku i mruczeć człowiekom do snu :)

 • merci.jpg

  Merci

  Merci to trzy miesięczny kociak. Cichy i grzeczny mały burasek, z jednym oczkiem, które jest lekko zmienione i słabiej widzi. Siedział w klatce w schronisku. Między innymi z powodu tego oczka trafił do fundacji Ja Pacze Sercem. Drugim powodem było to, że nigdy by się stamtąd nie wydostał. Taki mały i niepozorny, w dodatku ze zmienionym, niedowidzącym oczkiem. W schronisku każdy mówi: Merci, nie chcę takiego kociaka. A Merci jest słodki jak czekoladka: kruchutki i delikatny, lubi się bawić z innymi kotami, ale i przytulać do człowieka, w nocy śpi w łóżku ze swoją tymczasową opiekunką, grzecznie zjada wszystko, co znajdzie w miseczce i elegancko korzysta z kuwety. Merci szuka domu „niewychodzącego” z zabezpieczonymi oknami i balkonem. Jest zdrowy, odrobaczony, zaszczepiony, testy Fiv/Felv ma ujemne, jedno oczko widzi doskonale, a drugie troszkę słabiej. Gorszy wzrok w jednym oku w ogóle nie przeszkadza mu być towarzyskim, przyjaznym, czułym i kochanym kociakiem. 
  Mrrr, mrrr, mrrr, merrrci – tak Merci podziękuje Ci za dom..

 • mia-i-mika.jpg

  Mia i Mika

  Mia i Mika zamieszkały w Poznaniu - pozostały na zawsze w dotychczasowym Domu Tymczasowym :)

   

 • michalinka-i-michaszek.jpg

  Michalinka i Michaszek

  Michalinka i Michaszek mają dom :)

 • miecio[1].jpg

  Miecio

  Miecio jest w trakcie leczenia.

  Wiemy, że na pewno bardzo, bardzo kocha człowieka, więc szykujcie się domki smiley

 • migotka.png

  Migotka

  Ma Dom!

 • miki[10].jpg

  Miki

 • milka[5].jpg

  Milka

  Nasza kochana Milka znalazła dom ❤️

 • milki.jpg

  Milki

 • milo.jpg

  Milo

  Nie ma rzeczy niemożliwych - Milo jest i będzie kochany, mimo, że nie słyszy, ani nie widzi.

   

 • miodzio.jpg

  Miodzio

  Miodzio rozkochał w sobie tymczasową opiekunkę i znalazł miejsce w jej sercu już na zawsze heartDom tymczasowy zamienił się w jego dom na stałe.

 • mieta.jpg

  Mięta

  Młodziutka koteczka z interwencji, w trakcie leczenia.

 • milka.jpg

  Miłka

  Miłka ma dom :)

 • mopsik.jpg

  Mopsik

  Mopsik vel Klopsik to najcudowniejszy pieszczoch wśród kotopsów :) Cieszy Go cały świat, który podziwiać może od niedawna dzięki operacji powiek, która umożliwiła otwieranie oczu bez bólu. Oczka są zdrowe, wymagają tylko codziennego nawilżania kropelkami. Mops to zdrowy, czteroletni kocurek, który budową bardziej przypomina mopsa niż kotka :) Jego apetyt jest nieokiełznany, o czym lojalnie uprzedzamy :)

 • morelka[13].jpg

  Morelka

  Morelka zamieszkała w swoim domku!

  Rude maleństwo z rudery

  Ruda Morelka na zawsze pozostanie maleństwem – ma około roku, a wygląda na 4 miesiące. Och, jakie to urocze! Urocze? Niestety nie Morelka jest taka malutka dlatego, że jej dzieciństwo nie należało do szczęśliwych  Spędziła je w ruderze z człowiekiem, który nie radził sobie z własnym życiem, a co dopiero z jeszcze jednym – i to takim malutkim. Takim małym, że bardzo łatwo było o nim zapomnieć... 

 • moro.jpg

  Moro

   

  Moro – tego smutku nie da się zakamuflować

  Zwykle małe kociaki są urocze i śmieszne. Jenak, gdy patrzysz na Moro, to od razu widzisz jego smutne oczy. To są oczka maleństwa, które poznało świat od smutnej strony. Strach i głód – tak wygląda rzeczywistość kociaka, który nie ma domu. Wszystko może stanowić zagrożenie – ludzie, zwierzęta, samochody. Ale jeszcze bardziej podstępny jest głód, bo osłabia organizm, który nie jest w stanie bronić się przed chorobami, takimi jak koci katar. Koci katar zaś prowadzi do ślepoty, a niewidome zwierze samo na ulicy nie przeżyje. Z powodu chorych oczek, Moro trafił pod opiekę fundacji dla ślepaczków Ja Pacze Sercem. Jego wzrok udało się uratować, ale po złych czasach pozostało mu smutne spojrzenie oraz nad wyraz poważny charakter. Nawet teraz, kiedy Moro jest zdrowy i bezpieczny, pozostał jeszcze ten smutek. A na to jest tylko jedno lekarstwo – miłość człowieka, który otoczy go opieką, da mu dużo czułości i podaruje mu bezpieczny dom - „niewychodzący” z zabezpieczonym balkonem i oknami. Moro ma 1,5 miesiąca, jest odrobaczony, zaszczepiony, testy FIV/FeLV ma ujemne. Może jeszcze poznać szczęśliwe życie. Wszystko zależy tylko od nas.

  Już kochasz Moro? Nie kamufluj się - podaruj mu szczęśliwy dom.

   

  Kontakt: japaczesercem@gmail.com Tel. 500 383 928

 • moti.jpg

  Moti

  Nasz ukraiński emigrant Moti, rozgląda się za swoim człowiekiem!

 • mysia.jpg

  Mysia

  Mysia to prześliczna, maleńka kotka o srebrzystym umaszczeniu – to widać od razu! Nie widać jednak, że Mysia miała dużo więcej szczęścia niż inne koty. Dlaczego? Bo ma Mamę. Prawdziwą kocią mamę.

  Mama Mysi została wyrzucona z domu zanim Jej dzieci zdążyły się urodzić. Jej „rodzina” pozbyła się ciężarnej kotki, zostawiając Ją na pewną śmierć. Ale Ona nie umarła – znaleźli Ją dobrzy ludzie i uratowali. Mamę i Jej cztery kocięta – cztery żywe srebra!

 • mysza.jpg

  Mysza

 • nadia.jpg

  Nadia

 • natka[9].jpg

  Natka

  Zamieszkała w swoim domku.

 • nelson[7].jpg

  Nelson

  ADMIRAŁ NELSON CZEKA NA OSTATNI REJS (DO DOMKU!)

  Jednooki admirał Nelson trafił do fundacji " ja pacze sercem " na prośbę kliniki weterynaryjnej w Konstantynowie Łódzkim, gdzie przeszedł operację usunięcia oczka. Miał zostać przeniesiony do schroniska jednak obrał lepszy kurs i trafił do japaczowego domu tymczasowego. Tutaj poczuł się jak ryba w wodzie, natychmiast się zadomowił, zaprzyjaznił z innymi kotkami i piesek mu nie straszny.

 • nostalgia.jpg

  Nostalgia

  Nostalgia ma dom! :)Emotikon heart

   
 • odi[7].jpg

  Odi

  Odi ma domek!

 • odyn.jpg

  Odyn

  Ogłoszenie grzecznościowe:

   

  Mimo iż jego gabaryty wskazywałyby, że mamy do czynienia z dorosłym kotem, Odyn - o słusznej wadze 3,7 kg -jest jeszcze kocięciem i ma zaledwie 5 miesięcy. Gdy trafił na leczenie do Poznania, własnie wymieniał mleczne zęby na stałe...

 • ogonek[9].jpg

  Ogonek

  Ogonek zamieszkała razem z Tobisiem

   

  Ogonek zawsze na szarym końcu...

  Co byście zrobili, gdyby malutkiemu kociakowi pod Waszą opieką zmiażdżyło łapkę? Natychmiast zabralibyście go do weterynarza, bo nie moglibyście patrzeć jak cierpi, prawda? Niestety nikogo z nas nie było przy malusieńkim kocim dziecku, kiedy jego łapka została przygnieciona i zmiażdżona. Było pozostawione samemu sobie. Maleństwo przeżyło i wyrosło na drobniutką kotkę ze zniekształconą po wypadku łapką. Już zanim wyrosła, również pozostawiona samej sobie, zaczęła bez kontroli rodzić dzieci. Przytłaczająca większość z nich nie dożyła dorosłości z powodu chorób i wypadków. Kotka zaś ze względu na swoją niepełnosprawność, była wolniejsza od innych kotów, dlatego zawsze była na szarym końcu w kolejce do miski – o ile ta się w ogóle pojawiała.

   
   

 • oli.jpg

  Oli

  Oli zamieszkał w Żorach, u wspaniałej rodziny :)

 • oliwka[4].jpg

  Oliwka

  Oliwka ma dom :)

 • oliwka[10].jpg

  Oliwka

  Oliwka zamieszkała w Warszawie :)

  Kocia mama urodziła kocie dzieci. Dzięki szybkiej reakcji i pomocy Dobrej Duszy, dwojgu z nich udało się uratować wzrok. Niestety, organizm najmniejszej koteczki nie był tak silny – oczka małej Oliwki pękły…  Bardzo możliwe więc, że Oliwka nie zdążyła nauczyć się patrzeć oczami, za to „patrzy” doskonale swoimi uszkami ;) I cudownym serduszkiem, otulonym w przepiękne kocie futerko.

 • orzeszek.jpg

  Orzeszek

  Orzeszek został na zawsze w swoim DT :)

  Jak to możliwe, że miska jest cały czas pełna? Jak to możliwe, że nikt mnie nie przegania? Jak to możliwe, że tu jest tak spokojnie? Jak to możliwe, że mnie głaszczą?... Orzeszek ma niecałe 2 i pół roku, ale wciąż chodzi niepewny siebie, jak gdyby nie mógł się nadziwić temu, co się wokół niego dzieje. Do tej pory całe jego życie to był głód, strach, bezdomność, a na dodatek odrzucenie przez stado z powodu kalectwa. Bo Orzeszek na jedno oko nie widzi, a na drugie widzi słabo. Dlatego był zawsze ostatni do jedzenia, za to pierwszy do bicia.

 • pajaczek[10].jpg

  Pajączek

 • pamela[10].jpg

  Pamela

  Piękna kicia poleca się do adopcji 

 • petronelka[2].jpg

  Petronelka

  Petronelka znalazła domek!!!

   

  Leżała w rowie przy ruchliwej ulicy. Nie mogła wstać. Jej główka była nienaturalnie przekrzywiona na bok. W lecznicy okazało się też, że nie widzi – prawie, bo jednym okiem widzi światłocienie. Trudno powiedzieć, co się stało i jak długo tak leżała. Może została potrącona, może wyrzucona z samochodu, może dostała kopniaka, może została przegoniona ze wsi – przecież jest czarna, więc przynosi pecha, może sama się tu zabłąkała. Pewne jest natomiast, że nikt jej nie szukał. I to od dawna, bo jej futerko było rude zamiast czarnego. To znaczy, że od dawna niedojadała i miał poważne niedobory witamin i minerałów w organizmie. Jak długo była samotna i niekochana? Być może od początku swojego nieszczęśliwego życia, bo jest młodziutka, nie ma jeszcze roku.

 • pia.jpg

  Pia

  Jednooka Pia pełna miłości mimo bólu Wszystkie matki świata, niezależnie od gatunku, są takie same – zniosą najgorsze cierpienie dla swoich dzieci. Pia też jest matką. Z powodu chorych oczu, trafiła do nas – fundacji Ja Pacze Sercem - razem z dwójką swoich dzieci, też z chorymi oczkami.

 • pianka[5].jpg

  Pianka

  Pianka już mieszka w SWOIM domku!!!

 • picasso.jpg

  Picasso

  Picasso jest wesołym około dwuletnim kocurkiem. Jego kosmiczne spojrzenie jest wynikiem najprawdopodobniej wady wrodzonej - na jedno oczko widzi bardzo dobrze, natomiast na drugie jak przez zaparowaną szybę. Mimo to oczka nie wymagają żadnego leczenia. Picasso jest bardzo ciekawskim kotem, niektóre dźwięki bywają dla niego straszne, jednak ciekawość bierze górę i zawsze trzeba skontrolować to, co dzieje się w drugim pokoju czy nawet za oknem:) Nie ma dla niego niemożliwego - uwielbia się wspinać, ale także wślizgiwać się pod wszystkie szafy czy łóżka. Wielką przyjemność sprawia mu spanie w pościeli:)

 • pimpus[2].jpg

  Pimpuś

 • pingwinek[10].jpg

  Pingwinek

  PINGWINEK Z KRAINY LODOWATYCH SERC Pingwinek stracił wzrok w jednym oku z powodu urazu mechanicznego. Co może oznaczać to eufemistyczne określenie użyte przez weterynarza? Uderzenia? Kopniak w głowę? Raczej sam nie stanął na grabiach i się nimi nie uderzył w głowę. Przykro o tym myśleć, ale najbardziej prawdopodobne jest to, że zrobił mu to człowiek. Drugie oczko nie widzi z powodu odklejenia siatkówki – tu przyczyny mogą być różne, w tym również uraz mechaniczny. Jeśli dodamy do tego stan skrajnego zaniedbanie, w jakim kot trafił do schroniska, a także strach przed ludzką ręką, to widzimy, że nie zaznał on zbyt wiele ciepła ze strony naszego gatunku. Ponieważ Pingwinek nie widzi, trafił pod opiekę fundacji Ja Pacze Sercem. Nasza wolontariuszka pokazała mu, że nie wszystkich ludzi trzeba się bać. To nie stało się szybko, ale Pingwinek chyba pierwszy raz poczuł się bezpiecznie. Sporo czasu zajęło również to, żeby wrócił do formy fizycznej. Cierpiał na różne bolesne dolegliwości, których przyczyną musiał być stres, bo liczne badania nie wykazywały zmian organicznych. Teraz Pingwinek jest już zdrowy i gotowy by znaleźć bezpieczny dom „niewychodzący” z zabezpieczonymi oknami i balkonem. Ma ok 5 lat, jest zaszczepiony, wysterylizowany, testy Fiv/Felv ma ujemne. Lata głodu spowodowały, że rzuca się na każde jedzenie. Lubi koty, obawia się psa – być może również z powodu nieprzyjemnych doświadczeń. A gdy już się oswoił z człowiekiem, odkrył, jakie wspaniałe jest głaskanie i przytulanie. Ciepła ludzkich rąk, czułości i bezpieczeństwa – tego szuka Pingwinek, który poznał już Antarktydę ludzkiej obojętności. Pokaż Pingwinkowi, że nie masz serca z lodu!

 • pirat[5].jpg

  Pirat

 • piwko[7].jpg

  Piwko

  PIWKO JASNE ,PEŁNE MIŁOŚCI DO CZŁOWIEKA 💚 Kocurek żył na ulicy a dokładnie na ulicy w Łomży. Tak, i wszystko jasne - to stąd wzięło się jego imię. Piwko został uratowany z ulicy, miał zranione oko, dlatego trafił do fundacji Ja Pacze Sercem. Wiadomo, że kiedyś miał dom, ale został z niego wyrzucony. Za co? Trudno sobie wyobrazić, za co takiego przyjaznego kota wywalono z domu. Może zbyt głośno mruczał? Bo Piwko zaczyna głośno mruczeć już, gdy widzi kogoś pierwszy raz na oczy. O pardon, na jedno oczko - Piwko ma jedno oczko, bo to zranione było nie do uratowania. Niestety to nieprawda, że kot się przystosuje i sobie sam poradzi. Kot udomowiony, od małego wychowany z ludźmi, nie przeżyje na ulicy. Nie potrafi zdobyć jedzenia, ominąć niebezpieczeństw, a przede wszystkim nie potrafi żyć bez człowieka. Właśnie tak jak Piwko. On nie umie żyć bez tulenia, głaskania, miziania, leżenia na kolanach, spania z człowiekiem. Na ulicy stracił oko, a niedługo straciłby życie. Jeśli nie od ran albo z głodu, to na pewno z tęsknoty za ludźmi. Mimo to, że przecież ludzie go porzucili. Bo to że został porzucony jest pewne. Domyślamy się, że jest ofiarą historii jakich wiele: ponieważ ma teraz ok 2 lat, wygląda na to, że gdy malutki kociaczek urósł i przestał być śliczną maskotką dzieci, trafił za drzwi. A Piwko nie jest typem samotnika, nie ma nic z przypisywanej kotom niezależności i upodobania do chodzenia własnymi ścieżkami. On pragnie mieć swojego człowieka. Albo jeszcze lepiej ludzi. A do tego jeszcze mogły by być inne koty. Piwko ma ogromne serce i mnóstwo czułości do dania – wystarczyłoby tego dla całej Łomży. Ale może być i inna miejscowość. I dla Piwka, i dla nas nie liczy się gdzie, ale z kim. Piwko jest zdrowy, zaszczepiony, wykastrowany, testy Fiv/Felv ma ujemne. Z kim więc Piwko spędzi resztę życia w szczęściu i mruczeniu? Może z Tobą

 • pilek[5].jpg

  Piłek

 • plim-i-plum.jpg

  Plim i Plum

  Plim i Plum - zaczarowane rodzeństwo szuka wspaniałego domu! Dlaczego zaczarowane? Ich historia jest smutna. Miały dom i własną miskę, ale ich właściciel posłuchał wróża, który  powiedział, że na koty został rzucony urok... W związku z czym Plim i Plum trafiły do schroniska  Niezawodni wolonatariusze powiadomili Ja Pacze Sercem o niedowidzącym Plimie. W schronisku, gdy kotek był już pakowany do transportera , rozegrał się kolejny dramat. Plim siedział w klatce ze swoją siostrą Plum, która rozpaczliwie wyciągała łapki za swoim bratem. Okazało się, że są niesamowicie zżyci ze sobą. Plim – silnie niedowidzący i Plum - z delikatnymi problemami neurologicznymi (jest zdrowa!) Nie mogliśmy podjąć decyzji o ich rozdzieleniu i tak oboje zostali zabrani do domu tymczasowego.

 • pliszka-charlie[10].jpg

  Pliszka & Charlie

  Pliszka i Charlie zamieszkali we wspólnym domu!

  Pliszka&Charlie – kotka z przeszłością, kociak po przejściach

 • pola[10].jpg

  Pola

 • zjawiskowa-polli-szuka-swojego-czlowieka[12].jpg

  Polli

  Polli to typ pięknej, długowłosej damy. Któż nie zatraci się w jej hipnotyzującym, zielono-żółtym spojrzeniu i nie zachwyci jej nietypowym umaszczeniem;) Poza urodą kotka ma do zaoferowania przecudowny charakter;)

 • sofia-i-porter-jedno-oko-na-maroko-a-pozostalych-trzech-brak[1].jpg

  Porter

  Porter to kot, które przeżyły wojnę. Przyjechały do nas z Ukrainy i tam przeżyły piekło. Wyszły z niego z życiem, ale okaleczone. Porter stracił wzrok w wyniku silnego urazu, Sofia nie ma jednego oka. Są ze sobą mocno związania, bo jak tu nie być związanym z towarzyszy takiej niedoli?

 • poziomka[4].jpg

  Poziomka

  Niewidoma Poziomka – kotka na poziomie

  Poziomka zawsze potrafi zachować się na poziomie. I tak: na poziomie ramion poddaje się bez reszty i mogłaby nigdy z nich nie wychodzić  , na poziomie kolan – mruczy i się wtula  , na poziomie miseczki je i nie grymasi  , na poziomie kanapy śpi  , na poziomie kuwety – robi wszystko zgodnie z planem  , na poziomie stołu u weterynarza – daje ze sobą zrobić wszystko, co trzeba! Jest naprawdę prześlicznym i przesłodkim stworzeniem. Tak ją opisuje nasza wolontariuszka i to widać gołym okiem. 
  Ale jest też coś, czego nie widać. To przeszłość 

 • pralinka.jpg

  Pralinka

  Pralinka ma dom :)

 • pralinka[8].jpg

  Pralinka

  Pralinka znalazła już domek na zawsze! 

  Pralinka  i jej brat Trufelek  zostały znalezione w centrum Warszawy. Były malutkie - miały po parę tygodni - strasznie chude i chore na koci katar  Całkowicie same. Wychłodzone i ledwo żywe… Ze zniszczonymi przez chorobę oczkami. Z szansami na przeżycie tak malutkimi, jak one same. Jednak w lecznicy, do której trafiły lekarze kierują się sercem – postanowili ratować dwa chucherka bez względu na wszystko !!! Natomiast z powodu chorych oczu, kociaki trafiły pod naszą opiekę. Sporo czasu liczonego podawaniem lekarstw, zakraplaniem małych oczek, zastrzykami, operacją, chuchaniem i dmuchaniem na naszych podopiecznych upłynęło od ich znalezienia. Teraz maluchy mają 4 miesiące i cieszą się życiem! 

 • prymulka[1].jpg

  Prymulka

  Ma DOM!! :)

   

 • przystojniak[18].jpg

  Przystojniak

  Przepraszam, czy tu biją?

  Takie pytanie wydaje się zadawać Przystojniak. To 12-letni kot, który dlatego że mocno niedowidzi, trafił do fundacji Ja Pacze Sercem. W schronisku zrezygnował z życia, poddał się. Wszyscy myśleli, że to z powodu bardzo chorych zębów. Jednak gdy trafił do domu tymczasowego, zaczął jeść mimo silnego stanu zapalnego dziąseł. Potrzebował po prostu bliskości ludzi. Dosłownie umierał z osamotnienia. A nie miał chyba łatwego życia, bo z jednej strony pragnie dotyku, głaskania i bliskości. Z drugiej zaś, wystarczy szybszy ruch ręką lub nogą, a natychmiast ucieka. Jeśli nauczył się tego kiedyś, gdzieś, w swoim domu, to nie było to najszczęśliwsze miejsce na świecie...

 • ptysia[10].jpg

  Ptysia

  Jedno oczko misi-Ptysi, drugie oczko misi-Ptysi…

  Co z nimi? Nic. Dosłownie - obu nie ma. Zostały amputowane. I bardzo dobrze, bo były chore i bardzo, bardzo bolały!  Ptysia♥ jeszcze dobrze nie przejrzała na oczka, a już zachorowała na koci katar, który zniszczył jej wzrok i spowodował bolesny stan zapalny gałek ocznych. Nie zdążyła obejrzeć świata…

 • ptys[1].jpg

  Ptyś

  Czarne koty mają w sobie coś magicznego. Rozsiewają wokół siebie aurę tajemniczości i dostojności. Taki właśnie jest nasz Ptyś, piękny kot, którego bursztynowe oczy nie pozwolą Ci przejść obok niego obojętnie

 • ptys[20].jpg

  Ptyś

  Jednooczek Ptyś szuka swojej suszarki do prania

  Są szopy pracze, nic więc dziwnego, że jest i kot czuwający nad suszącym się praniem – Ptyś śpi na praniu, wspina się po drążkach, chowa się pod wiszącymi ubraniami, gdy coś go wystraszy. Nie wiemy, skąd zamiłowanie Ptysia do suszarek, bo dzieciństwo spędził na ulicy, a wczesną młodość w schronisku. Był całkiem sam, bez opieki, a ponieważ nikt o niego nie dbał, zachorował i przez to teraz nie widzi na jedno oczko.

 • puma.png

  Puma

  Puma - jak prawdziwa dla prawdziwych ludzi z sercem, ma DOM!

 • paczek[10].jpg

  Pączek

  Kotek przeprowadził się do nowego domu heart

 • plomyk.jpg

  Płomyk

  Choć z początku płochliwy i nieśmiały, ale wystarczy pochuchać, podmuchać, pogłaskać, pokazać, że jest bezpiecznie, a Płomyk wybucha wielkim płomieniem miłości i do ludzi, i do innych zwierząt.  Płomyk ma 10 miesięcy i jest zdrowym rudzielcem. Jest gadułą, uwielbia zabawę i pieszczoty. Jednocześnie cierpliwie znosi wizyty u weterynarza i zabiegi pielęgnacyjne. Nie ma 1 oka i 2 jajek, ale mimo to zupełnie nic mu nie brakuje – jest 100-procentowym przytulaso-miziakiem. Coś zaiskrzyło? Zadzwoń do nas!

 • racuch[21].jpg

  Racuszek

  Nasz Racuszek ma dom

   

  Niedowidzący Racuszek szuka swojego łasucha!

  Racuszka można łyżkami jeść. Z początku nieśmiały i nieufny, ale już po chwili nie wytrzymuje i próbuje się zaprzyjaźnić. Uwielbia ludzi, inne koty i psy, czyli wszystkich, których napotyka na swojej drodze. Dobrze, że został uratowany przed pewną śmiercią na ulicy, gdy o mało co nie wszedł pod jadący samochód. Racuszek nie jest nieuważny albo niemądry, tylko mocno niedowidzący. Samochodu musiał po prostu nie dostrzec. Jedno oko nie widzi, albo rejestruje jedynie światło i cień, a drugie widzi dobrze, ale ma bliznę po owrzodzeniu na wysokości źrenicy, co zawęża jego pole widzenia. Jako kot niedowidzący, Racuszek trafił do fundacji Ja Pacze Sercem i tutaj zakochaliśmy się w nim wszyscy.

 • randy[1].jpg

  Randy

  Cudowny Randy Emotikon heart ma DOM !  Emotikon smil

 • rapidka[4].jpg

  Rapidka

 • rudolf.jpg

  Rudolf

 • rysia.jpg

  Rysia

 • sam[3].jpg

  Sam

 • sangria.jpg

  Sangria

  Ma dom.
 • sansa[8].jpg

  Sansa

  Nasza kochana Sansa znalazła wspaniały dom wraz z Sigi

 • sarenka[7].jpg

  Sarenka

  Więc skąd się tam wzięła? Oto zagadka! Ktoś musiał nie wiedzieć, że koty nie mieszkają w lesie, a gdy się kota w lesie pozostawi, to umrze z pragnienia, głodu albo zagryziony przez inne zwierzęta... A w lesie właśnie została znaleziona młodziutka kotka Sarenka  

 • sasanka[1].jpg

  Sasanka

  Koteczka w trakcie diagnozowania.

 • sasanka[28].jpg

  Sasanka

  Sasanka znalazła SWÓJ domek!!!

  Hop!Sasanka
  Hop! Jest na podłodze. Hop! I jest już na sofie. Oto Sasanka  – 9 tygodni czystej energii. Hop!Sasanka przemieszcza się podskokami mało jej łatki z futerka nie spadną!  Biega za wszystkim, co się porusza. Wariuje z innymi kocimi maluchami. Skacze po drapaku. Chlapie się w misce z wodą 

 • selma.jpg

  Selma

  Ma zaledwie 7 tygodni na malutkim karku, a już wie, co to samotność, bezdomność, schronisko, choroba i straszny głód. Jesteśmy pewni, że głodowała, bo jest drobniutka i teraz, gdy już może, je za dwóch. Dwóch dorosłych mężczyzn. No dobra, prawie.  Ale je dużo, a miska jest  ważnym elementem jej  życia. Mimo tego, co przeszła, jest najweselszą , najodważniejszą i najbardziej śmiałą odkrywczynią  świata – wesolutką szelmą. A co dokładnie przeszła? Selma została znaleziona sama na ulicy. Stamtąd trafiła do schroniska. 

 • semir.jpg

  Semir

 • serafin[5].jpg

  Serafin

  Serafin mieszka w swoim na zawsze domku

   

  Drodzy Paczacze, szukamy kochającego ludzia dla naszego Serafinka , "honorowego Ślepaczka". Trafił do nas pomimo iż nie ma żadnych problemów z oczkami, jednak nie mogliśmy przymknąć oczu na jego bezdomność!!! Zwłaszcza, że o pomoc poprosiła jedna z naszych wolontariuszek

 • sernik[1].jpg

  Sernik

  Sernik – piękny, biały, puchaty kocurek szuka swojego człowieka na zawsze! Jest bardzo łagodny, lubi się przytulać, a Jego futerko jest tak miękkie, że nie sposób się oprzeć! 🙂 Ale to nie tylko pluszowy koci miś – kocha też zabawy, szczególnie w chowanego, może wtedy wykazać się zwinnością i sprytem. Jego charakter jest więc równie godny podziwu, co uroda!

 • shadow-i-pepper.jpg

  Shadow i Pepper

 • sigi[7].jpg

  Sigi

  Nasza kochana Sigi znalazła wspaniały dom wraz z Sansą

 • silver[3].jpg

  Silver

 • simka[10].jpg

  Simka

 • sisi.jpg

  Sisi

  Sisi znalazła swój dom na zawsze!!!!

  Sisi ma kocie łapki, kocie uszy, koci ogon, kocie wszystko. Tylko te kropki na futerku jak biedronka. I może jeszcze, że jest taka leciutka. Bo długo była niedożywiona. I jeszcze, że prawie odleciała do innego świata. Bo parotygodniowy kociak nie miał szans na przeżycie po tym, jak zginęła jego matka. Ale na szczęście los zlitował  się nad małą futrzastą biedronką i Sisi w ostatniej chwili trafiła do fundacji Ja Pacze Sercem. Przeżyła

 • siska[1].jpg

  Siska

  Koteczka ma dom

 • skrzacik.jpg

  Skrzacik

 • smyk.jpg

  Smyk

  Smyk ma dom :)

   

  Smyk ma rok, jest dosyć drobny i nie wyrośnie na dużego kocura – taką ma urodę. Ale tym małym ciałku kryją się gigantyczne złoża słodyczy. Być może to dlatego, że Smyk poznał bezdomność i samotność w schroniskowej klatce. Teraz korzysta z każdej nadarzającej okazji, żeby być blisko człowieka. Lubi głaskanie - i co dziwne dla kotów - nawet po brzuchu. Kiedy śpi, to tylko przytulony do swojego opiekuna lub do innego kota. Lubi się bawić i jest bardzo towarzyski. Jest grzeczny, łagodny i przyjazny. Po prostu sama słodycz.

 • sofia[4].jpg

  Sofia

 • stajenka.jpg

  Stajenka

  STAJENKA PRZYJĘŁA KOŃSKĄ DAWKĘ BÓLU

   

  Znaleziona została w stajni – stąd jej imię – z potwornie uszkodzonym okiem. Gałka była powiększona i aż wychodziła z oczodołu. Do tego stan zapalny, wysoka gorączka i wycieńczenie. Ogrom cierpienia, jaki w związku z tym musiała znosić, jest dla nas nie do wyobrażenia. Bez pomocy na pewno by umarła, ale przedtem jeszcze długo by się męczyła. Stajenka trafiła na stół operacyjny i chirurg usunął jej bolące oko, które było nie do uratowania. Przed operacją była osowiała i wycofana, ale przyjazna, natomiast po operacji, gdy tylko odzyskała nieco sił, ujawniła całe piękno swojego charakteru. Stajenka jest jednym z najsłodszych kotów, jakie trafiły do fundacji Ja Pacze Sercem. Wesoła, czuła i zgodna. Kocha ludzi, koty i psy. Kocha życie. Kocha cały świat. Mimo to, że świat potraktował ją tak okrutnie…
  Stajenka ma dopiero 1,5 roku. Jest już zupełnie zdrowa. Nie ma oczka, ale ma wielkie serce, które okazuje na każdym kroku. Jest wysterylizowana, zaszczepiona, testy Fiv/Felv ma ujemne. Jest grzeczna, czysta i bardzo towarzyska. Po tym, co przeżyła zasłużyła na ciepło i bezpieczeństwo. Jest spragniona bliskości człowieka i nigdy nie ma dosyć pieszczot. Szukamy dla niej domu „niewychodzącego” z zabezpieczonymi oknami i balkonem. 
  Teraz Stajenka potrzebuje końskiej dawki czułości, żeby zapomnieć to, co przeszła. Jeśli masz ten lek, zadzwoń do nas!

 • stas[9].jpg

  Staś

  Stasiu mieszka we wspaniałym domu

   

  Staś miał też malutką siostrzyczkę Nel. Jednak dla niej pomoc przyszła za późno. Dwa kocięta urodziły się w oborze zakładu mleczarskiego, codziennie widziało je mnóstwo ludzi, ale trafiły na kompletną pustynię empatii i dziką puszczę problemów, żeby im pomóc.  Każdy patrzył i mijał obojętnie. A one głodowały i powoli umierały. Nel nie przeżyła osłabienia i choroby. Niedożywienie spowodowało już tak wielkie spustoszenie, że nie pomogły ani leki, ani, kroplówki, ani podgrzewanie, ani nasze prośby i groźby kierowane do losu… Staś przeżył, choć z trudem, bo musiał spędzić aż dwa tygodnie w szpitaliku kliniki weterynaryjnej. Całkowicie zaropiałe oczy, wychłodzenie, wychudzenie.

 • stefanek[8].jpg

  Stefanek

  Stefan to kot niezwykły.
   
  Na pierwszy rzut oka to misiek i śpioch – typowy kot :)
   
  Jednak pod pięknym, kremowo-beżowo-burym, tygrysim futerkiem kryje się cudowna, mądra i wrażliwa kocia duszyczka o dwóch sercach – jedno serduszko służy do kochania – drugie do patrzenia, bo Stefan, mimo iż posiada parę ogromych, hipnotyzujących oczu – patrzy sercem.
 • stefcia[3].jpg

  Stefania

  Stefania ma domek!

 • cudna-stefka-zywe-srebro-)[1].jpg

  Stefka

  Stefka to około trzymiesięczna przekochana koteczka uratowana z podpoznańskiej wsi, skąd zabraliśmy ją w stanie tak ciężkim, że baliśmy się czy uda się uratować małą. Na szczęście udało się i teraz nasze sreberko to okaz zdrowia!!!

 • stiwilonder.jpg

  Stiwiłonder

  Stiwi rozkochał w sobie pewną rodzinę i nie było odwrotu, zamieszkał w domku i ma się dobrze wink

 • stokrotka[9].jpg

  Stokrotka

  Stokrotka już w swoim domku :)
  Wyrosła w schroniskowej klatce, skąd trafiła do nas – fundacji dla kotów niewidomych i niedowidzących Ja Pacze Sercem. To dlatego, że już jako 10-tygodniowe maleństwo zapadła na zaćmę  To oznacza, że traci wzrok… 

 • susza.jpg

  Suszka

  To może być nawet jeszcze całkiem malutki człowiek, dziecko, byleby przy nim cały czas być. Suszka zresztą też jest jeszcze malutkim dzieckiem, ok. 2-miesięczną kicią, która jest pod opieką fundacji dla niedowidzących i niewidzących kotów Ja Pacze Sercem, choć wzrok ma doskonały. Po prostu wyszła spod samochodu prosto pod nogi naszego najmłodszego 1,5-rocznego wolontariusza naszej fundacji. I od tamtej pory prawie się z nim nie rozstaje. Wcześniej próbowała prosić o pomoc innych przechodniów, ale niestety, spotkała ją wielka posucha – nikt nie chciał sobie robić problemu, biorąc do siebie małego kociaka z ulicy. Suszka jest zupełnie zdrową koteczką. Jedyne, czego pragnie, to własny człowiek. Jest wesołą dziewczynką, która uwielbia bawić się z innym podopiecznym fundacji, Lemurkiem, kocha jeść, ale najbardziej kocha leżeć na poduszce swojego małego „wybawcy” i się do niego przytulać. Patrząc na to, jak bardzo lubi dzieci, możemy podejrzewać, że miała swojego małego opiekuna, ale została porzucona. Szukamy jej domu „niewychodzącego” z zabezpieczonymi oknami i balkonem. Może być to dom rodziny z dzieckiem, ale tym razem poważny i odpowiedzialny, a nie taki, jak poprzedni, w którym została potraktowana jak zabawka dla dziecka, którą można wyrzucić, gdy się znudzi. Suszka ma spokojny i zrównoważony charakter. Ma w sobie ocean czułości, który ujawnia się wielkimi przypływami przytulania, miziania i mruczenia. Jest odrobaczona i zaszczepiona, testy Fiv/Felv ma ujemne. 
  Suszka pragnie mieć swojego człowieka, nie daj Suszcze schnąć z tęsknoty za Tobą!

 • syriuszek[12].jpg

  Syriuszek

  Tajemnica Syriusza – kociaka spod najjaśniejszej gwiazdy.

  Choć czarny jak nocne niebo, to na jego widok twarz rozjaśnia uśmiech. Uśmiech nie schodzi nawet wtedy, gdy dowiadujesz się, że nie słyszy i nie widzi na jedno oczko. A nawet wtedy, gdy okazuje się, że ma zaburzenia neurologiczne, które czasem powodują, że w charakterystyczny sposób kiwa głową. W czym tkwi tajemnica Syriusza? Dlaczego kocha się go od pierwszego wejrzenia mimo to, że jest przecież niepełnosprawnym kociakiem? Może dlatego, że niepełnosprawność nie przeszkadza mu być pierwszym kotem pod drzwiami, gdy do jego tymczasowego domu pukają goście? Może za to, że cieszy się na widok każdej żywej istoty, jaką zobaczy na swojej drodze? A może to dlatego, że kocha zabawę, jest zawsze wesoły, pozytywnie nastawiony do świata, ludzi i zwierząt. Może za to, że rozkosznie ćwierka, gdy tylko jest blisko człowieka. Trudno powiedzieć, bo zanim się zorientujesz, to już trzymasz w ramionach rozkosznego Syriuszka i szepczesz w zachwycie: „ty moja gwiazdko z nieba”.

 • szafran.jpg

  Szafran

  Kotek w trakcie diagnozowania
 • szapoklak.jpg

  Szapoklak

 • szarlotka[3].jpg

  Szarlotka

  Szarlotka znalazła dom!!!

   

  Paczacze! Popaczcie w te oczy… One nie widzą, ale serduszko tej koteczki jest wpatrzone w człowieka z całych sił!

   

  Szarlotka  jest mięciutka, delikatna, puszysta i słodka. Tak słodka, że nikomu w jej zasięgu się nie upiecze – po prostu będzie musiał ją głaskać, drapać za uchem i nosić na rękach! Mimo to jednak, że taka słodka, jej historia nie ma w sobie ani grama cukru… Jest dietetyczna aż do bólu Bo choć niewątpliwej urody i idealnego charakteru, Szarlotka była kotką bezdomną. Dlaczego? Pewnie dlatego, że jest niewidoma… 

 • szczepan[6].jpg

  Szczepan

  Chcielibyśmy Państwu przedstawić Szczepana. Kotek ma zaledwie 13 tygodni, a już w jego życiu zdarzyło się wiele złego. Urodził się na Ukrainie, gdzie nikt go nie chciał, więc pierwsze tygodnie życia spędził w schronisku. Młodzieniec zachorował na koci katar i jego wzrok był zagrożony. Dzięki wolontariuszom trafił pod skrzydła Grupy Ja Pacze Sercem i teraz przebywa w domu tymczasowym, gdzie leczone są chore oczy .

 • szisza[5].jpg

  Szisza

  Szisza ze śmietnika, czyli jak kończą niechciane kociaki „Zostawmy je tutaj, poradzą sobie” – to musiały być ostatnie słowa ludzi, którzy wyrzucili dwa 3-miesięczne maleństwa na śmietnik. To dzieci, w dodatku z chorymi oczkami. Jak więc miałby sobie poradzić? Jeszcze dzień lub dwa, a poradziłby sobie z nimi brak jedzenia do spółki z pragnieniem. Głodne i wystraszone znalazła na szczęście dobra dusza i zawiadomiła o swym znalezisku nas – fundację Ja Pacze Sercem.

 • sztorm[2].jpg

  Sztorm

  Młodzutka kotka, w trakcie diagnozowania.

 • szymus-i-zlotek[10].jpg

  Szymuś i Złotek

 • slomka[7].jpg

  Słomka

  Wyciągnij rękę po Słomkę, podaruj jej dobry los

  To pewnie dlatego, że jest taka malutka, dobry los jej nie zauważa. Słomka ma ok 7 miesięcy, ale cały czas wygląda jakby miała tylko 3. Jest buraskiem, więc pewnie nie było jej widać zza krat w schroniskowej klatce. Może wtedy za mało się ruszała, żeby ją było dobrze widać. No ale jak się miała bardziej ruszać i zwracać na siebie uwage, kiedy bolało ją oczko. Tak strasznie, że jedyne, co miała siłę zrobić to zwinąć się w kłebuszek i starać się znieść ból. Z powodu tego chorego oczka, kruszyna trafiła do fundacji Ja Pacze Sercem. Okazało się, że na uratowanie oka jest już za późno i trzeba je usunąć. Jeśli myślicie, że Słomka przeżyła stratę oka, to bardzo mylicie. Wręcz odwrotnie - dzieki temu Słomka odżyła. Teraz ma już dużo siły i ochoty na to, żeby wzywać do siebie dobry los. Biega, skacze, uprawia wspinaczkę. Przytula się, bawi z ludźmi i z innymi kotami, szczególnie z Anakinem – przybranym niewidomym bratem, który mimo braku wzroku, nie ustępuje jej w zabawowych szaleństwach. Teraz naprawdę ją widać. Niestety, cokolwiek by nie robiła dobrego losu jak nie było, tak nie ma - nikt nie chce podarować jej siebie i swojego domu. 

  Słomka, podobnie jak Anakin, jest nosicielką kociej białaczki. To oznacza, że jej towarzystwo jest całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt innych niż koty. Zresztą zarażenie innego kota może nastąpić tylko w wyniku walki do krwi lub kopulacji, a Słomka kocha wszystkich, koty też, więc nie wchodzi w żadne konflikty, ale i nie przesadza z miłością, bo jest wysterylizowana. 
  Powinna mieć kocie towarzystwo do zabawy, najlepiej - dla pełnego bezpieczeństwa - drugiego kociaka z białaczką. Ją i jej opiekuna czeka jeszcze wiele lat szczęścia, bo to przesłodkie stworzonko spragnione tulenia i czułości, tylko niech wreszcie zauważy ją dobry los. 
  Szukamy dla niej człowieka z „otwartą” głową, osoby świadomej, że koci nosiciel białaczki to kot jak każdy inny, bo przecież o każdego swojego podopiecznego trzeba tak samo dobrze dbać. Przyszły dom Słomki powinien być „niewychodzącego” z zabezpieczonymi oknami i balkonem, poniewać to dziewczynka bardzo ciekawa świata i łatwo mogłaby się zgubić.
  Wybierz malutką Słomkę i wyciągnij ją z bezdomności!

  Kontakt: japaczesercem@gmail.com Tel. 500 383 928

   

   

 • tara.jpg

  Tara

  Ktokolwiek wejdzie jej w drogę zostaje natychmiast staranowany – czołem, uchem, bokiem albo dupką. Nie ma takiej części ciała, którą Tara by się nie przytulała do człowieka. Może to jej urok, a może to czas spędzony w schroniskowej klatce, ale Tara jest stęskniona dotyku i bliskości. Poza tym, co jeszcze warto wiedzieć o Tarze? To ok 5-letnia kotka. Bardzo spokojna, delikatna dla ludzi, także dzieci. Żeby dogadać się z innymi kotami potrzebuje czasu. Nie wybrzydza przy jedzeniu, korzysta z kuwety, jeździ w transporterze. Jest zdrowa, wysterylizowana. 

 • tarantula[5].jpg

  Tarantula

  Tarantula, to królowa przytulania.

  Obecnie jest w trakcie leczenia.

 • tekla[2].jpg

  Tekla

 • temida.jpg

  Temida

 • tens[5].jpg

  Tens

  Tens to niezwykle piękny kocur. Jednak niech nie zmyli Was Jego posągowa uroda - to doskonały towarzysz dla osób, które szukają bratniej kociej duszy - jest łagodny, uwielbia się przytulać, "barankować", spędzać czas z człowiekiem nawet podczas zwykłych, codziennych czynności. Tens jest też idealnym psim przyjacielem – lubi bawić się z psami, przytulać do nich. To kot wyjątkowy, nie tylko z wyglądu, lecz także z charakteru! Jest grzeczny, towarzyski, a do tego uwielbia jeść :)

 • teodor.jpg

  Teodor

 • tessa.jpg

  Tessa

 • timo-i-tymon[4].jpg

  Timo i Tymon

  Timo i Tymon to dwa przeurocze, kochane tygryski, w których nie sposób się nie zakochać!

 • tobi[11].jpg

  Tobi

  Tobiś zamieszkał w Warszawie

   

  Tobi, pluszowy miś.

  Pierwsze miesiące jego życia były prawdziwym koszmarem. Jako małe kocie został oddany do schroniska, potraktowany jak jakiś bezużyteczny nikomu niepotrzebny przedmiot. Spędził tam trzy długie miesiące. Tyle czasu dla małego kotka to wieczność. W czasie gdy powinien się bawić, biegać, szaleć, poznawać uroki kocięciego życia, to był zamknięty w klatce . W związku z tym, że jego oczko nie było w najlepszym stanie trafił do fundacji " Ja pacze sercem". Tutaj został wyleczony i teraz wypatruje swojego wymarzonego domu. Z tych paskudnych wspomnień w sercu Tobiego nie ma prawie nic, tylko fizycznie na jego oczku została maleńka blizna po przebytym urazie, która w żaden sposób nie utrudnia mu widzenia.

 • tofik[1].jpg

  Tofik

  Młodziutki kociak, po operacji entropium, Tofik zamieszkał w kochającym domu w Łodzi :)

 • tola[1].jpg

  Tola

 • tola-malenstwo.jpg

  Tola - maleństwo

  Mała Tola była już wszędzie. To znaczy wszędzie tam, gdzie maleńka puszysta kuleczka być NIE powinna. Najpierw w kupie starego siana, gdzie leżała bez swojej kociej mamy bezradna razem z innymi kociętami brudna i z ropiejącymi oczami. Ponieważ jedno oko zdążyło już dosłownie wyjść z siebie, trafiła do następnego miejsca, w którym nie powinno jej być, bo powinna być zdrowa – do weterynarza. Tam przeszła bolesne zabiegi, i tak już bolącego oka, którego nie dało się niestety uratować.

 • tosia1.jpg

  Tosia1

 • tosia2.jpg

  Tosia2

 • toska.jpg

  Tośka

  Aż cud, że takie małe tyci-tyci przeżyło. No może nie cud, ale wielkie zaangażowanie wolontariuszy fundacji Ja Pacze Sercem, którzy TyciTośkę wychuchali i wyleczyli, a teraz ją odkarmiają. TyciTośka była najmniejsza i najsłabsza z całego miotu kociąt znalezionych pod Warszawą. Małe ciałko z wielka główką, a w główce wielka ropa zamiast oczu. Jej tyci rozmiar spowodowany jest najprawdopodobniej niedożywieniem we wczesnym etapie rozwoju. Natomiast z powodu kociego kataru jedno oko nie widzi wcale, a drugie tylko trochę.

 • trabant[10].jpg

  Trabant

 • trufelek[6].jpg

  Trufelek

  Trufelek mieszka już w swoim domku!

  Paczacze! Poznajcie dziś brata Pralinki – Trufelka  Choć Trufelek jest niezwykle słodki, to jednak trudno być Trufelkiem …
  Trufelek to – jak imię wskazuje - słodki kociak. Ma 4 miesiące, jest wesoły, uwielbia się bawić i z kotami i z psami, szaleje za piłeczkami i innymi zabawkami, jest nieustraszonym zdobywcą wysokiego drapaka, a także ludzkiego ramienia – bardzo lubi siedzieć na ramieniu jak papuga, być cały czas przytulony do człowieka i dawać mu buzi Podobnie jak papuga lubi pogadać  

 • truskawka[1].jpg

  Truskawka

  Tru-tu-tu-tu-tra-ta-ta! Truskawka swój domek ma!
 • tymianek.jpg

  Tymianek

  Młody kociak, już w swoim domu!

 • uszatka[1].jpg

  Uszatka

  Uszatka starsza koteczka w trakcie leczenia

 • vasco.jpg

  Vasco

  Co odkryje w nas niedowidzący Vasco?

  Odrzucenie? Obojętność? Niechęć? Wrogość? Jak do tej pory poznał tylko to. Zbędny, a do tego z lekko zniekształconymi, niedowidzącymi oczkami 6-tygodniowy maluch, razem z rodzeństwem, został porzucony na terenie działek. W najlepszym razie ludzie przechodzili obok niego obojętnie. Ale dało się też słyszeć niechętne komentarze. Nie wiadomo, czy w końcu nie stałaby im się jakaś krzywda. Ktoś je w końcu przywiózł do weterynarza, ale to miała być droga tylko w jedną stronę… Na szczęście lekarz wiedział, do kogo dzwonić w takiej sytuacji i w ten sposób Vasco trafił pod opiekę fundacji dla niedowidzących i niewidomych kotów Ja Pacze Sercem. Jest już diagnozowany, odrobaczony, zaszczepiony, testy Fiv/Felv ma ujemne i może kontynuować swoje odkrycia. Wiemy już, że widzi średnio, ale widzi i to mu w zupełności wystarcza do szczęśliwego życia. Jest wszędobylski - wszystko musi sam sprawdzić, dotknąć, zobaczyć, powąchać. Podróżuje po mieszkaniu, wciska się w ciemne zakamarki, wspina się na wysokie meble. Gdy się zmęczy zasypia na ramieniu swojego tymczasowego opiekuna, mrucząc głośno i pewnie marząc o nowych lądach. I takiego nowego lądu szukamy mu teraz – domu „niewychodzącego” z zabezpieczonymi oknami i balkonem, zamieszkanego przez ludzi dobrych i sercem patrzących. Co ostatecznie odkryje w nas Vasco? Czy wciąż obojętność, odrzucenie i niechęć? A może nareszcie odnajdzie miłość, czułość i bezpieczeństwo? To zależy tylko od Ciebie.

 • wasyl[6].jpg

  Wasyl

  Wasylek zamieszkał w Katowicach

   

  Nie widzę zła, nie słyszę zła.

  Dla bezdomnego kota, ulica, to zło - głód, choroby, niebezpieczeństwa. Szczególnie dla głuchego niewidomego staruszka, takiego jak 14-letni Wasyl. Wszystko wskazuje, że ktoś się go pozbył, wyrzucając na ulicę, a to jest zło w czystej postaci. Ale Wasyl już nie widzi, ani nie słyszy zła - stracił wzrok i słuch.

  Jest spokojny, cichy i niewymagający. Nie potrzebuje wiele. Tylko domu. Spokojnego, bezpiecznego domu, w którym będzie mógł nareszcie poczuć się bezpiecznie. I człowieka - takiego tylko dla siebie. Wasyl większość dnia śpi, ale gdy się go dotknie, od razu budzi się w nim wielki „przytulas”. Zawsze ma apetyt, korzysta z kuwety. Może być sam albo dzielić dom z innym spokojnym kotem. Cierpi na nadciśnienie tętnicze i musi codziennie przyjmować tabletkę, którą bez problemu zjada.

 • weto.jpg

  Weto

  Śmierć matki, głód i odwodnienie,  osłabienie,  brak opieki - to naprawdę dużo jak na 8-tygodniowego kociaka. Wtedy po raz pierwszy postawił się przeznaczeniu, wygrał i przeżył. Kiedy już trafił pod opiekę fundacji Ja Pacze Sercem, był tak słaby, że nie byliśmy pewni, czy przetrzyma - same kosteczki i cienka skóra. Straszne wyniszczenie organizmu spowodowało nagły kryzys i mały znowu musiał zawalczyć o przeżycie.  Potrzebna była całodobowa opieka i kroplówki. I znowu przeżył.  Dwa razy zawetował wyroki losu i jest z nami – mały, jeszcze chudziutki, ale już pełen życia - burasek.

 • wiesia[4].jpg

  Wiesia

  Za co pokochać Wiesię? Się wie!

  Za to, że jest taka miła, cicha i grzeczna  Za to że jest taka czuła i spragniona bliskości  I za to, że do tej pory miłości nie zaznała...

 • winnie[7].jpg

  Winnie

  Maluszek już w domku.

 • wiosna.jpg

  Wiosna

  Niewidoma buraska, znaleziona w lesie, przerażona, wycieńczona, z anemią… Tak tego roku przywitała nas wiosna. Wszystko przestało kwitnąć, słońce jakoś słabiej świeciło. Stan kotki był bardzo zły, a do tego musiała poddać się operacji usunięcia resztek zniszczonych ząbków. Najpierw karmiliśmy Ją strzykawką, ciesząc się z każdej przełkniętej porcji, tylko po podaniu leków przeciwbólowych. Kroplówki, antybiotyki, suplementacja żelaza… Pomiędzy tymi zabiegami kotka ciągle spała. A potem zdarzył się cud. Kotka wstała i nadstawiła się do głaskania! Jej imię – Wiosna – odzwierciedla Jej historię: po smutnej i ciemnej zimie, niespodziewanie pojawił się pierwszy, wyraźnie jaśniejszy promień słońca, na drzewach pojawiły się pierwsze pąki. I kwitną, jak nasza Wiosna!

 • wisienka.jpg

  Wisienka

  Wiśnia to owoc akcji – sterylizacji na terenie poznańskich działek. Siedziała i kwitła na swoim miejscu zamiast uciekać. A to dlatego, że po prostu nie wiedziała, co się dzieje, bo nie widzi i nie słyszy. Została więc od razu przeflancowana przez dobrych ludzi do nas – fundacji Ja Pacze Sercem. Na razie trzymamy wisienkę w cieplarnianych warunkach, żeby poczuła się bezpiecznie w nowym miejscu. Nasza działka to koty niewidzące i niedowidzące, ale mamy też doświadczenie z kotami, które nie tylko nie widzą, ale i nie słyszą. Wiemy, że nawet zwierzęta pozbawione tak ważnych zmysłów potrafią rozkwitnąć i cieszyć się życiem. Takie są cuda natury!

 • wojtus[10].jpg

  Wojtuś

 • wrobel.jpg

  Wróbel

  Nasz kochany Wróbelek zamieszkał w Krakowie

   

  Oto nasz nowy, słodki tymczas! Uwielbia pieszczoty, nie przestaje mruczeć i się tulić. Nie potrafi zejść z wysokości typu łóżko, kanapa, długo bada, ale nauczy się wink

  Kotek jest obecnie w trakcie leczenia.

 • wuwu[11].jpg

  Wuwu

  Wuwu wraz z Mango i niewidomym Mieczysławem zostali porzuceni przez "opiekunkę".

 • yashica[1].jpg

  Yashica

  Paczacze Drodzy! Na piątek ostatnia z tróki Zamojszczaków  – Yashica  Szukamy dla tej cudnej dziewczynki najlepszego domku!!!

  Niewidząca Yashnie Panienka Yashica 

   

 • yatima.jpg

  Yatima

 • yori[1].jpg

  Yori

  Yoriś zamieszkał w Warszawie ❤️

   

  New Yori, New Yori! Tak by śpiewali Liza M.i Frank S. gdyby tylko poznali Yoriego. Zakochaliby się w nim i to o nim byłaby znana na cały świat piosenka. Bez dwu zdań. No ale cóż, nie dane im było go poznać, a i my, i Wy – czytający te słowa - też o mało co, a nie zobaczylibyśmy go na oczy. Jeszcze parę dni, może tygodni i zmarłby z głodu i zamęczony chorobami.

  Skrajnie zaniedbany maluch z chorymi oczkami przyjechał do nas spod Zamościa razem ze swoim, równie zaniedbanym, rodzeństwem. Trafił do nas – fundacji Ja Pacze Sercem z powodu chorych oczu. Nasza pomoc przyszła na czas, żeby uratować go przed śmiercią. Niestety mały Yori niedowidzi. To wina kociego kataru – wirusa, który atakuje osłabione kocięta. Na szczęście Yori nic sobie z tego nie robi. 

   
   

 • yuki[4].jpg

  Yuki

  Zamieszkał w Warszawie

   

   

 • zara.jpg

  Zara

 • zen.jpg

  Zen

  Czy pamiętacie niewidomego Zena? Kotek został przez nas zabrany we wrześniu ze schroniska we Wrocławiu i przebywa w domu tymczasowym w Białymstoku. Teraz Zen szuka swojego kochanego Człowieka na stałe. Zen jest 7-letnim wykastrowanym kocurkiem. Jego imię nie jest przypadkowe – Zen jest niezwykle spokojnym koteczkiem.

 • zenit.jpeg

  Zenit

  Zamieszkał w Dąbrowie Górniczej
 • zezi[1].jpg

  Zezi

  Zezowata piękność ma dom :)

 • zodiak.jpeg

  Zodiak

  Zodiak – wszystkie znaki mówiły, że nie przeżyje Dziecko bez matki nie przeżyje, to oczywiste. Szczególnie, gdy to kocie dziecko, a jego matka jest jedyną istotą na świecie, która o niego dba. I gdy matka nagle zniknie... Zodiak urodził się w czerwcu na terenie ogródków działkowych i - jak nietrudno się domyślić – on, jego rodzeństwo i kotka były bezdomne. Pewnego dnia kotka nie wróciła. Komuś ta kocia rodzinka bardzo przeszkadzała, więc otruł matkę. Doskonały plan – matki nie będzie, to i młode same „znikną”. Powolutku, każdy w swoim czasie, w strachu i samotności. I tak było. I choć wszystkie znaki wskazywały na to, że całe stadko maleństw umrze, jednak dwa przeżyły. To Zodiak i Zenit. 

 • zosia.jpg

  Zosia

  Zosia to maleńka kotka, pochodzenia niemalże szlacheckiego – urodziła się w stajni przy luksusowym hotelu na Mazurach. Na tym jednak kończy się ekskluzywny kontekst tej historii– Jej Mama, Oczko, umierała w cierpieniach na nowotwór oka. Dbała o swoje maleństwa ostatkiem sił, gdy dotarliśmy, pozostało nam już tylko podziękować Jej za poświęcenie i zakończyć cierpienie… Obiecaliśmy, że zajmiemy się Jej dziećmi i zrobimy wszystko, by były bezpieczne, zdrowe i najszczęśliwsze na świecie…

 • zosia-samosia[1].jpg

  Zosia Samosia

  Zosia już zawsze będzie miała pełną miseczkę i pełno miłości - włąśnie na to zasłużyła, ta mała kruszynka.

   

  Kotka z interwencji, w trakcie leczenia.

 • zosiek[5].jpg

  Zosiek

 • zoya.jpg

  Zoya

  Zoyka zamieszkała u swoch Dużych Na Zawsze.

 • zuzia.jpg

  Zuzia

  Ma dom! :)

   

 • zuzia[4].jpg

  Zuzia

  Zuzia znalazła dom na zawsze!!!

  Malutkie nieszczęście ze sklejonymi oczami ... Większość ludzi mijała ją z niechęcią. Taki popsuty, chory kot. Błe! Na szczęście dla Zuzi znalazł się jeden KTOŚ. KTOŚ, kto pochylił się nad nią, zobaczył, że żyje i zaniósł do lekarza. I w ten sposób uratował kocince życie!!! A ze względu na chore oczy, kotka trafiła pod naszą opiekę.

 • zygmunt.jpg

  Zygmunt

  Niedowidzący Zygmunt Emotikon heart nadal czeka w schronisku by ktoś spojrzał na niego sercem... On na pewno zrewanżuje się bezgraniczną miłością!!!
  Kto zabierze Zygmusia do domu?

 • zyzio.jpg

  Zyzio

  Został na zawsze w DT :)

 • zabek.jpg

  Ząbek

  Ząbek znalazł dom.
 • cwirek[10].jpg

  Ćwirek

  Kicio zamieszkał w Krakowie

   

  Ćwirek wyfrunął śmierci z rąk...

  Skąd się tam wziął? Malusieńki 2-miesięczny kociak, sam, w krzakach w polu? W grudniowy, zimny dzień, bez swojej mamy? Bez żadnej opieki. Maleństwo bez żadnych szans na przeżycie. Może to dlatego, że ktoś nie chciał kolejnego kota. Może dlatego, że jest takim zwyczajnym buraskiem? Może dlatego, że miał oczka zaatakowane przez koci katar? Same pytania, za to jedna rzecz pewna – szybko znalazłaby go tam śmierć. Na szczęście maluch jest nie tylko malutki i szarobury jak wróbelek, ale i tak samo energiczny i przedsiębiorczy. Dzięki temu wyleciał śmierci z rąk prosto w ramiona osoby, która tamtędy przechodziła. Ziarenko szczęścia, ziarenko własnej inicjatywy – i tak maluszek, którego ktoś skazał na powolną śmierć, jednak żyje.

 • lazanek.jpg

  Łazanek

  Łazanek pasuje do kapusty, do zupy, do drugiego dania, ale i do prostego jogurtu lub śmietany. Słowem – zje wszystko. Zje i jeszcze miseczkę wyliże. Łazanek dużo je, bo ma dopiero 3 miesiące i rośnie. Ale nie tylko. Łazanek wie też, co to głód. Został znaleziony sam na ulicy, potwornie wychudzony i z chorymi oczami. Ten głód cały czas w nim siedzi i każe jeść. Aż serce ściska, że taki mały, a już tyle wycierpiał. Choroba również odcisnęła na nim swoje piętno – z powodu kociego kataru Łazanek stracił jedno oko. Na szczęści wszystko, co złe jest już za nim.

 • zwirek.jpg

  Żwirek

  Kochani, dzisiaj prezentujemy Wam niewidomego brata Agatki - Żwirka Emotikon heart


  Żwirek ma dom! :)