Wizyt
Dzisiaj: 1411Wszyscy: 655331

Zrobić krzywdę małej kotce – to FRASZKA!

O nas/Kontakt » Aktualności » Zrobić krzywdę małej kotce – to FRASZKA!

Kochani, dziś paczy na Was i prosi o dom kot z wyjątkowo smutną historią – nie przez chorobę, lecz przez człowieka  
Wy na pewno wiecie, że z kotami jest jak z ludźmi- nie trzeba nawet bić, żeby mocno skrzywdzić…

 

Fraszka to drobiazg. Koci drobiazg, mała chuda koteczka. Fraszka miała swój dom, ale takiego domu nie życzymy nikomu. W dzień tresowana tak, jak tresuje się psy (swoją drogą psy też powinno się wychowywać, a nie tresować), w nocy przywiązywana do kaloryfera albo wystawiana na klatkę schodową w transporterze… Ostatecznie, gdy okazało się, że kota nie da się wytresować na karnego psa, właściciele postanowili, że pozbędą się Fraszki. Jak? Schronisko albo uśpienie Ale na szczęście Fraszka mocno niedowidzi. Zaraz, zaraz… Jak kalectwo może być szczęściem? Bo dzięki temu dowiedzieliśmy się o niej my – fundacja Ja Pacze Sercem. Prawego oka nie ma wcale, na lewe widzi niewiele, ale tyle, żeby biegać za muchami i ganiać za innymi kotami. Fraszka  trafiła do nas w tempie ekspresowym, przedstawiona jako agresywny kot, który tylko czyha, na to żeby rzucić się na swoich właścicieli… Byliśmy przerażeni! Przygotowaliśmy nawet dla niej specjalną dużą klatkę, żeby się zabezpieczyć przed dzikim kotem. Co się okazało, gdy do nas dotarła? Fraszka  nie jest ani agresywna, ani niebezpieczna !!! Wręcz przeciwnie – lubi ludzi, tyle że się nas troszkę boi i dlatego okazuje sympatię na swoich zasadach – sama do nas przychodzi wtedy, kiedy to ona chce. Fraszka  lubi siedzieć na kolanach, jest ciekawska, gadatliwa, chętna do zabawy Czego nie lubi, to głaskanie i noszenie na rękach. Z pewnością jest kotem z traumą. Ale jak ma nie mieć traumy po tym, co przeszła? Nie wiemy, co zrobili jej byli właściciele, ale musieli się naprawdę postarać, żeby kot nie lubił głaskania. Bardzo boi się odkurzacza. I w tym przypadku też wyobraźnia pracuje… Ale nie ma co o tym myśleć, to już za nią!!!

Teraz Fraszka  szuka domu. Tym razem normalnego. Potrzebuje dojrzałych opiekunów, którzy dadzą jej czas i przestrzeń, żeby mogła wrócić do siebie po ciężkich przejściach. Wierzymy, że we współpracy z naszymi wspaniałymi behawiorystami to się uda. Fraszka  ma dopiero trzy lata i całe kocie życie przed nią. Niech ono będzie szczęśliwe!
Fraszka ma ok. 3 lat, jest zdrowa, ma apetyt, zachowuje czystość. Potrzebuje domu „niewychodzącego”, czyli z zabezpieczonymi oknami i balkonem.

Jeśli jesteś spokojną, cierpliwą osobą, a do tego jeszcze masz pod opieką również spokojnego, dorosłego kota, najlepiej płci męskiej – bo z takimi Fraszka świetnie się dogaduje – odezwij się do nas, uratuj małą kotkę.

Dla Ciebie to fraszka, dla Fraszki to życie…

Kontakt: 500 383 928