Mumbo

Jednooki Mumbo widzi to, co najważniejsze

Mumbo został zabrany po interwencji – ze względu na chore oczka trafił właśnie do nas, do Fundacji Ja Pacze Sercem. Ważąc niespełna 600 gramów, musiał najpierw zaklimatyzować się, powoli leczyć koci katar, nabierać sił (co przychodziło na szczęście łatwo – chłopaczek miał ogromny apetyt!) i dopiero po osiągnięciu magicznej w świecie małych zwierząt liczby – jednego kilograma – mógł przejść operację enukleacji lewego oczka. Właściwie musiał – niestety koci katar wcześniej zdążył rozwinąć się w jego maleńkim ciałku do tego stopnia, że doszło do perforacji rogówki. Jednak wyszedł z tego obronną łapką – teraz jest pełnym energii, radosnym kociakiem, który uwielbia towarzystwo ludzi i innych kotów. Razem z bratem bawią się, ganiają, myją się i śpią. Mimo tego, że na początku człowiek go zawiódł, odzyskał wiarę w ludzi i teraz jest ufnym, kochającym kontakt z opiekunami kotem, który nie pogardzi zabawą wędką czy piłeczkami, a z wdzięczności również będzie się przymilał i mruczał.

Mumbo urodził się we wrześniu 2023 roku. Jest zaszczepiony, testy FIV/FELV ujemne. Na jedno oczko widzi tylko światło i kontury, zwraca uwagę na ruch, jednak radzi sobie doskonale w domowych warunkach. Szukamy dla niego domu „niewychodzącego” z zabezpieczonymi oknami/balkonem.

Mumbo, choć stracił jedno oczko, a na drugie widzi niewiele, na pewno potrafi dostrzec jedno – dobro w człowieku. Czy zechcesz pokazać się małemu Mumbo z najlepszej ludzkiej strony i dasz mu to, co najcenniejsze – dom, czyli bezwarunkową miłość na zawsze? 

*Nasza miłość do ślepaczków nie zna granic, dlatego prowadzimy adopcje w całej Polsce i za granicą.

500 383 928
japaczesercem@gmail.com

Script logo