Halinka

Niewidoma babcia Halinka ma tylko smutek w wielkich oczach

Halinkę przywieziono do schroniska, kiedy jej opiekunka została zabrana do DPS-u. Ktoś z rodziny podpisał zrzeczenie i w ten sposób pozbył się problemu. Mimo poświęcenia dobrych ludzi pracujących w schroniskach, nawet dla zdrowego zwierzęcia miejsca takie powodują strach. Cóż dopiero, gdy trafi tam zwierzę, które nie widzi, a jedynie słyszy ciągły zgiełk, składający się z miauczenia, szczekania, pisków, trzaskania drzwiami. Już wtedy była niesamowicie wychudzona, bo ważyła niecałe 2 kilogramy. Najwidoczniej od dłuższego czasu jej pani nie była w stanie o nią dbać. Gdy trafiła do naszej fundacji Ja Pacze Sercem sierść wychodziła jej całymi kępkami, miała gigantyczne nadciśnienie, nie chciała nic jeść, a w jej niewidzących oczach były tylko rozpacz, przerażenie i tęsknota. W naszym domu tymczasowym powoli doszła do siebie.

Zaczęła jeść, myć się i przechadzać się po mieszkaniu bez lęku. Sierść przestała wypadać. Wskakuje na niewysokie meble. Kiedy zdarzy jej się wpaść na inne koty syczy, ale raczej ze strachu, bo nie przejawia agresji. Wobec ludzi Halinka jest chodzącą miłością. Jej idealny świat to kolana człowieka. Na dotyk ręki reaguje mruczeniem. Widać, że to daje jej spokój i radość. A czasu na takie dobre chwile ma przed sobą Halinka jeszcze sporo. Dlatego poszukujemy dla niej człowieka, który doceni jej spokojną kocią miłość. Halinka urodziła się w 2007 roku. Jest zaszczepiona, wysterylizowana, ma chip, testy FIV/FeLV ujemne.

Codziennie przyjmuje tabletkę na nadciśnienie, a raz w miesiącu zastrzyk łagodzący ból zwyrodnieniowy stawów. Marzymy o tym, by Halinka odnalazła człowieka, którego mogłaby pokochać i dom bez energicznych zwierząt, albo z innym seniorem. Potrzebuje domu „niewychodzącego” z zabezpieczonymi oknami balkonem, bo gdyby znalazła się przypadkiem na ulicy, nie przeżyłaby tego. Podaruj Halince dom spokojnej starości, żeby jej niewidzące oczy na nowo wypełniła miłość do swojego człowieka!

*Nasza miłość do ślepaczków nie zna granic, dlatego prowadzimy adopcje w całej Polsce i za granicą.

500 383 928

japaczesercem@gmail.com

Script logo