Wizyt
Dzisiaj: 137Wszyscy: 1948611

Ząbek

W Nowych Domach » Ząbek

Pierwsze pytanie, jakie się nasuwa - skąd to imię? Od „uzębionej” nazwy miejscowości, w której został znaleziony. Z jego zębami jest wszystko w porządku – siedzą na swoim miejscu i są używane tylko w celach konsumpcyjnych – to kot z zerowym poziomem agresji. I tu przechodzimy do meritum. MIŁOŚĆ. Ząbek jest 100-procentową, zmaterializowaną w postać kota, miłością do człowieka. Aż chciałoby się powiedzieć, że przy nim inne miłości to implanty. Ale nie przesadzajmy, miłość ma po prostu różne twarze. I pyszczki. Jednym z tych pyszczków jest Ząbek, który całym swoim sercem jest wpatrzony w człowieka. Patrzy sercem, bo jest zupełnie niewidomy i z tego powodu jest pod opieką fundacji Ja Pacze Sercem, która została stworzona właśnie dla takich, patrzących sercem, niewidomych kociaków.

Ząbek jest miksem kota europejskiego z syjamskim, co dało nie tylko niezwykle oryginalne umaszczenie, ale i rzadką wadę oczu – to wada genetyczna, spowodowana najprawdopodobniej właśnie jego pochodzeniem, która polega na całkowitym zaniku siatkówki i kompletnym braku struktur naczyniowych w oczach. Niewidomy się urodził. I choć jego oczy nie widzą, to są wyjątkowo piękne, jasno błękitne - też odziedziczone po rasowych przodkach. Nie wiemy za to skąd w Ząbku tyle miłości. Ząbek najchętniej nie odklejałby się od człowieka. Jest może i miksem dwóch ras, ale za to najczystszej krwi przytulakiem. Jedyne czego pragnie to bliskość człowieka. Oprócz tego jest także wzorem cnót – zjada wszystko, co dostanie, korzysta z kuwety, nie drapie, nie gryzie, nie prycha, nie kicha – kot idealny. Robi wszystko, żeby być kochanym, ale niestety wciąż nikt go nie chce. I to tylko dlatego, że nie widzi…

Ząbek ma dopiero 9 miesięcy, jest zdrowy, zaszczepiony, testy Fiv/Felv ma ujemne, został wykastrowany. Jest gotowy, by pokochać swojego własnego człowieka.