Nasza misja

"Ja Pacze Sercem" Fundacja Pomocy Kotom Niewidomym powstała po to, by wydobywać koty niewidzące i niedowidzące z ciemności, bólu oraz beznadziei i tworzyć dla nich świat pełen kolorów miłości, czułości i bezpieczeństwa. Opiekujemy się, leczymy i znajdujemy dla nich nowe domy i odpowiedzialnych opiekunów. Z roku na rok mamy coraz więcej pracy, bo trafia do nas coraz więcej zwierząt w potrzebie, ale z drugiej strony możemy się pochwalić coraz większą liczbą wolontariuszy, a także osób, które adoptują naszych podopiecznych.

W 2022 roku (listopad) mieliśmy pod opieką 407 ślepaczków (tak nazywamy pieszczotliwie nasze koty), w tym 104 z Ukrainy. Za każdym z uratowanych pyszczków kryje się niepoliczalna radość, ale i policzalny wysiłek finansowy, bo wspierane przez nas koty są w wyjątkowo trudnej sytuacji. Zanim są gotowe, by znaleźć swój dom „na zawsze”, muszą zazwyczaj przejść długie leczenie, które wiąże się z wielomiesięcznym pobytem w naszych domach tymczasowych. Każdy ślepaczek to wiele wizyt u najlepszych specjalistów, operacje, zażywanie drogich leków. Chorobom oczu towarzyszą często również inne poważne schorzenia, takie jak zaburzenia neurologiczne, cukrzyca, choroby tarczycy, niebezpieczne infekcje, nadciśnienie, choroby nerek. To zaś wiąże się z kolejnymi kosztami, np. specjalnej karmy, witamin, drogich lekarstw i przede wszystkim specjalistycznych konsultacji.

Ślepaczki patrzą ufnie (jednym oczkiem, dwoma oczkami albo szóstym zmysłem) na to nasze stawanie na głowie, żeby na wszystko wystarczyło. A my wiemy, że musimy dać radę. Fundacja może działać tylko dzięki wsparciu ludzi o wielkich sercach, ponieważ nie otrzymujemy żadnych środków publicznych, nawet tych najbardziej powszechnych, czyli talonów na sterylizację. Wszystkie koszty pokrywamy ze środków własnych. Jednak obiecaliśmy ślepaczkom, że żadnego nie zostawimy bez pomocy i dlatego teraz zwracamy się o wsparcie do Was. Działamy od października 2012 roku. Od 2019 roku mamy status organizacji pożytku publicznego.

Nasze starania zostały wyróżnione nagrodami: Kociarz Roku 2016, Serce dla Zwierząt 2017. Z całego serca i z całych sił dziękujemy, że patrzycie sercem razem z nami i wspomagacie bezdomne ociemniałe koty, które bez pomocy człowieka nie mają szans na przeżycie. Każda darowizna jest bezcenną cegiełką dla japaczowej ratowniczej misji.

W naszej Fundacji wszyscy działamy charytatywnie, więc każda złotówka od darczyńców bezpośrednio wspiera diagnostykę, leczenie, operacje (najczęściej enukleacji), zakup niezbędnych leków oraz karmy i żwirku. Ponieważ niesiemy pomoc ślepaczkom w całej Polsce, zbieramy też fundusze na transport kotów do naszych domów tymczasowych. Od 2014 roku wspieramy też koty niewidome i niedowidzące z ogarniętej wojną Ukrainy. Od 24 lutego, czyli od wybuchu wojny totalnej, przyjęliśmy do naszych domów tymczasowych już 104 kocich uchodźców. Nie wyobrażamy sobie, by w tak dramatycznej sytuacji zostawić naszych przyjaciół z UA, którzy to często ryzykując własne życie, ratują życia najbardziej bezbronnych istot! Paczaj sercem razem z nami!

Script logo